reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy naszych maluchów

Ramari, muszę przyznać, że w zasadzie tez tak miewam, że nie czuję się w ciąży... Wiem, że jestem, ale tego nie czuję. Pomaga mi Tatuś Fasolka, który gada do niego, całuje brzuch, no i teraz mamy to, że przykładamy dłoń do brzucha... Ale bywa tak, że nic nie czuję...
 
reklama
Dla mnie przełomowym tygodniem był 20 wtedy poczułam pierwszy ruch:-)
Uczucie nie do opisania, nie mogłam się niestety podzielić nim z mężem bo jak on tylko przykładał rękę to nagle cisza:-D
Najlepsze jednak są kopniaki w późniejszych tygodniach jak brzuch zmienia kształt z okrągłego w kwadratowy bo dzidzia właśnie się prostuje. Fakt, że czasami bywają bolesne, ale uczucie jest niezastąpione:-)
 
Zauwazylam ze temat ruchow dosc popularny na ogolnym:))
Ja mam w brzuchu taki e kolysanie od czsu do czasu i nie wiem co to, no malenstwo to raczej nie jest bo maciupkie wciaz ale mysle ze to macica reaguje na jego ruch moze;00

W pierwszej ciazy nie pamietam kiedy poczulam symka...to tak dawno temu ale w drugiej ciazy to na przelomie 14-15 tydzien poczulam moja Milusie..potem byla przerwa ale ja wiedzialam co te motylki znacza :)) wiec moze na swieta dostane jakiegos kopa:OO
 
w pierwszej ciąży pierwsze ruchy (absolutnie nie miałam wątpliwości, że to ruchy dzieciątka) pojawiły się wcześnie, bo w 16 tygodniu; nawet ginekolog mi nie bardzo chciała uwierzyć... ale ponoć chudzielcy mogą czuć wcześniej?
w tej miałam jedynie takie "pływaczki" w brzuchu, ale to jeszcze nie TO;
 
Ja ruchów jeszcze oczywiście nie czuję, ale piszę w tym wątku, bo mam dwa pytania okołopodobne;)
1. Mam łożysko na przedniej ścianie macicy- czy to prawda, że jeśli łożysko jest tak umiejscowione, to później czuć ruchy? Wiecie coś o tym?
2. Zaobserwowałam z mężem b. dziwne zjawisko. Staliśmy w łazience i oglądaliśmy mój brzuszek (jak znowu urósł) i on zaczął nagle falować, zmieniać kształt- tak jakbym w środku miała pływającą rybkę!! Od kilku dni jak spojrzę jest coś takiego. Co to, bo przecież nie dzieciątko? Bardzo mnie to ciekawi i zastanawia. Dzieje się to tylko jak stoję. Też tak macie??
 
Aestima, może to maleństwo? Nie mam pojęcia czy tak wcześnie jest to mozliwe. Ale byłoby cudnie, zazdroszczę! :) Ja niestety zupełnie nic nie czuję...
 
Ja też nie czuję! To możliwe, ze widać a nie czuć? Najczęściej to widać po kąpieli- ale to jest bardzo wyraźne i aż niemożliwe, że to dzidziuś. Bardzo mnie intryguje co to jest.
 
Aestima prawda z tym łożyskiem. Co do ruchów to stanowczo za wcześnie. Z pierwszym dzieckiem później bo macica jest jeszcze za nisko a dziecko za małe byś czuła ruchy a falowanie to raczej po 5-6 mcu raczej koło 17tc możesz wyczkiwać delikatnych ruchów i sa one tak delikatne że nie widać ich na zawnątrz. W 1 ciązy to nawet koło 20tc dziewczyny czują więc spokojnie . Myślę że to ruchy robaczkowe jelit. W ciązy pracuja leniwie i dlatego tak mogło wygladać. Ja mojego Olka czułam w 17tc tzn skończony 16 i kilka dni (nawet w karcie sprawdzałam ostatnio) Ja licze na święta na kopniaczka bedzie skończony 16 tc a łożysko mam na dnie z tyłu, więc nic nie przeszkadza by poczuć.
 
reklama
Mi lekarz na ostatniej wizycie powiedział że powinnam już niedługo poczuć ruchy dzidzi. Powiedział, ze to trzecia ciąża, że macica juz bardzo powiększona i mam się spodziewać w bardzo niedalekim czasie, że poczuję. Teraz jestem w 13 tygodniu i wczoraj leżąc na boku poczułam dwa razy jakby dzidzia się poruszyła. Wiem jak wygladają ruchy dzieciątka i to własnie tak czułam. Byłam zwinięta pod kocem w "kulkę". Ażmi się wierzyć nie chce ze w 13 tygodniu??? Liczyłam raczej na 15/16 tydzień. Zobaczymy, może dziś się powtórzy...:-)
 
Do góry