reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZAKUPY OGOLEM /polaczone tematy/

fotka -owszem !...ale kamer zdecydowanie-NIE! lepiej chyba szybko zapomnieć , te meczace chwile a nie ogladać je i rozpamiętywać na filmie...takie jest moje zdanie.
 
reklama
To prawda kamera to chyba lekka przesada ,ale foto czemu nie.Prawda jest taka ze co niektozy tatusiowie przezywaja porody jeszcze bardziej niz mamusie hahahaha. I z tego wszystkiego zapominaja nawet o zrobieniu fotek ahahah !!!

Moja bratowa rodziła miesiac temu ,brat po wszystkim wyszedl zaplakany i o miekkich nogach.Powiedzial ze od tej pory ma szacunek do kazdej kobiety jaka spotka ,gdyz zaden facet nigdy nie przezyje takiego bolu jaki przezywa kobieta rodzac.
Wiec faceci ciency sa tak naprwade ;) ciiiiii !!!!!!:sorry:
 
Wyprawka dla noworodka

UBRANKA
- śpioszki 4–7 szt.
- body z krótkim rękawem 7–10 szt.
- body z długim rękawem 7–10 szt.
- kaftaniki 3–6 szt.
- pajacyki 5 szt.
- sweterki, polar 1–3 szt.
- czapeczki (2 cienkie, 1 grubsza, najlepiej ze ściągaczem, wiązana)
- skarpetki 5 par
- cienkie rękawiczki 2 pary
- śpiwór z kapturem (na chłodne miesiące)

HIGIENA
- mydełko dla niemowląt (najlepiej z dozownikiem)
- krem przeciw odparzeniom
- oliwka
- chusteczki pielęgnacyjne
- paczka pieluch New born
- szczoteczka do włosów
- gumowa gruszka lub aspirator do noska
- małe nożyczki z okrągłymi końcówkami
- patyczki higieniczne
- wyjałowione gaziki oraz waciki
- pieluchy tetrowe 10 szt.
- ręczniki kąpielowe 2 szt.
- termometr do mierzenia temperatury wody
- wanienka
- przewijak
- proszek do prania niemowlęcych ubranek
- spirytus do przemywania pępka
- sól fizjologiczna

SEN
- łóżeczko
- materacyk
- ceratka pod prześcieradło
- pościel 2 komplety
- kołderka
- cienki kocyk 2 szt.
- grubszy kocyk
- rożek 2 szt.

SPACER
- wózek
- śpiwór do wózka
- torba na akcesoria małego podróżnika
- osłona przeciwdeszczowa
- fotelik do przewożenia malucha autem

ŻYWIENIE
Do karmienia piersią:

- wkładki ochronne do biustonosza
- laktator
Do karmienia butelką:
- butelka 125 ml 3 szt.
- butelka 250 ml 3 szt.
- smoczki pasujące do butelek
- szczoteczka do mycia
- podgrzewacz do butelek
- termoopakowanie do butelek


skopiowane z netu :) Ale bardzo przydatne :) .dziewczyny jak cos to poprawiajcie lub dopisujcie :)
 
http://www.e-kubraczek.pl/all/pliki/wyprawka_dla_dziecka-www.e-kubraczek.pl.pdf

Dziewczyny a chyba naprawde dobry spis rzeczy z objasnieniami dla mamy jest tutaj .Ja sobie wydrukuje to :)
Wiecie powoli zaczynam juz myslec nad wyprwka dla malenstwa.Chyba zaczne kupywac powoli rzeczy.Tak zebym przed porodem miala juz potrzebne rzeczy.A zreszta nie ma co sie oszukiwac to wydatek nie z tej ziemi :0 i lepiej rozlozyc na raty :)
 
