reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dieta kapuściana

bodzio

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
2 Grudzień 2008
Postów
127
witam


od dzisiaj jestem na diecie kapuścianej która z was chce dołączyć do mnie w grupie rażniej
 
reklama
podaje przepis na dietke może którą z was zainteresuje


PODSTAWOWA ZUPA SPALAJĄCA TŁUSZCZ

6 - dużych zielonych cebul (ze szczypiorkiem)
1 lub 2 - puszki pomidorów (mogą być świeże)
1 duża - główka kapusty
2 - zielone papryki
1 pęczek – selera naciowego
3 kostki rosołowe.
Można doprawić: sól, pieprz, pietruszka, bulion lub jakaś ostra przyprawa.
Pokroić na małe lub średnie kawałki i zalać wodą. Gotować na dużym ogniu przez około 10 min. Zmniejszyć ogień i gotować powoli aż jarzyny będą miękkie. Tę zupę można jeść kiedykolwiek będziesz głodna, ona nie dodaje kalorii.
DIETA
DZIEŃ PIERWSZY: wszystkie owoce z wyjątkiem bananów. Melony arbuzy mają najmniej kalorii z wszystkich owoców. Jedz tylko zupę i owoce. Do picia niesłodzona herbata, sok żurawinowy lub woda.
DZIEŃ DRUGI: tylko jarzyny. Możesz jeść do woli świeże lub gotowane jarzyny. Postaraj się jeść najwięcej jarzyn zielonych, liściastych. Jedz zupę i jarzyny przez cały dzień. Na kolację możesz sobie zrobić pieczonego ziemniaka z masłem. NIE WOLNO W TYM DNIU JEŚĆ ŻADNYCH OWOCÓW!!!!
DZIEŃ TRZECI: dzisiaj jesz zupę i wszystkie owoce i jarzyny, jakie zechcesz. Nie możesz jeść pieczonego ziemniaka.
DZIEŃ CZWARTY: banany i odtłuszczone mleko. Możesz zjeść do trzech bananów i wypić tyle szklanek mleka ile zechcesz. Oczywiście jesz też zupę. Banany są wysokokaloryczne i bogate w węglowodany, tak jak mleko. Jednakże w tym dniu twoje ciało będzie potrzebowało potasu, węglowodanów, protein i wapnia żeby zmniejszyć pragnienie słodyczy.
DZIEŃ PIĄTY: wołowina i pomidory. Możesz zjeść od 30 do 50 dag wołowiny i puszkę pomidorów lub do 6 świeżych pomidorów w tym dniu. Postaraj się wypić przynajmniej 6-8 szklanek wody w tym dniu żeby wypłukać wszystkie zanieczyszczenia z organizmu. Zjedz zupę przynajmniej raz w ciągu dnia.
DZIEŃ SZÓSTY: wołowina i jarzyny, jedz tyle wołowiny, jarzyn ile potrzebuje organizm aby zaspokoić głód. Możesz zjeść nawet trzy steki, jeśli chcesz, staraj się jeść zielone, liściaste jarzyny, nie możesz jeść pieczonego ziemniaka.
Pamiętaj, aby zjeść zupę przynajmniej raz w ciągu dnia.
DZIEŃ SIÓDMY: brązowy ryż, niesłodzone soki i jarzyny. Musisz zjeść zupę przynajmniej raz w tym dniu.
Po siódmym dniu, jeśli nie oszukiwałeś i stosowałaś się do powyższej diety, stracisz od 4,5 do 7,7 kg
Jeśli zgubisz więcej niż 6 kg , zrezygnuj z diety na 2 dni zanim zaczniesz ją od dnia pierwszego. Dieta oczyści twój organizm z wszystkich zanieczyszczeń, poczujesz się dobrze jak nigdy dotychczas. Poczujesz przypływ energii. Możesz kontynuować ten plan jak długo zechcesz.
Ta dieta pozwala szybko spalić tłuszcz, a jej sekret polega na tym, że spalasz więcej kalorii niż ich przyjmujesz. Dieta ta nie dopuszcza picia żadnych napoi alkoholowych. Musisz zrezygnować z diety na 24h przed planowanym piciem alkoholu.
Ponieważ każdy system trawienia jest inny, dieta działa inaczej na każdą osobę. Po trzecim dniu będziesz mieć więcej energii niż przed rozpoczęciem diety, jeśli nie będziesz oszukiwać.
po kilku dniach trwania diety zauważysz wyraźne zmiany w wypróżnianiu. Możesz pić czarną kawę w czasie diety, jednak po kilku dniach jej trwania zauważysz, że nie potrzebujesz już tyle kofeiny, co przedtem.

