reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przedszkole - opłata stała = kontrowersje

Dołączył(a)
24 Kwiecień 2006
Postów
10
Witam serdecznie Rodziców przedszkolaków!

Bardzo proszę WAs o pomoc. Otóz w mojej małej wiosce trwają własnie "obrady" nad podwyższeniem opłaty stałej w przedszkolu. Z 90 zł do 160 zł. Przyznam, że 90 zł za 8 h opieki to mało, ale 160 zł w przedszkolu, gdzie salki sa malutkie a zabawki, hmmm, cóz nie w najlepszym stanie to chyba lekka przesada (?). Stawa żywieniowa to 5,50 zł. Zajecia dodatkowe - kosztuja dodatkowo.
Jak wiec jest u WAs z tymi opłatami stałymi, stawkami zywieniowymi, rada rodziców i np. odpłatnoscią za j. angielski, rytmikę itd...????
Dodam, ze moja wioska jest polozona ok 40 km od stolicy.

Tak więc jesli macie chwilkę - prosze o krotkie info. Bede zobowiazana, gdyz bede mogla sobie wtedy wyrobic zdanie na w/w temat. A co z wyprawka?? Moja lista obejmuje 29 pozycji.

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc!

AC
 
reklama
w przedszkolu w tamtym roku szkolnym oplaty wynosily tak
media przedszkola ok. 153,00
zywienie za trzy posilki 5,00
rytnika 27,00 na semestr
angielski ok 80 czy 90 zemestr ale nie pamietam dokladnie bo mala nie chodzila
taniec tak samo jak angielski podobne koszty

na pocztaku roku wyprawka na
1.art.papiernicze(kredki,blok np.) 40,00
2.art. higieniczne we wlasnym zakresie ( mlydlo, husteczki od gory wyciagane,reczniki papiernicze,husteczki nawilzajace chyba oraz 2 rolki papieru toaletowego)
3.poszwa duza na koc,koc,pizamka(mialam druga w domu na zapas zasikania)
2.ubranie(rajtki,majki,skarpetki w przypadku zasikania)

w przedszkolu co teraz bedzie chodzila nie bylo jeszcze zebrania
ale kolezanka dla corki miala oplaty
ok 110 czy 120 media
5 zl na trzy posilki
80 zl komitet rodzicielski za semestr
angielski i taniec ok 80 czy 90 na semestr
rytnika 27 na semestr
 
Po pierwszym dniu w przedszkolu u nas oplata stala 74zl, wyzywienie 5.5/dzien, rada rodzicow 90 zl/rok, rytmika 15zl/m-c, angielski 10zl/m-c. No i dochodzi jeszcze ubezpieczenie 42zl
 
opłata stała 160 zł. 8 zł żywienie, a co do ubezpieczenia to jeszcze informacji niema ale w tamtym roku było 25 zł nie wiem jak w tym. Miesięcznie rytmika 5 zł jak dobrze pamiętam.
 
U nas przedszkole ok 160 zł z wyżywieniem 3 posiłki
120 zł komitet i wyprawka na cały rok
ubezpieczenie 35zł
angielski, rytmika i gimnastyka korekcyjna -płaci miasto
chusteczki higieniczne nosi dziecko dla wszystkich 1 raz w miesiącu duże pudełko
 
u mnie 100 zł.opłata stała na 7 godz.4zł.wyżywienie(dwa posiłki).angielski 32zł.książki 59,komitet 100zł.na rok.natomiast ubez.37zł
 
U nas przedszkole ok 160 zł z wyżywieniem 3 posiłki
120 zł komitet i wyprawka na cały rok
ubezpieczenie 35zł
angielski, rytmika i gimnastyka korekcyjna -płaci miasto
chusteczki higieniczne nosi dziecko dla wszystkich 1 raz w miesiącu duże pudełko

U mnie bardzo podobnie tylko że niestety angielski płatny 25 zł miesięcznie a rytmika 10 zł miesięcznie.
Z chusteczkami tak samo moim zdaniem to dobre rozwiązanie.:rofl2:
 
Amelka,rzeczywiście, 90 złotych za przedszkole to bardzo mało, ale 160 to już sporo, ale może dzięki temu zabawki, o których piszesz będą w trochę lepszym stanie.... oby.
U nas stała opłata to 130 ( podrożało o dychę), do tego 5,50 za wyżywienie za jeden dzień. Dodatkowo ubezpieczenie 38 złotych, komitet 25, rytmika jest wliczona w opłatę stałą. Zajęcia dodatkowe (angielski, gimnastyka korekcyjna) są dla chętnych, płatne dodatkowo po 24 złocisze miesięcznie za zajęcia dwa razy w tygodniu po pół godziny. No i za książki trzeba było zapłacić 38 złotych, no ale to już inna sprawa.
A gdzie mieszkasz pod Warszawą? Tak z ciekawości pytam, bo ja też z prowincji, dokładnie 42 km od naszej pięknej stolycy;-)

pozdrawiam
nikita
 
reklama
witam po wakacjach:)
bo ja dopiero po urlopie
u nas tak:
112,50 oplata stała
7,50zł/dz-3posiłki
27rytmika 2xtyg
30 angielski, taniec, gim. korekcyjna-zajęcia 2 x tydz
12 plastyka-raz w tyg
47 ubezp-jednorazowo
50 na koncerty i teatrzyki-taki komitet rodz-jednorazowo

oprócz tego na książki juz w czerwcu płaciłam 45zł
70zł składka na poczęstunki, prezenty itd
wyprawka dla czterolatków to standardowo:
pościel, piżama, skarpetki antyposlizgowe
ubrania na zmianę
kostium gimnastyczny
kapciochy
szczotka, pasta, kubek....zimna woda:))
chusteczki wyciagane tak ze 3-4 x w roku, ręczniki papierowe
i generalnie przybory plastyczne: blok kolorowy, papier kolorowy, kredki, itd, ale u nas była składka po 25zł więc nie przynosimy
pozdrawiam
 
Do góry