reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Te małe i te duże postępy naszych maluszków – czyli chwalimy się

Marma

Mama Kacperka i Przemka
Dołączył(a)
14 Lipiec 2008
Postów
3 080
Miasto
Wrocław
Pomyślałam, że to najwyższa pora na ten wątek. Każda z nas chciał by się pochwalić co nasze szczęście już potrafi i chciała by żeby zostało to zauważone. Jest to też dobre miejsce na to aby sprawdzić czy nasze dziecko rozwija się podobnie do rówieśników.

Zacznę od siebie. Przemo pięknie się uśmiecha do mamusi, pięknie podnosi główkę i kręci nią w każdą stronę. Ładnie skupia wzrok na rzeczach które go interesują, szczególnie w szczelinę między oparciem łóżka za którym jest okno :) Zdarza mu się również przekręcić z plecków na bok, z boku na brzuch albo z brzuszka na bok. Musi się przy tym nieźle nagimnastykować i powykręcać ale jakimś cudem mu się to udaje:tak: Próbuje dotykać rączką przedmiotów np mojej twarzy jak jest blisko. Raz udało mu się nawet złapać kota za ogon, który wiernie przy nim leży :-p
 
reklama
Nasz Adrianek usmiecha się ładnie, potrafi sam dość długo lezeć i rozglądać sie, bawi sie sam w kołysce rozwieszonymi zabaweczkami, zaczepia je rączkami, przekręca się z boczku na plecki i odwrotnie a także z brzuszka na plecki :) ładnie trzyma główkę :)
 
Nasz Adrianek usmiecha się ładnie, potrafi sam dość długo lezeć i rozglądać sie, bawi sie sam w kołysce rozwieszonymi zabaweczkami, zaczepia je rączkami, przekręca się z boczku na plecki i odwrotnie a także z brzuszka na plecki :) ładnie trzyma główkę :)

a ja się dziwiłam, ze mój się przekręca z brzuszka na plecy:)) ale już mi lepiej i wiem, ze to realne.
Silny jest, ładnie trzyma główke, podnosi ja wysoko leżąc na brzuszku. I skubaniec sam sobie rączką smoczek wyjmuje i jak czasem machnie to i na ziemi ląduje:-))
 
ja sie zaczelam po waszych postach denerwowac ze Asiunia nie przekreca sie a wczoraj po poludniu slicznie z plecow na boczek, z boczku na plecy lub brzuszek tylko z brzuszka jeszcze nie. glowke mocno trzyma, usmiecha sie, raczkami lapie mamy wlosy wrrrr nastepna
 
Moje dziecie zaczyna sie usmiechac jak sie do niego mowi, glowke sztywno trzyma juz od urodzenia, a teraz kreci nia na wszystkie strony, lezac na brzuszku ladnie sztywno trzyma a wczoraj capnal moje okulary :-D
 
To trochę taka licytacja-które umie więcej;-)
a dzieci są różne i w różnym tempie się rozwijają.Mój się przekręca z boków na plecki ale z brzuszka na plecy to jeszcze nie.Główka sztywna,uśmiechy rozdaje tylko mnie,czasem do tatusia się uśmiechnie i pierwsze gu i łe już usłyszałam.Poza tym-reaguje na ton głosu i odróżnia głos mój od innych....Tyle na dziś!
 
to jest fajne, bo jeśli moje dziecię czegoś nie robi, to mogę spróbować go tego nauczyć :) a może mamusie te doświadczone będą mogly udzielić wskazówek jak maluszka uczyć pewnych rzeczy :)
 
baby- ja mam ksiazke "gry i zabawy z niemowlakami" fajna kasiazka wlasnie jak przy zabawie uczyc te nasze maluszki roznych rzeczy
 
reklama
Do góry