reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu butelka

Nanya nie mam pojecia skad takie ceny tych mlek. Rozumiem, ze roznica moze byc do 5pln, ale 15pln jak mialam przy NANie, czy 18przy enfamilu? To prawie druga puszka :-(.
Jak maly bedzie tolerowal Enfamil polece po kolejne 4 puszki, bo 21,50 to cena dla mnie mocno atrakcyjna :-).
Ja ten tani Enfamil kupilam w aptece w Tesco na Wielickiej... Moze i taniego NANa maja :-).
 
reklama
Nanya, ja Juleczkę karmiłam normalnym NAN 1 i było wszystko w porządku i nawet bardzo po nim nie ulewała...
Tau, u mnie Enfamil 1 jest po 25 zł... przynajmniej był... bo teraz to nie za bardzo wiem...
 
Ewunia, mojemu synkowi też się nie działo nic po zwykłym Nanie, ale on dopiero zaczął przygodę z mieszanka, jak miał ponad miesiąc, więc pewnie ukł. pokarmowy miał bardziej wykształcony. Mam jeszcze 4 puszki tego AR, jak je skończę, to spróbuję z Nanem zwykłym, bo te ceny mnie dobijają, a w domu się nie przelewa :-(

Tau, może i w Tesco byłoby to moje mleko, ale już nie chciałam brata wykorzystywać. I tak złaził całą Galerię za tym mlekiem :-D
A co do cen.. apteki narzucają straszne marże, więc staram się je omijać z daleka. Jeszcze jak są jakieś apteki prywatne, w prywatnym lokum to ceny są w miarę, ale jak muszą wynajmować miejsce w pasażu handlowym jakiegoś supermarketu albo w galerii to ceny są kosmiczne, bo muszą sobie zrekompensować koszty wynajmu takiego lokum.
W ogóle ceny za żywność (za kosmetyki, ciuszki, itp.) dla dzieci mają niezłe przebicie. Wiadomo, że dla swojego maleństwa chcesz wszystkiego, co najlepsze i nie będziesz na nim oszczędzać, a oni na tym żerują :wściekła/y:
 
Nanya, powiem Ci numer... jaka u nas jest przebitka z cenami mleka... u mnie w Tesco NAN ten w kartonowym opakowaniu kosztuje 15 zł, w puszce 26, a np w Rossmanie NAN w kartonie kosztuje 11.29 :szok: zawsze to jakaś różnica! a w Tesco ten NAN AR czy HA są po 30 zł za puszkę!!! toż to szok! straszne są przebitki... a np NAN kartonik w aptece 17 zł :szok:
 
A może któraś zrobi mały wykład czym się te NANY różną.... ? AR ... HA.... O co w tym chodzi ?? My generalnie jeszcze na cycku lecimy ale wszystko wskazuje na to że będziemy dokarmiać Małą....

A takie cudo jak NAN Active próbowała któraś ?
 
Ostatnia edycja:
A może któraś zrobi mały wykład czym się te NANY różną.... ? AR ... HA.... O co w tym chodzi ?? My generalnie jeszcze na cycku lecimy ale wszystko wskazuje na to że będziemy dokarmiać Małą....
AR dla dzieci z tendencja do ulewania
HA (hypoalergiczne) dla dzieciakow narazonych na alergie
 
a ja to wogóle niemiałam pojęcia jakie sa te mleczka i babka w aptece poleciła mi bebiko 1 , mały je choć z początku z kupkami tez było kiepsko ale dopajamy młodego cherbacią i kupka jest czasem nawet pare razy dziennie.
a z tymi mleczkami to ja sie nieznam skąd wiecie które jest najleprze??
 
TO KTÓRE MLECZKO JEST NAJLEPRZE , MOŻE ZMIENIE MŁODEMU,
no widzisz , kupki sie unormowały oby tak dalej:tak:

a ta moja położna to jakas do dupy chyba , niedość że mój męż musi ponią jeżdzić i odwozić to nic niedoradzi małpa jedna a witaminy d niekazała mi podawać bo mały jest wcześniaczkiem i potrzebuje więcej czasu . po niedzieli udamy sie do pedjatry może tam spotkam kogoś inszego :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
TO KTÓRE MLECZKO JEST NAJLEPRZE , MOŻE ZMIENIE MŁODEMU,
no widzisz , kupki sie unormowały oby tak dalej:tak:
Wg mojego pediatry i poloznej to Enfamil. Wstukaj w google poczytaj. Wczesniej bylam na NAN HA. Od soboty jest na Enfamilu, zjada ladnie, co prawda raz wiecej raz mniej, ale zawsze chetnie. Mialam problem z kupkami, ale juz sie wszystko unormowalo, widac Michas musial sie przestawic na to mleko.

Dodam jeszcze, ze duzo zalezy od dziecka, to ze podobno najlepsze w cale nie musi byc super tolerowane przez dziecia. Gdyby kupki dzisiaj sie nie pojawily, pewnie wrocilabym do NANa.
 
Ostatnia edycja:
Do góry