reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu butelka

Hmmm to zdecydowanie czesciej niz moj... a moj dostaje cyca + Enfamil, albo raczej powinnam napisac Enfamil + cyc ;-)
Tau u mnie też raczej Enfamil+cyc;-);-)
Ale dziś K. wypożyczył jakiś laktatoro-dojarkę ze szpitala :wściekła/y: wykończy mnie tym odciąganiem. Zaczynam mieć wyrzuty sumienia bo marzę żeby ta laktacja się już zatrzymała i żeby te cyce przestały tak boleć :wściekła/y::wściekła/y:
 
reklama
Ale dziś K. wypożyczył jakiś laktatoro-dojarkę ze szpitala :wściekła/y: wykończy mnie tym odciąganiem. Zaczynam mieć wyrzuty sumienia bo marzę żeby ta laktacja się już zatrzymała i żeby te cyce przestały tak boleć :wściekła/y::wściekła/y:
Ehhh to ja Ci powiem, ze u mnie podobnie...
z jednej strony fajnie ze moge raz na jakis czas dac mlodemu cyca, do tego jak na szybko trzeba mu cos dac bo glodny to cyc jest jak znalazl. Z drugiej strony, butelka to wygodna, pakuje do torby i pol dnia nie ma mnie w domu, nie martwie sie ze musialabym na lawce w parku swiecic cycem kiedy mlody zglodnieje.
Jestem tak troche rozdarta, miedzy jednym a drugim... coz mam nadzieje, ze natura szybko zweryfikuje sposob karmienia.
Martwia mnie tylko kupki mlodego, od poltora dnia, nie bylo nic poza siusianiem :-(. Mam nadzieje, ze to przejsciowe, a nie wina Enfamilu, bo dzisiaj zakupilam 4 puszki ;-) i srednio mi sie widzi zmiana firmy.
 
.
Martwia mnie tylko kupki mlodego, od poltora dnia, nie bylo nic poza siusianiem :-(. Mam nadzieje, ze to przejsciowe, a nie wina Enfamilu, bo dzisiaj zakupilam 4 puszki ;-) i srednio mi sie widzi zmiana firmy.
Tau to chyba za długo 1,5 dnia bez kupki :sorry: może spróbuj podać mu herbatkę z koperkiem, a najlepiej zadzwoń do jakiegoś lekarza ;-) on najlepiej Ci doradzi, a jak coś to my puszeczki odkupimy :)
 
Tau to chyba za długo 1,5 dnia bez kupki :sorry: może spróbuj podać mu herbatkę z koperkiem, a najlepiej zadzwoń do jakiegoś lekarza ;-) on najlepiej Ci doradzi, a jak coś to my puszeczki odkupimy :)
Dam sobie jeszcze 24godziny, niby moze tak byc ze przy karmieniu sztucznym/mieszanym dziec rzadko robi kupki, ale nie ukrywam, ze troche mnie to martwi. Herbatke z kopru wloskiego podaje mu od wczoraj i poki co nie wiadac efektow... niby jest spokojny, ale okresowo spina sie jakby chcial zrobic kupke, a nie moze :-(.
Ehhh, mam nadzieje ze mu przejdzie! Pocieszajace jest czeste oddawanie gazow!

A Enfamilu kupilam 4 puszki bo udalo mi sie dostac po okazyjnej cenie 21,50 :-). W wiekszosci aptek podchodzi niestety pod 30, albo i wiecej :-(.
 
Dam sobie jeszcze 24godziny, niby moze tak byc ze przy karmieniu sztucznym/mieszanym dziec rzadko robi kupki, ale nie ukrywam, ze troche mnie to martwi. Herbatke z kopru wloskiego podaje mu od wczoraj i poki co nie wiadac efektow... niby jest spokojny, ale okresowo spina sie jakby chcial zrobic kupke, a nie moze :-(.
Ehhh, mam nadzieje ze mu przejdzie! Pocieszajace jest czeste oddawanie gazow!

