reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Robimy zakupy dla maluszka

reklama
hej
a ja wczoraj kupilam pizamke weltukowa na 3 m-ce :) i pieluche tetrowa, ale bardziej taka zdobiona - pamiatkowa : wyszywana srebrna nicia, niz pod wyciek z pampersa :) No i 2 pary spodenek dla dziewusi :) metek nie odrywam, wrazie drugiego chlopca odsprzedam :) napatrzec sie na to nie moge ;)

raykiavik : ja tak malusimy rozmiarami nie jestem zainteresowana mam tego mase po synku i sporo juz unsexow i nawet dziewczecych nakolekcjonowalam :)
ale jesli sie okaze ze dziewczynka to odezwe sie po fotki wiekszych rozmiarow, bo 1-6 m-cy juz mam co trzeba... :)
 
Ja jak narazie nie szaleję, po pierwsze wcześnie no i nie wiem co tam siedzi u mnie, zresztą różnica między dzieciaczkami będzie tak niewielka, że mnóstwo rzeczy będę miała na bieżąco jedno po drugim, z tego co widzę to dużo dziewczyn ma podobną sytuację jak ja jedna dzidzia będzie miala niecałe lub trochę ponad 2 latka a druga się urodzi. Też myślę co zrobić z wózkiem niby młody pięknie chodzi ale to będzie środek zimy czasem mama pomoże a mam 2 wózki wiec może uda się bez tandema;p;p
Mam tylko taką drobną radę dla dziewczyn które będą miały pierwszą dzidzię, nie kupujcie wszystkiego na hop siup szczególnie kosmetyków dla malucha, u mnie polowa nawet została nietknięta, a z czasem metodą prób i błędów dopasowałam małemu kosmetyki bubchena, polecam. Na u kempeli na forum stworzyły dziewczyny wątek hitów i kitów-po kilku miesiącch doświadczeń. Myślę że tu też by to się przydało może komuś się przyda przy wyborze pewnych rzeczy.
 
Nie wiem czy się tutaj to przyjmie, widziałam ten patent na innym forum. Może choć w pewnym stopniu pomoże niektórym przy wyborze jakichś produktów, rzeczy dla siebie i dzidzi podczas ciąży i już po:) generalnie chodzi mi tylko i wyłącznie o wskazanie rzeczy godnych polecenia i ewentualne zstanowienie się nad zakupem tych które uważacie za beznadziejne.
Ja póki co podzielę się z odczuciami przy poprzedniej dzidzi. Zapraszam inne dziewczyny które już mają dzieci no i te przyszłe które już ogarnął szał zakupów.
moje hity::blink:
butelki Avent -ze względu na okrągły smoczek przypominający pierś, oraz duży wybór rozm butelek jedynie avent ma taką 330 ml z tego co wiem)
pieluszki Pampers- tylko tych młody nie przesikiwał i mega długo chłoną
pieluszki tetrowe(kolorowe) niezastąpione do bużki, kąpieli noworodka czy też pod główkę
chusteczki mokre tami baby- takie w sam raz wilgotne
Debridat (preparat na kolki) i suszarka:D -u nas akurat 3 lek się dopiero sprawdził
żel i płyn do kąpieli rumiankowy Bubchen
wszelkiego rodzaju body i pajace odpinane z przodu i na całej długości
karuzelka do łóżeczka fisher price -mega uspokaja ma lampkę i śliczne kolorowe zabawki
majtki poporodowe jednorazowe swobodniej można chodzić z wkładami poporodowymi chociaz nie wszędzie pozwalają je nosić
wkładki laktacyjne z johnsona
krem sudocream lub robiony na recepte do pupci jako jedyne nie uczulały mi małego i działało na wszystko
maść na poranione brodawki(nie pamiętam juz nazwy)warto mieć już w szpitalu
nożyczki do paznokci w pierwszym etapie jak dzidzia większa dopiero obcinaczki
kity::no:
pampersy Dada i hagisy(sorki za pisownie) przeciekały urywały się rzepy
Chusteczki dada jak dla mnie za mokre
zwykła oliwka- dzidzia się strasznie ślizgała i plamiła ubranka
katarek(odciągacz) trzeba miec mega mocne płuca a poza tym młody mi się wyrywał jak go widział
3 w 1 hustwka lezaczek bujaczek fisher price, mały nei lubiał się wtedy huśtać, a leżaczek z tego ustrojstwa jest zbyt siedzący dla takiego maluszka i nei ma regulacji tak jak w przypadku samego leżaczka osobno kupionego
pajace z fikuśnym zapięciem na pupie niewygodne dla bobasa i z reguły ciasne pod szyjką
body z golfem

