reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy maluszka

myangel tez mam taka nadzieje :) chociaz kopanie po zaoladku jak o tym mysle to juz mis ie niedobrze robi :) ale znow bym chciala poczuc te kopniaczki wtedy to sie czje ze jest sie w ciazy :) i czlowiek jakis taki szczesliwszy chodzi :)
 
reklama
JA póxno w pierwszej ciąży czulam ruchy, jakos w 22 czy 23 tygodniu. I najpierw nie wiedziałam co to (bo tylko pojedyncze cos bylo), dopiero na drugi dzien, jak juz bylo tego więcej, to sięzorietnowalam. Ja bym to porównała do bąbelków w podbrzuszu, pamiętam, ze bylam zaskoczona, ze tak nisko te ruchy sięczuje (bo myslalam, ze będę czula na wysokosci pępka lub wyzej).
 
A mnie dziś rano obudził mąż ze stwierdzeniem "nie uwierzysz ale czułem małego w nocy" niby, że położył rękę na brzuchu i go czul... dziwne że jakoś mnie to nie wychodzi :-pPewnie to były wzdęcia albo coś podobnego ale po co mam mu psuć frajdę ? Niech się tatuś cieszy!;-)
 
JA w pierwszej ciąży poczułam ruchy w 17 tygodniu ciąży i wszyscy byli w szoku bo ja raczej pulchniejsza jestem, a teraz czekam..Czasem mam wrażenie, że już ale to tylko jelitka...Ale się doczekam :-D
 
ruchy na szczescie nie zaleza od pulchnoci :) ja jestem tez niczego sobie troche nadmiaru kgjest neistety i szybko poszulam...

wiolcia az mis ie os przypomnialo z moim m hahah :D jak kiedys w tamtej ciazy powiedzialam poloz tu reke on polozyl a jazaczelam tak brzuchem i miesniami ruszyc a ten jak wyskoczyl z procy ze boze juzu ja czuje dzidzia aaaa!!!!!!! a ja w smiech haha i nie dalo mis ie go abierac kilka dni tylko moj smiech mnie zdradzil ze go w bambuko robilam a pozniej to mine mial jak nie wiem co hehe :) ale sie smiejemy teraz z tego hehe dzieki ze mi przypomnialas ;)
 
Ja już dokładnie nie pamiętam kiedy poczułam pierwsze ruchy ale pewnie mam gdzies zapisane, musze wygrzebać kalendarze...tak czy siak inna osoba ruchy wyczuje trochę póżniej niż my, muszą one być dość mocne aby poczuć je przykładając rękę.
Te pierwsze to faktycznie takie smyrnięcia były, teraz też czasem wydaje mi się że to TO ale to nie możliwe kiedy dziecko ma 3 cm hehehe, no nic bynajmniej jestem teraz bardziej wyczulona i wiem czego sie spodziewać, potem to były takie pukania, to było fajniutkie, jak sobie przypomne to się doczekac nie mogę :))))
A rozpychanie póżniej już mniej przyjemne, czasem pamiętam jak tyłek wypinał (bo był juz główka w dół) to jak fest mi się gdzieś w żebra wbijał to normalnie ręką oponowałm go w druga strone hehehe, ale jak głową w pęcherz przywalał to czasem mnie z nóg zwalał normalnie ale mimo wszystko super, jak np się budziłam po nocy to majtałam brzuchem i smyrałam żeby go też obudzić, po chwili już czułam że też wstał,... cudowne:)
 
Pierwszy kopniak poczułam w 16t1d ( po prostu wiedziałam że to TO)
Od 17 tyg czułam rano i wieczorem jak leżałam w łóżku
Od 18 tyg czułam już bardzo wyraźnie przez cały dzień :)

Myangel u mnie maluch ma teraz jakieś 6,5-7,5 cm i mi się wydaje że od 2 dni coś tam mi drga.
Podobno ruchy dziecka czują wcześniej kobiety, które potrafi ą się wsłuchać w swoje ciało. Nie tylko w ciąży ale i przed obserwowały swoje ciało.
 
reklama
J poczułam pierwsze "smyranie" w 15 tygodniu, kopniaczki w 17-18 tyg. Pewnie teraz szybciej poczuję bo wiem jak to wygląda. Niezapomniane uczucie. Mam nawet filmik jak córcia kopie i sutka w brzuszek jak leżę.
 
Do góry