A Enfamilu kupilam 4 puszki bo udalo mi sie dostac po okazyjnej cenie 21,50 :-). W wiekszosci aptek podchodzi niestety pod 30, albo i wiecej :-(.

Musisz go poobserwować i zobaczysz co dalej, A z tymi cenami to faktycznie jakaś masakra. Ale NAN Activ dziś pytałam kosztuje tylko 1 zł mniej od Enfamilu :-(więc postanowiłam nie zmieniać Młodemu, bo po Enfamilu u nas super, ale ceny :szok:
 
Musisz go poobserwować i zobaczysz co dalej, A z tymi cenami to faktycznie jakaś masakra. Ale NAN Activ dziś pytałam kosztuje tylko 1 zł mniej od Enfamilu :-(więc postanowiłam nie zmieniać Młodemu, bo po Enfamilu u nas super, ale ceny :szok:
Przelecialam dzisiaj po 5 aptekach w Krakowie i Enfamil kosztowal od 21,50 do 38pln :szok:. Nie wiem skad AZ taka roznica cen :-(.
Podobnie mialam z NANem HA. W aptece zaplacilam 37pln, a w Lewiatanie widzialam po 22pln - gdzie sens i logika?
 
Kochane dziewuchy:-p, bylismy dzis z malym na wizycie u pediatry, wiec popytalam co nieco:-D. Otoz na karmieniu sztucznym i mieszanym dziecie powinno sie wyprozniach przynajmniej raz dziennie:tak:. Dwa dni niewyprozniania to gorna granica i na trzeci trzeba juz dzialac i starac sie "wywolac" kupe:tak:. Jezeli chodzi o problemy trawienne, typu zatwardzenia lub problemy z wyproznianiem u dziciecia, to mleko o zredukowanej ilosci laktozy jest zlym wyborem, poniew laktoza wplywa na tzw. "luznosc" kupy:tak:, a jej brak powoduje obstrukcje:tak:. Wobec tego, dzieciom z problemami "kupnymi" podaje sie dodatkowe ilosci laktozy:tak:. My w takim razie odeszlismy od pomyslu zmiany mleka, za dwa miesiace powinno byc juz wszystko ok.
 
Aga dzieki za informacje. W takim razie czekam do jutra i jak nic nie ruszy to w srode ide do pediatry z mlodym. Najwyzej wroce do NANa albo przerzuce sie na inne mleko. Coz... widac tak chwalony Enfamil nie jest dla kazdego ;-).
 
Dzisiaj w nocy Michaszek zrobil dwa razy wielkie "normalne" kupy, wiec te 2 dni to moze byl dla niego okres przestawienia sie na inne mleko? Poki co zostaje przy tym enfamilu i bede obserwowac, no chyba ze ktoras z was ma inny pomysl.
 
reklama
A Enfamilu kupilam 4 puszki bo udalo mi sie dostac po okazyjnej cenie 21,50 :-). W wiekszosci aptek podchodzi niestety pod 30, albo i wiecej :-(.
Ale NAN Activ dziś pytałam kosztuje tylko 1 zł mniej od Enfamilu :-(więc postanowiłam nie zmieniać Młodemu, bo po Enfamilu u nas super, ale ceny :szok:
Mój NAN AR kosztował w supermarkecie (tylko w jednym znalazłam i wykupiłam już wszystkie sztuki) 26,90 (400 g), a w aptekach cena waha się między 32 a 38 zł :szok: Poprosiłam brata, żeby rozglądnął się w Galerii Krakowskiej za tym mlekiem (akurat był w poniedziałek w Krakowie), ale ani w obu Carrefourach, ani w aptece nie mieli :-( Na szczęście moja mama załatwiła mi w jednej aptece po 30 zł. Mam zamiar karmić ją tym mlekiem do końca 1. miesiąca, a później spróbuję przejść na NAN opti (11,90 za 350 g). Może jak będzie miała już "starszy" układ pokarmowy, to nie będzie ulewała. Starszego syna karmiłam własnie zwykłym NANem i było ok :-)
 
Do góry