reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przedszkole - opłata stała = kontrowersje

Ja płace za przeczkole 50 zł ale za 5 godzin a za 8 godzin płaci sie 90 zł .Do tego ubezpieczenie 35 zł i komitet 25 zł,książki do pieciolatków 54 zł.My mamy do przeczkola 5 metrów z okna widac plac zabaw i przeczkole,wiec naz dowozy nietrace ani złootówki.
 
reklama
U mnie opłata stała 112,6 (wzrosła od zeszłego roku o ponad 20 zł), do tego komitet miesięcznie 30 zł, opłata żywieniowa za 3 posiłki 7 zł/dzień (nie wiadomo czy nie wzrośnie). Do tego wszystkie dodatkowe zajęcia (korektywa, plastyka, taniec) po 28 zł, rytmika 30 zl, a angielski 35 zł / miesiąc.
We wrześniu dodatkowo 40 zł za ubezpieczenie za rok, oraz opłata za fluoryzację 30 zł za rok. Książki dla dziecka (zerówka) 87 zł + 39 zł za angielski.
Ponieważ moje dziecko chce chodzić na wszystkie zajęcia, a ja nie mam sumienia jej odmówić, to we wrześniu przedszkole kosztowało mnie ponad 600 zł.

Dzieci przynoszą tylko raz w miesiącu dużą paczkę chusteczek higienicznych, a na początku teczkę na rysunki. Jako zerówkowicze muszą też już mieć swój piórnik z przyborami do pisania. Natomiast wszelkie imprezy: teatrzyki, mikołajki, mikołaj, bal karnawałowy, dzień dziecka czy dzień rodziny itp. są już opłacane ze składek na komitet.
 
Opłata stała 80 zł ,przedszkole czynne od 8-15(czyli dla rodziców niepracujących)5,50 stawka za 2 posiłki dziennie+40 zł.- rada rodziców 22zł.-ubezpieczenie 10 zł.-miesięcznie rytmika.CO miesiąc wychodzi ok.200 zł,średnio za 6 godzin które mój syn tam spędza!!!
 
u nas opłata stała wynosi 51 zł,oplata za wyżywienie to śniadanie 1,40zł,obiad 2,40zł i podwieczorek 1,00zł
dodatkowo ubezpieczenie 35zł,a komitet 60zł
 
Mój syn chodzi do państwowego przedszkola w centrum Warszawy. Placówka otwarta jest od godz. 7:00 do 17:30.​

OPŁATY MIESIĘCZNE W ROKU SZKOLNYM 2008 / 2009
Opłata stała: 112, 60 zł
Dzienna stawka żywieniowa: 6, 50 zł
Rada Przedszkola ( według deklaracji Rodziców - opłata przeznaczona na dzieci, na wycieczki, teatrzyki, koncerty, na materiały piśmienne i zabawki ): od 40 zł i więcej.​

OPLATY ZA ZAJECIA DODATKOWE
Umuzykalnienie: 25 zł; 2 x w tygodniu
Gimnastyka korekcyjna: 25 zł; 2 x w tygodniu
Język angielski: 32, 00 zł; 2 x w tygodniu
Tańce: 28, 00 zł; 1 x w tygodniu
Karate: 30, 00 zł; 1 x w tygodniu
Warsztaty Artystyczne: 35 zł; 1 x w tygodniu

We wrześniu zapłaciłam za ubezpieczenie, ok 20 zł za rok

Stefan chodzi do pierwszej grupy, na razie nie musialam kupować żadnych książek czy podręczników. Chusteczki donosimy na "żądanie" ;)
 
Ostatnia edycja:
Ja płacę 165 zł, 6 zł wyżywienie, do tego dojdą jeszcze opłaty za książki i przybory ok 100 zł, wszystkie zajęcia dodatkowe mam już wliczone w opłatę stałą
 
U nas od stycznia podnieśli opłatę stałą z 136zł na 152zł.
Wyżywienie 6zł za dzień, do tego 43zł komitet co miesiąc.

Wyprawka to była kołdra na koc, worek + ubranie na zmianę, kubek, szczoteczka do zębów, pasta. Co miesiąc chusteczki do nosa.

Zajęcia dodatkowe po 20zł za zajęcie. Rytmika i gimnastyka jest w ramach opłat stałych.
Dodatkowo są:
logopedia, taniec, angielski
 
Dla mnie te kwoty i tak są niewielkie. U mnie stała opłata to 480 zł, ale z kolei zawarte są w niej już wszystkie opłaty, czyli rytmika, angielski, wycieczki itd, tylko, że to prywatne przedszkole. Ale znajoma ma syna w państwowym i ona płaci wszystkiego prawie 320zł...na Śląsku.
 
Nam teraz wszystkiego wychodzi prawie 350zł jak się zsumuje. Synek w zeszłym roku chodził do prywatnego płaciliśmy 750zł bez zajęć dodatkowych. A i tak było to najtańsze prywatne przedszkole w okolicy.
 
reklama
mój chodzi obecnie do prywatnego przedszkola ,bo to jedyne integracyjne w okolicy.
Płacimy za miesiąc 650 zł.W tym jest:
wyżywienie,
zajęcia SI,
zajęcia z Dennisona,
metoda dobrego startu
,korektywa,
konsultacja logopedyczna i psychologiczna w każdej chwili kiedy mam na to ochotę.
Dodatkowo jeszcze płacimy ża jazdę konną -50 zł na mies.
rytmika 10 za każde zajęcia
angielski 10 za każde zajęcia
logopeda i reedukator -20 za każde zajęcia
W moim przypadku gdybym miała jeździć z dzieckiem na wszystkie zajęcia,które mu są potrzebne (SI,Dennison ,metoda dobrego startu) płaciłabym miesięcznie ok.500 zł.
Czyli moje przedszkole prywatnie po odliczeniu zajęc wychodzi 150 zł.
Uważam ,że to możliwie najlepszy wybór.:-)

Z tego co wiem w przedszkolu publicznym opłaty miesięczne to ok 320-330 zł.
 
Do góry