Niezła lista, jeśli chodzi o moje zdanie, to
1 Body z krótkim rękawem w grudniu- najwyżej 2 sztuki.
2 Kaftaniki używałam tylko przy 1szym dziecku i jest to nie wypał- takie jest moje zdanie. Amelka byla wiecznie poodciskana bo kaftanik się podwijał itp.
3 Zdecydowanie przynajmniej 2 cieplutkie czapeczki i rękawiczki, Grubiutkie skarpeteczki- jakby nie patrzyć grudzień :-) i w bardzo zimne dni nawet w śpiworku na spacerku może być dzidzi zimno.
Pamiętajmy, że maleństwu najszybciej marźnie główka, rączki i nóżki.
4 Dodam krem na zimę od 1szego miesiąca. To naprawdę ważne, jeśli nie macie zamiaru z 1szym spacerkiem czekać do wiosny :laugh2:
Pozdrawiam
 
Genaralnie moja rada.
Jedziemy z dokumentami i rzeczami do porodu i 1 zmianą ubranek dla dziecka + jakieś 10 pieluszek.
Po porodzie mąż zabiera nasze przepocone ubranka i to co już nie jest potrzebne a rano przywozi torbę dla dziecka.
Mi się to sprawdziło.
Jakoś nie wyobrażam sobie wejścia do szpitala z 3 torbami :-)
Po za tym lista Joanny całkiem, całkiem.
 
Ostatnia edycja:
Odradzam gąbkowe misie do kąpieli. Klapa na całej lini.
Dla dziewczyn których to pierwsze dziecko i się boją kąpieli polecam wanienki profilowane :-)
 
Niezła lista, jeśli chodzi o moje zdanie, to
1 Body z krótkim rękawem w grudniu- najwyżej 2 sztuki.
2 Kaftaniki używałam tylko przy 1szym dziecku i jest to nie wypał- takie jest moje zdanie. Amelka byla wiecznie poodciskana bo kaftanik się podwijał itp.
3 Zdecydowanie przynajmniej 2 cieplutkie czapeczki i rękawiczki, Grubiutkie skarpeteczki- jakby nie patrzyć grudzień :-) i w bardzo zimne dni nawet w śpiworku na spacerku może być dzidzi zimno.
Pamiętajmy, że maleństwu najszybciej marźnie główka, rączki i nóżki.
4 Dodam krem na zimę od 1szego miesiąca. To naprawdę ważne, jeśli nie macie zamiaru z 1szym spacerkiem czekać do wiosny :laugh2:
Pozdrawiam


Zgadzam sie z toba ,body na krotki rekaw nie bedziemy az tyle potrzebowac w zimie,no i oczywiscie grubsza czapeczka jedna nam nie wystarczy :) Taz to zima bedzie.Co do kremu ja tez uzywalam codziennie ,dziecka skorka jest bardzo delikatna !
Dlatego wkleilam tez druga liste i tamta wydaje mi sie bardziej praktyczniejsza !
 
Body to chyba rewelacja na calej lini :-) , I spioszki rozpinane w kroku :-D Nie trzeba dzieciaczka rozbierac calego do przebrania pieluszki.

dagmar te misie do kapieli to o du*e rozbic ,mi najlepiej bylo kapac Patryka bez niczego od pierwszych dni!
NO i juz wczesniej pisalysmy nie kupujcie ubranek zapinanych na pleckach ,dzidzi jest poprostu niewygodnie w tym lezec.
 
reklama
Genaralnie moja rada.
Jedziemy z dokumentami i żeczami do porodu i 1 zmianą ubranek dla dziecka + jakieś 10 pieluszek.
Po porodzie mąż zabiera nasze przepocone ubranka i to co już nie jest potrzebne a rano przywozi torbę dla dziecka.
Mi się to sprawdziło.
Jakoś nie wyobrażam sobie wejścia do szpitala z 3 torbami :-)
Po za tym lista Joanny całkiem, całkiem.


Ha ha ha To prawda ze wyglad bylby komiczny babka z bolami i trzema torbami wlatuje do szpitala. Gdy zacznie sie porod ,nie mysli sie o niczym innym ,wiec dobrze miec popakowane wsio w osobne torby a maz po porodzie zabierze co trzeba a dowiezie nastepna torbe. Bez segregacji niewiem czy by se bidak poradzil.Przyjamniej moj hahah ! :-D
 
Do góry