reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga i wzrost naszych bąbelków:)

tomola - centyle (odczytujesz z siatek centylowych - na końcu w książeczce dziecka). Takie tabelki z wykresami, inaczej mówiąc to graficzne przedstawienie jak powinien przebiegać przyrost wzrostu i wagi. 50 centyl oznacza środek normy. Oznacza to, że najwięcej dzieci mając taką wagę (wzrost) rozwija się prawidłowo, bez skoków i przestojów. Czym dalej się oddalasz od 50 w stronę 3 centyli (w dół na wykresie) lub 97 centyla (w górę na wykresie) grpy dzieci są mniej liczne.
:happy:Druga sprawa, że ważne jest aby rozwój przebiegał harmonijnie, czyli jeśli maluszek jest np na 75 centylu, to czy się tej lini wzrostu trzyma. Przeanalizuj na synku jak było gdy sie urodził aż do teraz na podstawie tych danych co masz, i zobaczysz, o co chodzi.
:happy:Trzecia sprawa, bardzo ważna, jak się ma waga do wzrostu. Nie jest ok, jeśli wzrost jest 50 centyl, a waga np. 90. Oznacza to, że maluszek waży za dużo w stosunku do swojego wzrostu. Będzie mu trudniej chodzić, może wykrzywaić kostki, przy raczkowaniu nadgarstki itp.
Już coś więcej rozumiesz? Spróbuj zajrzeć i napisz jak Ci poszło.
 
reklama
Antylopka zerknelam na te siatki, i wychodzi ze ze wzrostem to jestok 75 centyla, i tak ma od momentu jak skonczyl pol roku, bo wczesnije to byly wyzsze centyle, nawet ok 90. W sumie jak sie urodzil to wazyl 4030, wiec byl dosc duzy, potem bardzo szybko przybieral, a teraz juz powolutku. Wzrostu to nawet nie ma chyab sensu sprawdzac, bo z jego mierzeniem roznie bywa, przeciez takie mierzenie po tych krzywiznach to za kazdym razem wychodzilo inaczej, a teraz jak sie go zmierzy jak stoi to ma o wiele mniejszy przyrost niz kiedys. Zreszta nawazniejsze ze jest proporcjonalny, i nigdy mi zadne lekarz nie powiedzial ze cos jest nie tak :-) A uscislajac, to najlepiej jest byc w okolicach 50 centyla?
 
Teraz jak sie chłodno zrobiło musiałam zrobic mały remanent w szafce Piotrka no i powyrzucac body z dłuzszym rekawem bo juz przymałe a tylko miejsce zajmowały:dry: , kupiłam mu na 80 cm i spokojnie sie miesci:tak:Buciki ma numer 22:-)
No to ja nie wiem o co w tym chodzi.Alunia niby niższa o kilka centymetrów a body nosi na 92(są już na styk)Teraz kupuję na 98 i są trochę przyduże.
 
Natali to smiesznie z tymi rozmiarami - ale to pewnie tez zalezy od budowy dziecka:tak: Karol ma na styk body na 86:szok: a napewno jest nizszy od Piotrusia:tak:spodnie nosi jeszcze 80 ale z body bylby problem:sorry2:dodam, ze uzywamy kilku firm i z kazdej mamy 86;-)
 
No i my nareszcie dotarlismy do lekarza i na szczepienie:-p
Adas 13 miesiecy i 2 tygodnie
Waga 11.700 kg
Wzrost 80 cm
Ubranka kupuje na 86 ale raczej ze wzgledu na oszczednosc:-pnogawki i rekawki mozna podwinac troszke a na sluzej bedzie:tak:
Body mamy od 74 do 92:dry:i wszystkie dobre:szok:naprawde cala ta rozmiarowka to jedna wielka bujda:dry:latego ja wszystko na centymetry biore:tak:
 
aneta - Ty chyba jak ja masz w szafce małej dużo coccodrillo, a one mniejsze wypadają. Wiki też ma body na 92, niektóre jeszcze na 86. Piżamki juz tylko na 92 i 98, a te z coccodrillo to 98 i jedna na 104. A wzrostu ma 83 cm.
tomola - najlepieiej to bym nie powiedziała. jeżli maluszek jest proporcjonalny to jest dobrze. Moja jest 97centyl, czyli niby dla wieku "źle", bo za dużo. Ale jest proporcjonalna, więc ok.
 
antylopka-Mam trochę coccodrillo i 92 są na styk teraz kupuję 98 żeby na dłużej były.Mam też jesienną kurtkę z innej firmy na 80 i jest dobra.Różnie jest tak jak Kira pisała ale większość muszę na 98 kupować.
 
Powiem Wam szczerze, ze chyba bym się pogubiła w tych polskich rozmiarówkach, tu na metkach widnieją miesiące, Kuba nosi teraz ciuszki w przedziale 12-18 miesięcy i są tak na styk ;-)
 
reklama
Do góry