reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Piekna mama :)))))))

kerna

http://www.lauraziobro.pl
Dołączył(a)
27 Styczeń 2009
Postów
5 330
Miasto
Bieszczady
A tu mój ulubiony temat, czyli jak o siebie dbać podczas ciąży. co wolno, czego nie. Można również rozszerzyć temat o modę ale kwestia kosmetyków, masaży i ćwiczeń wydaje mi sie rozległy i zawsze aktualny. Jak dbać o siebie w okresie połogu no i oczywiście jak wrócić do figury sprzed;-)
Co myślicie na temat krytych pływalni, ćwiczeń w ciąży i jakie powinny być. Jakie kosmetyki używać...no temat rzeka:-)
 
reklama
No to ja sie od razu wpisuje z niesamowicie ważnym dla nas -przyszłych mam tematem- dbanie o piersi i prawidłowe dobieranie staniczków.
Niemal 90 % polek ma źle dobrany staniczek. W czasie ciąży i karmienia jest jeszcze gorzej. Najczęstszymi błędami są zbyt luźny obwód i za mała miseczka.
A że nasze piersi trzymają się tylko na więzadłach sutkowych i skórze, brak odpowiedniego podtrzymania podczas wachań ich rozmiaru będzie katastrofalny.
"Uszy spaniela" i rozstępy. Dziewczyny, zadbajcie o to teraz bo każdy dzień w naszym stanie robi różnicę. Kremy itp. to tylko dodatek, oe nie powstrzymają skóry przed rozciąganiem się w czasie ciąży, dobry stanik- tak.
Dla chętnych mogę policzyć prawidłowy rozmiar staniczka.
Potrzebuje bardzo ciasno mierzony, na wydechu obwód pod biustem i luźno mierzony obwód w biuście bez staniczka.
Na moich lipcówkach 2008 też liczyłam dziewczynom rozmiary :)
Jak chcecie moge tez podac info na temat marek dobrych staniczków i innych rzeczy na temat.
 
Dzewczynki i nie zapominajcie o codziennym smarowanie zagozonych partii ciala ( tzn piersi, brzucha i udek) oliwka niemowleca bo ona jest najbezpieczniejsza.
 
no ten wątek bardzo mi się podoba :)

coś tylko dla samej mamusi

ja do smarowania stosowałam (a właściwie mój M, bo to jego działka w ciąży) i stosuje oliwkędo masażu na celulit ziaja - wielka butla na długo starcza. Super działa na moją skórę, no i fissan jak już mocno skóra naprężona.

i teraz i w poprzedniej ciąży zrobiły mi się takie plamy na twarzy, które są szorstkie i zaczerwienione, i nie wiem co to jest, brzydko wygląda, i niemiłe w dotyku, chyba wybiorę się do dermatologa
 
Haszi, ja bardzo chętnie chcę skorzystać z Twojej pomocy doboru stanika. Mam małe piersi, w czasie ciąży, były takie wiadomo większe, napompowane, powiedzmy ;):-D a jak przestałam karmić to zrobiły się chyba jeszcze mniejsze niż przed ciążą i trochę obwisłe miałam załamkę - nie dość że małe (ledwo je widać) to obwisłe.

więc poproszę o dobór rozmiaru i firmy, mam kilka staników - niewygodnych, lub szybko psujacych się
 
Ja smaruję się Liotonem antyalergicznym dla ciężarnych firmy Bübchen. To znana firma produkująca świetne kosmetyki dla niemowląt i dzieci. Ma w sobie oliwkę, aloes nie ma żanych barwników ani innych dodatków.
Pisze, że regularnie stosowany zapobiega rozstępom... No, zobaczymy.
 
Dzewczynki i nie zapominajcie o codziennym smarowanie zagozonych partii ciala ( tzn piersi, brzucha i udek) oliwka niemowleca bo ona jest najbezpieczniejsza.

Podpisuje sie pod tym. :tak::tak::tak: Bo sama przez caly okres ciazy smarowalam sie zwykla oliwka dla dzieci (Neutral- ichniejsza, bez zadnych chem. dodatkow) i bez problemow.

Poza tym mozna sie rozejrzec za joga dla kobiet w ciazy, ktora bazuje na technice oddychania no i trenowaniu miesni, ktore maja duze znaczenie przy porodzie.Oprocz tego pomaga sie zrelaksowac, tylko,ze tutaj proponuja taki kurs od ok 2 trymestru.
Areobik wodny lub plywanie tez moze pomoc jesli chodzi np. o kregoslup (bo ciaza "troche" moze go obciazyc).
A ze "zwyklych" rzeczy to po prostu chodzenie/spacerowanie.

:-):-):-)
 
Jak tylko przestanie mi być ciągle niedobrze zacznę te spacery ... do miasta ogladać ciuszki dziecięce ;-)

:-D:-D:-D
Tak troche od tematu. To bedac dopiero pod koniec 3 miesiaca zaszlam z mama do takiego sklepu aby tylko popatrzec... No i wyszlysmy po paru godzinach juz z torbami! :szok::szok::szok::-D
To bylo silniejsze ode mnie...:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:
 
reklama
Ja stosuję oliwkę przeciw rozstępom Babydream Mama z rossmana, jest od 1 miesiąca ciąży. Mam bardzo dobre recenzje i jest niedroga. A swoją droga to kwestia rozstępów jest w dużej mierze dziedziczna, więc nie warto inwestować w drogie kosmetyki, bo jeśli ktoś ma mieć rozstepy to będzie miał niestety. Moja koleżanka nie smarowała niczym i nie ma ani jednego rozstępu, a inna całą ciążę smarowała się Mustella( kupę kasy na to wydała) a rozstępów ma mnóstwo.

I lepiej nie używać ujędrniaczy i antycellulitów bo one napinają skórę, a przecież chodzi o to żeby ona się łatwiej rozciągała :tak:

a z ćwiczeń dla kobiet to najważniejsze są ćwiczenia dna miednicy, przynajmniej 3 razy dziennie. Należy je wykonywać także po porodzie, że tam na dole wszystko wróciło szybko do normy :-p
 
Do góry