reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po raz drugi

Dołączył(a)
26 Sierpień 2010
Postów
1
Witam drogie Panie.
Mam na imie Martyna mam 21lat. W tym roku urodziłam synka. Ostatnio współżyłam z moim mężem i pękła nam prezerwatywa, co sie okazało jestem znowu w ciaży. Strasznie sie boje, ze nie poradze sobie z dwójką małych dzieci. Nie wiem co mam mysleć, zamiast sie cieszyc to ja płacze... Jest to dla mnie bardzo stresujaca sytuacja... boje sie co powie moja rodzina. Beda krzywo na mnie patrzec i gadac za plecami... Tak bardzo sie boje...
 
reklama
Byłam w takiej samej sytuacji. Z tym, że mojej drugiej ciąży nie udało się donosić. Nie zdążyłam powiedzieć rodzinie, a Kropeczki już nie było :( Nie przejmuj się tym, co powiedzą inni. To nowe życie. Twoje dziecko. Przecież kochasz te, które już masz. To drugie też pokochasz, zobaczysz. Ja teraz mam dwóch chłopaków-rozrabiaków i powiem, że nie jest to takie straszne. Trzeba się tylko zorganizować i puszczać mimo uszu głupie uwagi tych, którzy między dziećmi mieli znacznie większą różnicę wieku. Takie wymądrzanie się, bo ja sobie radę dawałam, tylko niepotrzebnie wkurza. A więc nie przejmuj się tym i ciesz się tym, że dzieci będą się lepiej we dwójkę chowały :)
 
Ja byłam w tej samemj sytuacji i moi synowie są rok po roku a dokładnie Oluś jest 11 miesięcy po Jasiu i nie jest źle ;) Jasio sobie biega więc zajmuje sie duzo sobą a ja mam czas dla Olka ;) napewno sobie poradzisz , nie martw się. A potem dzieciaczki będą się razem chować ;))
 
Witam drogie Panie.
Mam na imie Martyna mam 21lat. W tym roku urodziłam synka. Ostatnio współżyłam z moim mężem i pękła nam prezerwatywa, co sie okazało jestem znowu w ciaży. Strasznie sie boje, ze nie poradze sobie z dwójką małych dzieci. Nie wiem co mam mysleć, zamiast sie cieszyc to ja płacze... Jest to dla mnie bardzo stresujaca sytuacja... boje sie co powie moja rodzina. Beda krzywo na mnie patrzec i gadac za plecami... Tak bardzo sie boje...

witaj ja mam 28 lat mam 4 letnia córeczkę po cesarce, lekarz radził troche odczekać aby sie szwy dobrze zabliżniły, terz używaliśmy prezerwatywy raz nam pękła ale nic sie nie stało, obecnie staramy sie o drugie
aaicram napewno sobie poradzisz bede trzymać kciuki. MASZ MOŻE RODZICÓW LUB KOGOŚ ABY CI POMÓGŁ??MOJA SZFAGIERKA TERZ MIAŁA DZIECI PO ROKU JAKŚ SOBIE PORADZIŁA BEZ POMOCY CZASAMI RODZEŃSTWO POMOGŁO PRZY POPILNOWANIU GDY MIAŁA GDZIEŚ JECHAĆ. ALE MYŚLE ŻE I TY SOBIE PORADZISZ A JAK RODZĄ SIE 2-3-4 RACZKI JAKOŚ TRZEBA SOBIE PORADZIĆ
TRZYMAJ SIE I PISZ CO I JAK ,JAK SIE CZUJESZ??? JAK RODZIŁAŚ PIERWSZE DZDZIE CESARKA CZY NATURALNY PORÓD>??
ticker.php
 
Dziewczyno!ciesz sie,oby wszystko bylo dobrze i czego chciec wiecej:-)!bedziesz miala mala roznice wieku miedzy dziecmi,wiec fajnie bedzie im razniej razem:happy2:.Kurcze ja to wprost marze o takiej sytuacji,bo swiadomie nam trudno podjac decyzje o drugiej dzidzi:-D.Moja kuzynka ma tez rok po roku i jest super!Wiec glowa do gory,duzo usmiechu:-D.Pozdrawiam!
 
Cześć Martynko. Nie będzie tak źle. Jak widziwsz jest nas trochę w tym wątku :-)
Ja, akurat trafiłam na same miłe słowa i tego Ci życzę.
Mam "rocznikowe bliźniaki" i jestem z tego powodu bardzo szcześliwa. Na razie to maluszki, ale już potrafią świetnie ze sobą się bawić i bardzo się kochają.
Czy sobie poradzisz? Tego nikt nie wie... czas pokaże. Pamiętaj, że nawet rodzice dzieci z kilkuletnią różnicą często sobie nie radzą

Zaglądaj do nas cześciej. Pozdrawiam
 
witajcie!
u mnie będzie różnicy 14 miesięcy pomiędzy dzieciaczkami. "Zrobiliśmy" drugiego dzidziusia z premedytacją, chcieliśmy aby była jak najmniejsza różnica wieku by kiedyś fajnie się razem bawili.
Ja jestem jedynaczką więc bardzo pragnęłam dwójeczki :)
Dasz rade!!!!

Dziewczyny, które już mają dwójeczkę, czy kupowałyście podwójny wózek na spacery?
 
ja mam core 5 lat i mala ktora ma roczek a na 10 stycznia termin trzeciego dzidziusia...wpadka jak u Ciebie ale sie cieszymy.... zobaczymy jak to bedzie... ale przy drugim latwiej bo masz wszystko obcykane i robisz to odruchowo:)
 
reklama
Ja jestem w identycznej sytuacji jak ty . 3 miesiące po porodzie okazało się ,że znowu jestem w ciąży . Też na początku przejmowałam się tym co powie rodzina i sąsiedzi i ,że będą mnie obgadywać za plecami ale z czasem zaczęłam to po prostu olewać chodzę dumnie z brzuchem do przodu i cieszę się ,że moja córcia jest zdrowa bo to najważniejsze . To prawda ,że się panicznie boję tego czy sobie poradzę no ale nie mam wyjścia jakoś będę musiała to ogarnąć . Także nie przejmuj się nie jesteś sama damy radę :))))
 
Do góry