reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

torba do szpitala

pati1159

mamusia Alanka i Xavierka
Dołączył(a)
4 Maj 2008
Postów
1 000
Miasto
London
Dziewczyny zalozyam ten temat bo ja prawdopodobniej pierwsza urodze,chociaz to roznie bywa...
moj najpozniejszy termin cesarki juz za miesiac a wiec torba musi juz byc spakowana.Jak przy poprzedniej ciazy pakuje body,koszulki,spodenki,spioszki,pampersy,kosmetyki(tylko w anglii nie kapia dzieci),wiec zapas chusteczek nawilzonych zeby malenstwo chociaz zpotu obetrzec,gruszke do noska,kocyki,odciagacz do pokarmu i buteleczki,w razie co mleko w proszku,
Dla mnie oczywiscie podpaski,podklady jednorazowe,kosmetyki,bielizna,pizamki na zmiane
dopisuje co jeszcze do listy bo kazda moze cos przegapic....
 
reklama
Dziewczyny zalozyam ten temat bo ja prawdopodobniej pierwsza urodze,chociaz to roznie bywa...
moj najpozniejszy termin cesarki juz za miesiac a wiec torba musi juz byc spakowana.Jak przy poprzedniej ciazy pakuje body,koszulki,spodenki,spioszki,pampersy,kosmetyki(tylko w anglii nie kapia dzieci),wiec zapas chusteczek nawilzonych zeby malenstwo chociaz zpotu obetrzec,gruszke do noska,kocyki,odciagacz do pokarmu i buteleczki,w razie co mleko w proszku,
Dla mnie oczywiscie podpaski,podklady jednorazowe,kosmetyki,bielizna,pizamki na zmiane
dopisuje co jeszcze do listy bo kazda moze cos przegapic....


naprawde tak duzo wszystkiego potzeba ??? ja jak sie dowiadywalam to rodze i ide do domu po 2 godzinach wiec sama juz niewiem co brac ale ja mam uszykowane tylko 2 koszule,szlafrok,kapcie ,reczniki,podpaski i kosmetyczke zeby jakos wygladac ...i cos tu jeszcze pewnie doloze musze sie zapytac na kolejnej wizycie
a dla dziecka tylko ciuszki kilka pieluch i koniec zadnych butelek ,mleka itd jestem w szoku ze az tyle wszystkiego potrzeba???? ja w PL do porodu wzielam wielka torbe a prawie nic z niej nie wykorzystalam wiec teraz niechce niepotrzebnych ciuchów.
 
hm u mnie w szpitalu dla maleństwa potrzeba tylko chusteczki nawilżone i ciuszki na wyjście - i z tym mam problem... co szykujecie dziecku na wyjście? jaki konkretny zestaw? Dla siebie muszę praktycznie wszystko wziąć. Fakt faktem niby podkłady dają i raczej wyzywają położne na oddziale za bieliznę, ale ja tam wolę się zabezpieczyć...
Szczerze to tak serio mam problem z tymi ciuszkami na wyjście...W co ubrać takie maleństwo??na pewno będę miała fotelik przy odbiorze, bo mamy spory kawałek do szpitala ( poza tym podobno szpital wymaga takowego sprzętu przy wyjściu), więc rożek czy śpiworek odpada...
 
ja kupilam ubranka letnie ale przewage np spodenek mam "dlugich" i takie zamierzam zabrac wlasnie do szpitala.Nawet jak bedzie bardzo cieplo to wydaje mi sie za krotki rekawek i dlugie spodenki w szpitalu a w drodze powrotnej jeszcze kocyk
 
nie wiem jak jest teraz i w innych miastach ale ja pierwsze dziecko rodzilam w Polsce w Bydgoszczy to o 2 w nocy mezowi kazali sie cofac po dokumenty niewazne ze moglam miec w kazdej chwili cesarke,dla nich najwazniejszy byl dowod(ja bylam miesiac po slubie i nie zdazylam jeszcze odebrac dowodu na nowe nazwisko wiec potrzebny byl akt slubu)
W UK rodzilam 2 dziecko i dokumenty mozna doniesc spokojnie pozniej lub na 2 dzien;-)
 
ja nie biorę, w razie potzreby mąż dowiezie ale z tego co pamiętam przydał mi się dopiero po wyjściu ze szpitala:-)
 
reklama
ja także nie, u nas przy oddziale jest poradnia laktacyjna i w razie czego można pożyczyć, jedynie co to zastanawiam się nad wyborem odpowiedniego modelu, tak aby w razie konieczności mąż mógł podejść do sklepu i kupić a nie dopiero sie zastanawiać nad wyborem, wcześniej kupować nie będę bo nie mam pewności że będzie potrzebny,
 
Do góry