reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko krowie

Witam,

Ogladalam program, gdzie przez wiele, wiele lat badano wplyw mleka krowiego na dzieciaczki.
Wiec dzieci, ktorym wczas, przed ukonczeniem pierwszego roku zaczeto podawac mleko krowie, w wieku doroslym czesciej mialay problemy z nerkami, w alergiami, z ukladem pokramowym, nowotworami.
Im pozniej wprowadzano mleko, tym osoby mialy miej problemow i wiecej z badanych do poznego wieku nie mialo problemo.
Oczywiscie nie wszyscy byli chorzy i nie wszyscy zdrowi, ale...

Pozdrawiam,
 
reklama
Witam!
Wlasnie ostatnio rozmawialam ze znajoma, ktora ma 2 coreczki - jedna ma 4 latka a 2. 7miesiecy, i obie sa na mleku krowim od 3-go miesiaca zycia!!!
Mnie to tez zszokowalo, bo slyszalam, ze sie nie podaje dzieciom mleka krowiego. Z drugiej strony wydaje mi sie jednak, ze propaganda i swego rodzaju "trend" tez swoje robi.
Ja cale szczescie nie mam takich problemow, bo karmie mojego synka osobiscie - ma 2,5m-ca. Mleko modyfikowane -konkretnie Bebilon Pepti, bo mial jakas wysypke, a poza tym po NAN strasznie wymiotowal, zupelnie go nie tolerowal, dostaje mniej wiecej 1-2 razy w tygodniu, jak ja musze jechac na uczelnie, a niestety nie jestem w stanie sciagnac az tyle mleka,zeby mu starczylo na np. 5 godzin - mleka mamy dzieci pija wiecej niz modyfikowanego. Jak mial 2 tygodnie zostal w domu z tata i moim mlekiem - wypil 500 ml!!! Zaznaczam tez, ze byl malutki - urodzil sie z waga 2750g!

Podsumowujac uwazam,ze kazdy musi sam zadecydowac i "rozgrzeszam" tych rodzicow, ktorych po prostu nie stac na mleko modyfikowane. Zastanawia mnie tylko dlaczego te wlasnie mamy nie karmia osobiscie? Przeciez to NAJLEPSZE!!!!
Każdy niech robi jak uwaza.


pozdrawiam

edka
 
tak bbb masz calkowita racje tylko popatrzcie dawniej jak bylo nasze matki wychowaly nas albo na cycach albo wlasnie na mleku krowim wiec ja bym tu polemizowala co wlasciwie jest najwazniejsze.sama osobiscie uwazam ze najleprzym jedzonkiem dla malucha jest pokarm matki tylko czasem bywa tak ze jest go zbyt malo idziecko sie nie najada ,albo sie szybko konczy no i teraz pytanie co dac?Ja sama dawalam mojemu starszemu na poczatku po pirsi nan i bylo oki potem jadl juz wszystko natomiast teraz moja corcia -karmilam ja do 8-9 mies. potem dostala nan jadla okolo2 miesiecy i dostala takiego uczulenia ze moja pedjatra jak zobaczyla moja toska to mnie op....miala tak rozogniona szyje i uszka tak czerwone wygladalo to jak poparzone -przeszlam wiec na bebilon pepti jadla go 1.7 mies teraz daje jej izomil 2 jest owiele smaczniejszy .coprawda daje jej tez np. danonki czy kaszke mleczno -ryzowa i ma czasem poloczki wyklepane czerwonym no coz dajemy jakos rade .chce tylko zaluwazyz ze wszystko sie zmienia na cos nowego i wcale moze to krowie tez nie szkodzi tylko chodzi o to ze firmy produkujace te wszystkie preparaty mlekozastepcze jakos musza funkcjonowac i musza miec super reklamodawcow-majacych gadane
 

justus zgadza sie ze mleko matki jest najlepsze ale to zalezy od matki, jak sie odzywia itd......... ja karmilam tylko miesiac a i tak dokarmialam bo mialam malo mleka, pozniej przeszedl na butle bo ja niestety zdrowo sie nie odzywiam, jem gotowce, polprodukty, byle sybko, wiec dla mlodego to dobre nie bylo ;) a zastanawia mnie jedno przeciez ja juz mam swoje lata i moja mama wychowala mnie na Bebiko, wiec nie rozumiem dlaczego niektorzy mowia ze nie bylo i ze tylko mleko krowie bylo dostepne hmmm
 
zgadza sie shady moze i byly jakies jeszcze mleka tylko zazwyczaj to mamy dawaly krowie wiec :( wiesz ja tez osobiscie mam mieszane spojrzenie co w tych naszych czasach jest dla brzdacow naj albo przynajmnie dobre ale uwazam ze jak dziecko jest zdrowe to niech je to co mu smakuje -oczywiscie pomijajac te czipsy i temu podobne i jak najmniej slodyczy
 

aaa to juz wiem o co chodzi......to jest tak jak z ptasia grypa, zagrozenie niewielkie a robi sie panike zeby firmy farmaceutyczne mialy zarobek, to samo z firmami od mleka.......
 
A co dobrego jest w tych mlekach modyfikowanych??? Przecież są sztuczne :baffled: a wszystko co sztuczne chyba nie jest najlepsze. Sama podaję od urodzenia mleko modyfikowane ale uważam że to co naturalne jest najlepsze. Jednak kiedy się nia ma własnego pokarmu to co dać - mleko krowie??? Żeby mi pediatra głowę urwała??? Jadę na sztucznym które podała i już! Sama bym tego do ust nie wzieła:no:
 
Mój dzisiaj prawie 2,5 letni synek był na piersi do 14 miesiąca ale w pewnym momencie chciałam nauczyć go pić też modyfikowane. Wypił może z 10-20 ml a potem pluł. W 10 miesiącu mimo "zakazu" pediatry dałam mu mleko krowie. Gdy miał rok pił już mleko krowie normalnie i nie było nigdy z tego powodu żadnego problemu.
Moim zdaniem 4miesięczne dziecko jest trochę za małe na takie mleko ale z drugiej strony kiedyś dzieci piły krowie mleko i wszystko było oki.
 
piersia karmiłam 10 miesięcy, potem dawałam bebiko, czasami nestle waniliowe lub z miodem, a jak miała troche ponad 20 miesięcy, to juz pije krowie mleko. Osobiście uważam, że takie sztywne trzymanie się garnic i terminów nie jest dobre. Trzeba patrzec indywidualnie na dziecko.
 
reklama
Ja uwazam że mleko modyfikowane jest zdecydowanie zdrowsze, sama jestem tego przykladem.:-D:-DJa wychowalam sie tylko na modyfikowanym a dokladnie na HUMANIE. Zdobycie tego mleka w czasach glębokiej komuny graniczylo z cudem ale to bylo jedyne mleko które tolerowalam.Ciocia ówczesna ordynator jednego ze szpitali Warszawskich zalatwiala to mleko w 5kg puszkach i wysylala mnojej mamie.Dzis nie mam problemów ze zdrowiem ,bardzo rzadko choruje:tak: raz na rok to góra i mysle ze picie tego mleka tylko wyszlo mi na zdrowie.
 
Do góry