reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie nasze i maluchów

Ja w weekend prawdopodobnie będę u znajomych na działce, w lesie. Też mnie ostrzegali przed komarami. Moskitiery niestety nie mam, Stasiowi stosuję Offa, a na ugryzienia Fenistil w żelu. Off używałam gdy Staś miał chyba 2 latka, farmaceutka poleciła, ale na opakowaniu jest napisane, że to dla dzieci powyżej lat 6! Nie wiem co teraz dla Franka mam użyć, zapytam w aptece co doradzą.
Maarta100 a ty co używasz? Bo u ciebie to chyba zatrzęsienie komarów, co?
 
reklama
Mamo Stacha, ziaja ma super preparat przeznaczony dla dzieci specjalnie :)) Ja go używałam w ciąży i był super skuteczny, a do tego w kieszeń nie boli :) Zaraz poszukam linka :)
Znalazłam, nazywa się Antybzzz, ale jest napisane, że od 12 m-ca. Więc w takim razie nie wiem :(

A patrzyłaś coś takiego ?
http://cokupic.pl/produkt/Brevi-Automatyczna-lampka-przeciw-komarom
 
Ostatnia edycja:
Ja w weekend prawdopodobnie będę u znajomych na działce, w lesie. Też mnie ostrzegali przed komarami. Moskitiery niestety nie mam, Stasiowi stosuję Offa, a na ugryzienia Fenistil w żelu. Off używałam gdy Staś miał chyba 2 latka, farmaceutka poleciła, ale na opakowaniu jest napisane, że to dla dzieci powyżej lat 6! Nie wiem co teraz dla Franka mam użyć, zapytam w aptece co doradzą.
Maarta100 a ty co używasz? Bo u ciebie to chyba zatrzęsienie komarów, co?
Wczoraj w ''Twoje dziecko'' przeczytałam artykuł :)

A więc tak ....nie chodź na spacery wieczorem i wczesnym rankiem. Komary spotkasz w lesie, w parkach w okolicach wody. Omijaj cieniste i zadrzewione okolice. Ubieraj maluszka w pajacyki z nogawkami i długimi rękawami a na głowę cienka czapeczka. Skraplaj wózek i ubranka (ale nie dziecko!) środkami na owady ...
Jeśli już komar ugryzie a dziecku na skórze pokarze się odczyn zapalny (ale nie zwykłe zaczerwienienie i bąbel) przemyć miejsce ukąszenia zimną wodą ,można też posmarować Fenistilem, dapisem, hydrocortisonem 0,5% - z maściami ostrożnie, a ropne ranki przemywac spirytusem.
Jest w gazecie jeszcze artykuł o muszkach, osach, kleszczach, mrówkach i pająkach : ) Dodatkowo art. o ''wakacjach z alergikiem''
 
Ja w weekend prawdopodobnie będę u znajomych na działce, w lesie. Też mnie ostrzegali przed komarami. Moskitiery niestety nie mam, Stasiowi stosuję Offa, a na ugryzienia Fenistil w żelu. Off używałam gdy Staś miał chyba 2 latka, farmaceutka poleciła, ale na opakowaniu jest napisane, że to dla dzieci powyżej lat 6! Nie wiem co teraz dla Franka mam użyć, zapytam w aptece co doradzą.
Maarta100 a ty co używasz? Bo u ciebie to chyba zatrzęsienie komarów, co?

Zatrzęsienia nie ma;-) no ale nad jeziorem zawsze ich wiecej jest.
ja tam komarami się nie przejmuję,chyba juz się przyzwyczaiłam. Antka off-em pryskam i tak jak NeSSi napisała wózek Piotrka pryskam:tak:
a do wózka mam moskitierę, często go zostawiam w dzien na podwórku i przynajmniej jest ochrona przed wszelakimi natretnymi owadami;-) Tobie tez radzę kupić, w kazdym sklepie dziecięcym kupisz;-) :tak: a jak nie to weź ze soba kawałek firankii nią zakrywaj wózek.
 
