reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsza miesiączka po porodzie....

Witam dziewczyny!

jestem tu pierwszy raz i tak trafiłam na temat o okresie po porodzie, ja jestem po porodzie 5 tyg i plamienia skonczyly sie ok tyg temu (caly czas tez karmie dzidzie piersią) a od wczoraj mam je znow i dodatkowo czuje pobolewania w dole brzucha jak na okres...prosze podpowiedzcie mi czy to może normalna miesiaczka sie zbliza....??

pozdrawiam
 
reklama
Dziewczyny, kiedy po porodzie wrócił Wam okres? Czytałam, że wraca po około 6 miesiącach, a u mnie już 8,5 m-ca po porodzie a okresu nie ma... Czekam na niego niecierpliwie ponieważ szczerze mówiąc chcemy zacząć starać się o drugie maleństwo. No właśnie - czy ktoś z Was może mi odpowiedzieć, jak to jest z owulacją podczas laktacji? Nadal karmię piersią, chociaż już tylko około 2, 3 razy dziennie plus w nocy, a w ciągu dnia synek ma 4 inne posiłki.
Nie wiem czy zachodzi jakakolwiek owulacja skoro nie mam okresu - czy ktoś ma podobny problem? Zamówiłam już testy owulacyjne i zamierzam sprawdzić.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi! ;-)
 
hej dziewczyny...
mam pytanie..chodzi o to że ja od samego początku karmie mm i wczoraj minął miesąc od porodu a 2 dni temu dostałam ciotke ale tampony zmieniam co 30 min bo się zalewam:confused:zaczynam się bać bo nigdy mi tak nie leciało..normalnie jak siedze na kibelku to jak z kurka leci a nie sączy się jakz zwykle:crazy:
zaczynam się bać..dzisiaj mam trzeci dzień a ja już złużyłam dwa opkaowanie tamponów i jedno podpasek..za chwile się szykuje i jade po następne opakowania...najgorsze że wogóle nie chce zelżeć to krwawienie...czy to normalne po porodzie ???
 
Lepiej jak spotkasz się z ginekologiem, z tego co opisujesz wygląda to trochę niepokojąco więc nie zwlekaj, lepiej pójść i dowiedzieć się że wszystko ok niż nie pójść i mieć problemy.
 
Ja pierwszą miesiączkę po porodzie miałam podobną a trwała 14 dni, z tym że ja mam tak od samego początku że lało sie ze mnie jak z kranu. Jednak czytałam kiedyś, ze do 6 miesiecy po porodzie powinna sie cała gospodarka unormować i ja do 6 miesiecy po porodzie miałam własnie długie miesiaczki po 14-10 dni i stopniowo malało, aż doszło do normy z przed porodu i wszystko trwa 6-7 dni. Mysle jednak, że wizyta u ginekologa nie zaszkodzi.
 
andrewa nie martw sie to zupelnie normalne,pierwsza miesiaczka po porodzie prawie zawsze jest bardzo obfita bo macica sie oczyszcza po ciazy a w dodatku jesli karmisz piersia to hormony tez robia swoje wiec miesiaczki mozesz miec zupelnie inne niz przed porodem.
 
andrewa nie martw sie to zupelnie normalne,pierwsza miesiaczka po porodzie prawie zawsze jest bardzo obfita bo macica sie oczyszcza po ciazy a w dodatku jesli karmisz piersia to hormony tez robia swoje wiec miesiaczki mozesz miec zupelnie inne niz przed porodem.

naprawdę dziwi mnie twój post, andrewa88 pisze że martwi się, bo mocno krwawi a ty jej piszesz że to normalne ? jesteś ginekologiem lub ją badałaś? na jakiej podstawie piszesz takie rzeczy? może się zdarzyć ze masz rację, ale jeśli okaże się że źle jej doradziłaś to co? wyrzuty sumienia? tu chodzi o ludzkie zdrowie a nie dobór butów pod kolor sukienki, ludzie piszcie trochę rozumnie

andrewa88 zadzwoń choć do tego ginekologa, my tu może tylko napisać jak to było u nas, ale każdy jest inny i ty lepiej polegaj na słowach lekarza a nie nieznajomych w necie.
 
reklama
karolinna pisze ze to normalne bo nie znam ani jednej kobiety,ktora po naturalnym porodzie by mocno nie krwawila.jesli potrafisz czytac ze zrozumieniem to wiesz ze wcale nie odradzalam jej wizyty u lekarza.poza tym nie musze byc lekarzem zeby wyrazic swoja opinie tym bardziej ze po kazdym moim porodzie lekarz mowil mi o tym ze rzecza naturalna sa obfite krwawienia.Karolino ja jedynie staram sie doradzic andrewie a to co zrobi chyba zalezy od niej i jej wlasnego rozsadku wiec dlaczego mialabym miec wyrzuty sumienia??poza tym uwazam ze takie posty wynikaja z niedopatrzen lekarzy bo kazda kobieta powinna byc poinformowana jak jej cialo moze sie zachowywac po porodzie
andrew nie wiem czy wiesz ale nie powinnas na razie uzywac tamponow tylko podpasek i jezeli bedzie to trwalo dluzej niz standardowa miesiaczka czyli okolo6 dni powinnas wtedy isc do lekarza
 
Ostatnia edycja:
Do góry