reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy maluszka

myangel

Mamusia 01'07 i 11'10
Dołączył(a)
20 Kwiecień 2010
Postów
1 003
Miasto
Irlandia
I tu pytanie do dziewczyn, które były już w ciąży :)

Kiedy pierwszy raz poczułyście slodkie muśnięcia waszego skarbka?

Ja z Julką poczułam w 16 tygodniu ciąży.
A teraz... niby wiadomo, jakie to uczucie ale nie jestem pewna. Pierwszy raz poczułam "coś" we wtorek, a wczoraj już prawie byłam pewna dziś od rana też mnie coś musnęło :eek:. Pytałam wczoraj lekarza - powiedział, że to możliwe :)
 
reklama
Ooo jejku! Ja też tak chcę :-) Podobno kobiety które już rodziły szybciej wyczują ruchy dziecka. A takie pytanie laika: te kopniaki bolą? Hmm no wiadomo, że mówimy o starszej ciąży jak już dziecko jest dobrze rozwinięte i bryka.
 
Ja wiem czy bolą, no czasem jak kopnie w żebra, nerkę czy pęcherz to jest trochę niekomfortowe ale, zeby bolało... Raczej bardziej przeszkadza bo wiadomo póki chodzisz to maluszek uśpiony twoimi ruchami jest a jak tylko spróbujesz się położyć to właśnie jemu się brykać zachciewa a, że coraz ciaśniej to próbuje się rozpychać jak może :-)
Już bardziej mi zgaga przeszkadzała...
 
Ja to czuję tak jakby ktoś mi od środka delikatnie przejechał palcem po skórze. Albo posmyrał jakimś piórkiem ;-) Nie wiem jak to nazwać...
 
no cos podobnego, ale kurcze motylki to duze a na poczatku to tak bardziej jakby mala gasiennica ;-) no nie wiem, ja motylki bardziej odczuwalam w okolicy żołądka a pierwsze muśnięcia to bardziej w dole brzucha.
 
o ale szybciutko powstal ten temat :)
ja w tamtej ciazy ruchy poczulam w 17-18 tc ale nie czulam zadnego smurania raczej pukanie od srodka. teraz tez cos czuje al enapewno jeszcze to nie ruchy tylko jakies braki magnezu moze czasem np powieka mi skacze wiec pewnie to cos podobnego. ale takie fajne ruchy poszulam wlasnie w tych tygodniach :) ojej jak ja przezywalam masakra :) a czy boli ?? nie dotrwalam miesiaca w ktorym dzidzi kopie po zebrach czy zoladku a to wlasnie ponoc jest bardzo nie przyjemne bbrr za to od poczatku czulam ciosy w pecherz masakra to byla ajuz najgorzej jak masz pelny pecherz a jeszcze nie idziesz siku i dzidzior cie walnie w pecherz oooooo to dopiero jest hardcore :)

ja mam nadzieje ze teraz zacznie kopac tez tak szybko :)
 
nie dotrwalam miesiaca w ktorym dzidzi kopie po zebrach czy zoladku a to wlasnie ponoc jest bardzo nie przyjemne bbrr za to od poczatku czulam ciosy w pecherz masakra to byla ajuz najgorzej jak masz pelny pecherz a jeszcze nie idziesz siku i dzidzior cie walnie w pecherz oooooo to dopiero jest hardcore :)

ja mam nadzieje ze teraz zacznie kopac tez tak szybko :)
a ja jestem pewna, że teraz na pewno doczekasz sie tego, że jeszcze spac nie będziesz mogła :*
 
reklama
juhuu
ale się cieszę, że już powstał ten wątek:-D

ja pamiętam że już w trochę późniejszej ciąży jak spałam z moim S. przytulona do jego pleców to Mati go normalnie budził kopniakami:tak:
super to było już nie mogę się doczekać
 
Do góry