reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy naszych maluchów

reklama
Wiem o co chodzi:)))Ale ponoć w ciąży przewód pokarmowy daje niezłego kopa:)
W pierwszej ciązy mimo że jelita również bardzo mi burczaly i całe skakały, nie miałam wątpliości że ten pierwszy bulgot to bulgot Zosi, ok 17-18 tygodnia.
 
mi tak jak traschce marzy się prezent na święta, też będę w 17-18 tygodniu, może dzidziuś spełni nasze życzenia... :-)
 
U mnie w Wigilę zacznie się już 18tc a z Igorem ruchy czułam już w 16tc, więc w święta brzuszek powinien być już ruchliwy.
 
JA nastepną wizytę mam 7 stycznia i lekarz mi powiedział, że do tego czasu powinnam już spokojnie czuć ruchy:))
 
a ja jestem w takim szoku, że hoho...z synkiem pierwsze ruchy czułam ok. 15-16 tc, dzisiaj sobie leżałam na plecach z podkurczonymi nogami i miałam wrażenie jakby mnie ktoś delikatnie muskał w jednym miejscu...ciężko opisać to odczucie, tak jakby pompował się bombelek i pękał i pompował i pękał- tylko w jednym miejscu..mówię, do męża, że czuję coś dziwnego w brzuchu, w jednym punkcie...poszłam pochodzić po domu, zrobiłam siusiu...położyłam się a to dalej-wiecie co, najlepsze jest to, że ja znam to uczucie- z synkiem właśnie ok. 15-16 tc czułam to samo, ale aż nie chce mi się wierzyć, że na początku 12 tc można już coś czuć..zadzwoniłąm do mojego gina- bo mam prywatną opiekę i mówię mu o tym, a on na to, że jeżeli łożysko jest z boku albo na tylnej ścianie i bombel ma powyżej 4, 5 cm, to jak dotknie ścian macicy, otrze się, i kobieta była już w ciąży, może coś czuć.......masakra...ruchy to za dużo powiedziane, ale dzisiaj pierwszy raz poczułam, że mam coś w środku...
 
reklama
w 1 ciąży pierwsze ruchy (zdecydowane, mocne ruchy, nie do pomylenia z czymkolwiek innym) poczułam w 16 tyg. ciąży; w tej póki co czasem są "bulgotki", na razie czekam na kopniaczki:) a w zaawansowanej już ciąży czułam jak malutka się przeciąga, to było niesamowite; i jak zjadlam coś słodkiego, to kwadrans później mała miała czkawkę; potem, po porodzie, też po każdym karmieniu czkała, z dobre 2 m-ce:-)
 
Do góry