To chyba póki co tyle, oczywiście to są moje odczucia, ale zapraszam do podzielenia się swoimi, z pewnością i mi tym razem ułatwi to życie, bo wiadomo oczy cieszą wszystkie te rzeczy ale nie zawsze to współgra z ich użytecznością.
 
Ostatnia edycja:
To ja do hitów zalicze nakładke na sutki z Aventu do karmienia.
Kity: body i bluzeczki zakładane przez głowę bez guziczków lub napek na boku- nad ramionami.
 
Hity:
kosmetyki Oilatum
bujaczek fisher price dżungla-rewelacja Nicole miała jakieś zajęcie,a ja mogłam w domu wiele zrobić
butelki baby campol
pół śpiochy
Kity:
pieluchy babydream i huggies
smoczki
butelki z szerokim smoczkiem
mleko enfamil
mleko NAN
 
Ostatnia edycja:
No to ja też trochu się podzielę swoimi doświadczeniami:
Hity:
- butelki Tommee Tippee
- laktator (też miałam Tommee Tippee i dobrze się sprawdzał) bez niego bym zginęła bo miałam ogromne ilości pokarmu
- maść na poranione brodawki purelan (tylko w sklepach medycznych można go dostać drogi ale na długo starcza i super skuteczny - po za tym nie trzeba go zmywać przed karmieniem)
- wkładki laktacyjne Penaten (jedyne skuteczne w 100% jak dla mnie)
- maść do pupki to taka robiona w aptece jest najlepsza (u nas to się nazywa maść 'pupowa' i w aptece wiedzą o co chodzi ;-))
- na kolki najlepsze było ogrzewanie brzuszka suszarką :-D
- pieluszki Pampers i kilka tetrowych lub flanelowych do buźki też były niezastąpione
- chusteczki nawilżone dla mnie najfajniejsze były z takich firm jak: Pampers, Bobini, Dada z biedronki)
- ciuszki sprawdzone w pierwszych miesiącach życia bobaska to pajace zapinane po długości, body (dla mnie nie miało znaczenia jak były zapinane)
- plastikowa podkładka do wanienki dla dzidziusia
- płyn emolium do kąpieli
- sopelek do ociągania katarku i sterimar (sól morska do noska)

KITY:
- gąbka na bobaska do wanienki
- chusteczki nawilżone z Rossman'a Babydream
- oliwki o żółtym kolorze (plamiły ubranka)
- niekapki z Canpol'a
 
Ostatnia edycja:
Witam,

super wątek. Dla mnie będzie on napewno dużym wsparciem. Mam jedną prośbą, jeśli jest to możliwe, to warto by było pisać dlaczego coś jest fajne lub nie fajne. Np. asko napisała, że chusteczki Dada są złe, a akasiam, że dobre i teraz już nie wiem co w nich fajnego/niefajnego lub chociaż dlaczego się nie sprawdzały. Każdy ma inne potrzeby i taki komentarz napewno się przyda.
 
Mam jedno pytanko. Czy bierzemy pod uwagę też cenę czy tylko produkty które się u nas sprawdziły?
Ale wątek oceniam pozytywnie. Wielu dziewczynom napewno pomoże:-D
 
reklama
becia84 starałąmsię pisać dlaczego coś mi się podobało, ale rzeczywiście trochu pominęłam. Dla mnie chusteczki dada są fajne do tej pory ze względu na to że: są super nasączone a to chyba najważniejsze (przynajmniej dla mnie), ładnie pachną (nie za intensywnie przynajmniej zielone bo takich używałam ale są też bezzapachowe) i są tanie coś ok 4 zł za opakowanie minusem jest tylko to że jak wyciąga się je z paczki to nie zawsze się oddzielają i czasem kilka na raz się wyciąga ale da się to przeżyć :)
 
Do góry