reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój i postępy naszych dzieciaczków

reklama
No widzicie jakie macie zdolne dzieciaczki! Super. Tylko gdzie się podziały nasze słodkie noworodki... tak patrzę na Filipa i kurcze... on już taki duży.... ma swoje humory i robi się z niego b. stanowczy facet :-D:-D:-D:-D

Legajka, Asieńka
- o to u nas ten etap klękania trwał chwileczkę apotem już były próby wstawania i za moment wstał... i zaczęło się obijanie o łóżeczko i płacz, bo wstać wstał ale jak tu usiąść...

Jako,że Filip wczoraj skończył 7 miesięcy małe podsumowanie:)
- zębów- brak, ale coś tam idzie bo się złości, ślini itd itp
- raczkuje
- siada sam- z pozycji raczkowania, pupka do tyłu i bęc siedzę...
- wstaje sam
- stoi bardzo długo
- trzymając się szczebelek łóżeczka potrafi "chodzić" wokół łóżeczka...
- łapie się za ręce mamy, przebiera nogami i chce iść... ale mu przecież nie wychodzi....
- szybko zasuwa po wszystko co mu się spodoba / mimo,że mamie się to mniej podoba.../
- ładnie wsuwa zupki jarzynowe z mięskiem i już nie takie papki, ale z drobinkami jarzynek
- krzyczy i piszczy
- wydaje dźwięki: hejjjjj, eeeee, bababababbbba, mamammmmammm, e e e e! i tym podobne
- jest strasznie ruchliwym wiercipiętą...
I takie to nasze szczę☻ście :)
 
Ostatnia edycja:
Filip mega się rozwija!! Brawo!!
Mariczka siedzi już na całego, na spacerku wcale nie chciała leżeć i był płacz... Do tego opracowała sobie mówienie mama, a właściwie mamamamamumumumamama - no ale to najlepsza droga do świadomego mama :)

catedra ładnie ujęte :)
 
Mariczka siedzi już na całego, na spacerku wcale nie chciała leżeć i był płacz... Do tego opracowała sobie mówienie mama, a właściwie mamamamamumumumamama - no ale to najlepsza droga do świadomego mama :)
U nas też lagajka odkąd Adaś "posmakował" siedzenia na spacerze chce wszystko oglądać i nie chce leżeć. A co do mówienia mama to Adaś ostatnio mówi na zmianę mamama babababa :-)
 
jejku jak fajnie się czyta takie podsumowania
aga super Filipek się rozwija:-D
ja też tak chcę ..Zosia to leniuch chyba ma to po mnie:-:)confused:
 
reklama
No no, widzę, że wszystkie nasze dzieci z dnia na dzień coraz więcej umieją. Ja do tej pory nie mogę wyjść z podziwu, bo przecież jeszcze chwilę temu, to tylko spało i jadło takie maleństwo ;-)

A ja się pochwalę, że Max podpatrzył brata i też już śmiga od 3 dni na czworaka. Codziennie rano sadzam ich na puzzlach i idę do kuchni. Zdążę sobie tylko zrobić kawę, a obydwaj już są w kuchni :-)
Alex po kąpieli mi dzisiaj zrobił numer. Leżał (o ile to można nazwać leżeniem) na przewijaku, ja starałam mu się założyć pieluchę, a ten mi się odwrócił na brzuch podszedł na czworakach do grzejnika, stanął na nogach i wspiął się na pierwszy szczebelek :szok: Chyba muszę go wiązać do ubierania ;-)
 
Do góry