reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziewczynka czy chłopiec (wierzenia ludowe)

reklama
Ja już wiem na 100% że to będzie chłopiec :)))

U mojego męża w rodzinie od pokoleń rodzą się sami chłopcy: dziadek miał tylko braci, każdy z nich tylko synów, oni również płodzili tylko chłopców wśród nich pojawił się mój M, który ma brata. Brat M ma 2 synów. I choć z tymi facetami żenią się kobiety które mają siostry i tak żadnej nie udaje się przełamać tej tradycji.

Podobno takie predyspozycje do 'robienia chłopców' są dziedziczone w linii męskiej. To rzadka przypadłość ale się zdarza. Kobieta nawet jeśli miała same siostry nic tu nie zmieni.
 
Ostatnia edycja:
syliwia- TO CO BEDZIE SYNEK?? A JAK BEDZIE CORA?? TO TRADYCJA SIE ODMIENNI EHEHE

JA NARAZIE NIC NIE CZUJE CO DO plci.....A W GLEBI DUSZY CHCIAABYM MIEC CORECZKE
 
sylwia, mi to przypomina trochę sytuacje u mnie. Teść miał samych braci, mąż też. W tym pokoleniu to pierwsze maleństwo, ale prawdopodobieństwo jest spore :)

prettyWoman, chłopcy mają w życiu łatwiej ;)
 
sylwia ale by byly jaja jakbys przerwala te tradycje he he he :-D
Babcia i prababcia byłyby zachwycone. Gorzej z żoną brata M. Dwa razy celowała w dziewczynkę i była potem bardzo zawiedziona, chociaż oczywiście kocha synów.
Mama M też myślała że ona pierwsza w rodzince urodzi dziewczynkę (miała 3 siostry) i potem czuła się bardzo zawiedziona że znowu syn.

Dlatego tej tradycji marzenia o córce i czekania na córkę nie zamierzam podtrzymywać i już wyobrażam sobie mojego synka.
 
Ostatnia edycja:
Następna podpowiedz:

w poziomie jest miesiąc poczęcia
w pionie wiek matki

wynik: różowy dziewczynka, niebieski chłopiec
 

Załączniki

  • chłopiec czy dziewczynka.jpg
    chłopiec czy dziewczynka.jpg
    20,5 KB · Wyświetleń: 207
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry