reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy naszych maluchów

Aestima

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Marzec 2010
Postów
7 404
Dziewczyny, wiem, że na pierwsze ruchy to jeszcze za wcześnie, ale ja już czekam na nie z utęsknieniem...
Założyłam ten wątek, żeby każda tu mogła napisać jak już je poczuje- najpierw te słynne rybki i motylki a potem pierwsze kopniaczki:)
Póki co doświadczone mamy mogłybyście napisać kiedy Wy poczułyście ruchy w pierwszej ciąży, kiedy tatuś poczuł przez brzuszek itd.
Co Wy na to?
 
reklama
W pierwszej ciazy motylki nie pamietqam kiedy byly... bo nie wiedzialam czy to jelita czy juz dzidzia :sorry2:, ale kopniaka pierwszego, albo raczej powazne przesuniecie sie dzidzi poczulam w 19 tyg wg OM.
a moj mezus pracowal wieczorami kiedy akurat maluszek byl najaktywniejszy... ale udalo mu sie poczuc kopniaka 23 dni pozniej ;p
 
Ostatnia edycja:
Podobno pierwsze ruchy można wyczuc dokladnie 5 miesiecy przed wyznaczona data porodu.Ja miałam tak z młodym ,termin na 8 maja i rowno 8 grudnia poczulam pierwsze ruchy.Na poczatku nie bylam pewna czy to jest to,poczulam takie pukniecie i pozniej jeszcze jedno i jeszcze ,za jakis czas poczulam to samu tylko z drugiej strony brzucha.I juz wiedxziałam ze to to.
Uważam że najprzyjemniejsze sa poczatkowe szturchance,a jeszcze miłe to to jak dziecko przemieszcza sie z jednej strony na druga,tak jakby plywało.
Im dziecko jest wieksze tym te szturchance sa bardziej niemile bo przypominaja raczej rozpychanie.Dziecko ma coraz mniej miejsca i rozpycha sie raczkami i nuzkami.Niekiedy to bylo nawet bolące.A mlody byl naprawde bardzo ruchliwy.
Acha bardzo fajne uczucie jest kiedy dziecko ma czkawke.
Teraz powinnam te ruchy poczuc okolo 10 stycznia ,ale że to moj drogi porod to moze juz poczuje wczesniej czyli w grudniu.
Ale bylo by fajnie gdybym poczula cos w swieta.
 
Ja pierwsze ruchy poczułam w 17 tygodniu. Ruchy to dużo powiedziane, to było takie gilgotanie od środka, choć też nie byłam pewna czy to nie moje jelita znowu wznowiły zintensyfikowaną działalność. Pukanie i stukanie którego już z iczym innym nie mogłam pomylić to był 20/21 tydzień. Mój mąż miał szansę wyczuć kilka tygodni później ale rzadko mu się udawało bo Zosia wtedy gdy tata zaczynał szukać ruchów, przestawała się ruszać:)
Ale raczyłamsię też inną przyjemnością- dostałam Angelsound i słuchaliśmy sobie często bicia serca Zosi.
 
Mój syn urodził się 29 marca a ja ruchy poczułam 8 listopada, czyli byłam w 4 miesiący...ciekawe jak teraz będzie
 
Ja poczułam ruchy w 16tc Teraz czekam na to z utęsknieniem wtedy ciąża bardziej realna:-)
Czyli jeszcze z 5-6 tyg Myślę że dużo z nas na Gwiazdkę dostanie kopniaczka
 
dużo z nas na Gwiazdkę dostanie kopniaczka

Szkoda mi że ciąża będzie jeszcze taka mała w święta. My z informacją dla rodziny czekamy aż będzie widać. Do świąt maluch tak nie urośnie. Chyba że będę się strasznie obżerać ale wtedy to będzie widać nie ciąże tylko sadełko:-D
 
Och, też nie moge się doczekać pierwszych kopniaczków! Na razie dowiedzieliśmy się, że maleństwo reaguje na bodźce zewnętrzne, typu ciepło - przykładamy więc dłonie do brzucha i wyobrażamy sobie, że nasz Fasolek podpływa w tym kierunku.... :)
 
reklama
Ja poczułam ruchy bodajże w 21tyg i to było niesamowite uczucie- pierwszy prawdziwy kopniak :) Wcześniej były jakieś motylki, ale taki kopniak to prawdziwy znak :) Mąż poczuł chyba dzień poźniej. Ja miałam tak, że zanim nie poczułam ruchów to nie czułam, że jestem w ciąży. Chciałam nawet mieć mdłości, żeby wiedzieć, że to napewno ciąża. Taki niedowiarek ze mnie :)
 
Do góry