reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wynagrodzenie l4 w czasie ciąży

a wyliczyli Ci za mało, czy co Ci

a wyliczyli Ci za mało, czy co Ci nie pasuje?
Wzięli pod uwagę tak jakby samą podstawę (pomniejszoną nieznacznie) bez wyliczeń z premi i dodatkowych godzin, które realizowałam. Na moje wynagrodzenie składa się podstawa, premia i właśnie te dodatkowe godziny- ile ich zrealizowałam tyle miałam wypłacane (na podstawie zestawienia KRM, które co miesiąc wypisywałam). Wszystkie te składniki wynagrodzenia były wypłacane razem.
 
reklama
Wzięli pod uwagę tak jakby samą podstawę (pomniejszoną nieznacznie) bez wyliczeń z premi i dodatkowych godzin, które realizowałam. Na moje wynagrodzenie składa się podstawa, premia i właśnie te dodatkowe godziny- ile ich zrealizowałam tyle miałam wypłacane (na podstawie zestawienia KRM, które co miesiąc wypisywałam). Wszystkie te składniki wynagrodzenia były wypłacane razem.

Bierz pod uwage to, ze L4 jest placone za konkretne dni. Czyli srednia z ostatnich 12 miesiecy jest dzielona na konkretna stawke za dzien. Jesli miesiac ma mniej dni roboczych to i mniejszy bedzie zasilek chorobowy.
 
Bierz pod uwage to, ze L4 jest placone za konkretne dni. Czyli srednia z ostatnich 12 miesiecy jest dzielona na konkretna stawke za dzien. Jesli miesiac ma mniej dni roboczych to i mniejszy bedzie zasilek chorobowy.
Tak rozumiem, tylko czy do tej średniej wlicza się tylko podstawę czy dodatki też. U mnie to kluczowe znaczenie. Od czego zależy czy dodatki (premie, dodatkowe godziny pracy) się wliczają czy też nie?
 
Tak rozumiem, tylko czy do tej średniej wlicza się tylko podstawę czy dodatki też. U mnie to kluczowe znaczenie. Od czego zależy czy dodatki (premie, dodatkowe godziny pracy) się wliczają czy też nie?
Powinny się wliczać. A sprawdziłaś faktycznie jakie miałaś przychody przez ostatni rok? Jeżeli miałaś np. większą pensję przez ostatnie pół roku to i tak zasiłek będzie niższy niż Twoja pensja "ostatnio", bo wlicza się pół roku przez które Twoje przychody były niższe. I też nie jsstem pewna czy nie jest jakoś inaczej jeżeli masz poniżej 26 lat
 
Tak oczywiście. Wysłałam mail z prośbą o wyjaśnienie. Ale cisza. Chcę też mieć wszystko czarno na białym. Czekam. Może w poniedziałek coś napiszą.
Mail? Ja bym zadzwoniła i zapytała tak po ludzku jak to wygląda. Czasem to się lepiej sprawdza niż oficjalne zapytania. No ale to tylko moje zdanie.
 
Generalnie nadgodziny i premie wlicza się do podstawy. Są pewne wyjątki, ale przypuszczam, że nie mają tu zastosowania.
Też jest pytanie czy wcześniej przebywałaś na zwolnieniu lub czy w międzyczasie nie było podwyżek.

I tak jak ktoś wspomniał znaczenie ma czy masz ukończony 26 r.ż.
 
Generalnie nadgodziny i premie wlicza się do podstawy. Są pewne wyjątki, ale przypuszczam, że nie mają tu zastosowania.
Też jest pytanie czy wcześniej przebywałaś na zwolnieniu lub czy w międzyczasie nie było podwyżek.

I tak jak ktoś wspomniał znaczenie ma czy masz ukończony 26 r.ż.
Wynagrodzenia na przestrzeni roku były różne. Średnio powiedźmy około 5.700/6 tys. Teraz dostałam 3,700. Mam 33 lata. Od stycznia 2023 do stycznia tego roku: l4 było w lipcu i teraz ciążowe. Podwyżka od stycznia tego roku (czyli nie bierze się pod uwagę).
Od prowadzonych przeze mnie terapii było odprowadzany podatek. Tak jak wspomniałam wszystko było w jednej wypłacie.
Sprawdziłam sobie przykładowy pasek - w przychodzie opodatkowanym bez zasiłków wliczone są moje terapie.
 
reklama
Wynagrodzenia na przestrzeni roku były różne. Średnio powiedźmy około 5.700/6 tys. Teraz dostałam 3,700. Mam 33 lata. Od stycznia 2023 do stycznia tego roku: l4 było w lipcu i teraz ciążowe. Podwyżka od stycznia tego roku (czyli nie bierze się pod uwagę).
Od prowadzonych przeze mnie terapii było odprowadzany podatek. Tak jak wspomniałam wszystko było w jednej wypłacie.
Sprawdziłam sobie przykładowy pasek - w przychodzie opodatkowanym bez zasiłków wliczone są moje terapie.
musiałabyś wziąć paski 12 mc wstecz i policzyć sobie średnią, a w ogóle może po prostu część masz od pracodawcy a część już wypłaci zus i przez to masz tak mało? Bo ja też dostałam od pracodawcy troszkę ponad 4 i się okazało że jeszcze prawie drugie tyle dostanę z zusu
 
Do góry