ABSOLUTNE ZAKAZY: chleb, alkohol, gazowane napoje. Musisz trzymać się wody, niesłodzonej herbaty, czarnej kawy, niesłodzonych soków owocowych, soku żurawinowego i odtłuszczonego mleka.

Podstawowa zupa spalająca tłuszcz może być jedzona kiedykolwiek poczujesz głód. Jedz tak dużo jak zechcesz. Pamiętaj im więcej jesz tym więcej chudniesz. Nie można jeść chleba
i smażonych potraw. Możesz zjeść gotowaną lub pieczoną kurę zamiast mięsa wołowego, ale oczywiście bez skóry. Jeśli zechcesz możesz zastąpić mięso wołowe rybą, ale tylko w jednym dniu mięsnym.


czy ktoś sie domnie dołacza byłoby milo razem sie wspierać dlatego serdecznie zapraszm:tak::tak::tak:
 
Jestem bardzo ciekawa jak podziała na mnie taka dieta, chetnie dołączyłabym się, ale karmię piersią, więc pewnie odpada...????
 
beata ja na tej diecie schudłam 3kilogramy:tak::tak::tak:i póki co niema efektu jojo po nowym roku też przechodze na kapuścianke bo napewno przez święta mnie przybędzie:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: a tak bardzo chce ważyć 58 i nosić rozm 38 ale myśle że do wiosny mi się uda ;-);-);-)
 
beata ja na tej diecie schudłam 3kilogramy:tak::tak::tak:i póki co niema efektu jojo po nowym roku też przechodze na kapuścianke bo napewno przez święta mnie przybędzie:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: a tak bardzo chce ważyć 58 i nosić rozm 38 ale myśle że do wiosny mi się uda ;-);-);-)

A stosowalas ja przez tydzien i schudlas te 3 kg?
Ja dopiero dzisiaj zaczelam ,pociagne do swat i jezeli podziala to i po swietach zaczne,chociaz moj P. wrzeszczy na mnie ze zwariowalam,ja teraz waze 58,no ale przed ciaza z moja starsza corcia bylo 8 kg. mniej teraz chcialabym jakies 4,5, no zobaczymy czy sie uda:-D:-D

Bodzio a czy ta zupa ma byc gesta bo mnie wyszedl bardziej kapusniak niz zupa,no i moj garnek raczej mi nie starczy na tydz. bo ciagle jestem glodna po tej kapuscie ale ponoc mozna ja jesc bez ograniczen,no nie?
Pozdrawiam:-)
 
beata

tak ja stosowałam przez tydzień izałuje że dlej jej nie ciągłam :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::angry::angry:mnie wyszła bardzo gęsta zupa ale to zależy jaką dużą miałaś kapuste (ja miałam olbrzyma )tą zupe można jeść do woli i czym wiecej jesz tym wiecej schudniesz



a tak apropo to ty jestes laske z czego ty sie chcesz odchudzać to ja przy tobie to parówa:-D:-D:tak::tak: ja waże 62 pisz jak ci idzie odchudzanko a może ja też przejde po świetach na dietke zobaczymy:rofl2::rofl2:
 
Odradzam Ci tą dietę, na niej tracisz tylko mięśnie i wodę z organizmu a nadal jesteś otłuszczona i poprzez utratę mięśni później masz mniejsze spalanie i efekt jojo z dodatkiem kilku kilogramów murowany. Całe życie na kapuście nie dasz rady a zaczniesz jeść normalnie i wszystko będzie się odkładać. Poza tym przecież w odchudzaniu chodzi o to by spalić tkankę tłuszczową a mięśnie by zostały a tu właśnie tracisz mięśni a tłuszcz jeszcze bardziej Ci się odkłada mimo spadku wagi bo mięśnie ważą 4 razy więcej niż tłuszcz ;/
 
reklama
a ja polecam :) zastosowalam po pierwszej ciazy, 7 dnia wymieklam i zjadlam normalny obiad, ale mimo wszystko w ciagu tych 6 dni schudlam 4kg, ktore wbrew temu co pisala Natasza1985 nigdy nie powrocily. Zaczelam ja bo polecila mi ja kolezanka ktora ledwo poznalam jak zobaczylam ja po 3 miesiacach. I tez nie miala efektu jojo :cool2: Teraz jestem po drugiej ciazy i wlasnie od poniedzialku zamierzam ja zaczac znow. Moze tym razem wytrzymam dluzej niz 6 dni?:rolleyes::tak:
 
Do góry