Zatrzęsienia nie ma;-) no ale nad jeziorem zawsze ich wiecej jest.
ja tam komarami się nie przejmuję,chyba juz się przyzwyczaiłam. Antka off-em pryskam i tak jak NeSSi napisała wózek Piotrka pryskam:tak:
a do wózka mam moskitierę, często go zostawiam w dzien na podwórku i przynajmniej jest ochrona przed wszelakimi natretnymi owadami;-) Tobie tez radzę kupić, w kazdym sklepie dziecięcym kupisz;-) :tak: a jak nie to weź ze soba kawałek firankii nią zakrywaj wózek.

Ja mam Swój Welon ;) odciety bo mialam długi i nawet mama mi dała swoj ale bede uzywac mojego ;) bo pna tez moskitere z welonyu robila mi ;) hehehe taka tradycja hahah
 
Co do Fenistliu to: jest zalecany u dzieci starszych ale jako farmaceutka mogę powiedzieć że stosowany na małe powierzchnie skóry, takie jak ugryzienie komara lub meszki napewno nie zaszkodzi naszym maleństwom. Substancja czynna jest bezpieczna, nie należy stosować na duże powierzchnie lub gdy skóra jest uszkodzona. Hydrocortizon też jest dobry łagodzi podrażnienia tylko nie działa przeciwświądowo a to naszym maleństwom po ugryzienu będzie napewno dokuczać No i w razie innych pytań dotyczących leków służe pomocą :)
 
A ja ostatnio zglupiałam...zobaczyłam w Smyku taki spray przeciw komarom i kleszczom od 1 m-ca zycia i żel po ukąszeniu również po 1 m-cu
Poszłam do apteki, a farmaceutka wręcz na mnie nakrzyczala, że NIE WOLNO psikać takich dzieci tymi sprayami, bo wszystkie są OD 2 ROKU ŻYCIA! Mowię jej, że widzialam przed chwilą taki od 1 m-ca, a ona na to, że MUSIELI napisać, że tylko ubranka dziecka można tym popsikać, a że nie miała tego w aptece, znów poszlam do Smyka i tam jest wyraźnie napisane, że stosuje się na skórę :szok: kupiłam to (SIO firmy Ziołolek) i będę mu psikac na ubranka, bo juz sama nie wiem, co myśleć...
Żel po ukąszeniu MOŻNA już posmarować dziecku tak małemu :eek:
 
Mam do was pytanko odnośnie trzydniówki czy może się nią dziecko od dziecka zarazić?Wczoraj mieliśmy kontakt z miesiąc młodszym kolegą Michała a on w nocy dostał wysokiej goraczki bez innych objawów więc chyba to trzydniówka.
 
Mam do was pytanko odnośnie trzydniówki czy może się nią dziecko od dziecka zarazić?Wczoraj mieliśmy kontakt z miesiąc młodszym kolegą Michała a on w nocy dostał wysokiej goraczki bez innych objawów więc chyba to trzydniówka.
hej moj maly mial trzydniowke ale nie mial wtedy kontaktu z chorym dzieckie:) takze nie wiem czy jest zaraziliwa,jak byulam u lekarza bo nie wiedzialam co to to wlasnie mnie uswiadomila,mialy mial pomnad 39 st i lekarka kazala dawac syropek lub czopek przy wyzszej tem.
 
reklama
Mam do was pytanko odnośnie trzydniówki czy może się nią dziecko od dziecka zarazić?Wczoraj mieliśmy kontakt z miesiąc młodszym kolegą Michała a on w nocy dostał wysokiej goraczki bez innych objawów więc chyba to trzydniówka.
Tak, jak najbardziej, trzydniowka jest zarazliwa :) My tez mielismy kontakt 3 dni temu z chorym Igorkiem, dzwonilam dzis do pediatry ,powiedziala, ze do 14 dni sie pojawi, szczegolnie,ze maly wlasnie zabkuje. Jednak ponoc ponad polowa dzieci przechodzi trzydniowke calkowicie bezobjawowo i nawet nie wiesz,ze ja ma, wiec zycze Ci tego :)
 
Do góry