reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Znamię truskawkowe.. Naczyniak

paulineczka1989

Czerwiec 2011
Dołączył(a)
23 Grudzień 2010
Postów
611
Miasto
lubuskie
Witam..
Moja dwumiesięczna córcia ma już calkiem sporego naczyniaka(znamię truskawkowe) na nóżce, które już się wypukla.
Z tego co słyszę to powinno się samo wchłonąć..
CZy ktoś miał z tym doczynienia i coś robił w tym kierunku??
 
reklama
Witam..
Moja dwumiesięczna córcia ma już calkiem sporego naczyniaka(znamię truskawkowe) na nóżce, które już się wypukla.
Z tego co słyszę to powinno się samo wchłonąć..
CZy ktoś miał z tym doczynienia i coś robił w tym kierunku??

Mój mlodszy syn też ma naczyniaka. Ma go na brodzie. Najpierw jak się urodził to myślalam, że się podrapal, ale naczyniak rósł do czwartego miesiąca. Był bardzo bordowy. Później zaczął blednąć, a teraz go prawie nie widać. Jest tylko wypuklejsza skóra.
 
Moja córeczka ma na czole i lekarze powiedzieli że powinien się wchłonąć, ponoć zwykle wchłaniają sie do 1 roku życia
 
Zosia ma na twarzy i jak na razie specjalnie zmian nie widzę, może jest ciut mniejszy.... :(( właśnie mam zamiar sie wybrać do dermatologa, bo dodatkowo ma jeszcze 2 malutkie w innych miejscach, i jak byliśmy u dermatologa (jak miała jakieś 3 miesiace) to powiedziała, ze powinien siew chłonać do 2 roku życia, a jak nie - to przyjść...
 
Moja Lena urodziła się ze zmianą na ramieniu która początkowo była płaska potem uwypukliła się. Przez ten czas zmieniała też kolor od karminowej po ciemnoczerwoną. Byłam trochę przerażona tym bardziej że zmiana jest spora. Najpierw pokazałam to pediatrze - mówił to co tobie że wchłonie się, ale do mnie to jakoś nie przemawiało. Potem trafiłam na innego pediatrę który dał nam namiar do Centrum Zdrowia Dziecka do Międzylesia do poradni onkologicznej. Lena przez rok była pod opieką tej poradni i jeździliśmy tam na regularne wizyty. Po roku naczyniak zmienił barwę, robi się coraz bardziej "cielisty". Lekarz powiedział że będzie się zmniejszał i zaniknie ale to może potrwać nawet do 5rż. Jedyna pielęgnacja to smarowanie zmiany linomagiem. Gdybyś chciała namiar na poradnię to służę pomocą, ale widze że jestes z Zielonej Góry więc trochę to daleko od Warszawy...
 
Moja córcia miała naczyniaka na łokciu i też raz blednął raz był krwistoczerwony. Zdarzało się nawet że leciała z niego krew bo na łokciu to takie miejsce łatwe do otarcia. I nawet niewiem kiedy się wchłonął. Wiem że jak córka miała 2 latka już go nie było. Teraz ma 4 latka i szczerze mówiąc gdyby nie mąż nawet bym tego nie pamiętała:p Nie bój się więc, będzie dobrze:p
 
Moja Nadia ma naczyniaka wypukłego na plecach.Miała tez płaskiego z tyłu na szyi u nasady włosów, ale juz zniknął.Ten na plecach zaczyna już jaśnieć (nie jest juz malinowy) i jakby się zmniejszył.Pediatra mówił,że zniknie najpóźniej do 4 r.ż. i ze teraz bardzo dużo dzieci ma naczyniaki.Co jest faktem.Ja bym się nie przejmowała,obserwowała dziecko pod kontrolą pediatry.Nadia miała po urodzeniu białą plamę na plecach,lekarze powiedzieli,że w tym miejscu będzie naczyniak, który się utworzył w ciągu 2 tygodni.
kora mi pediatra mówił,ze do poradni wysyłają dzieci,które mają właśnie naczyniaki na twarzy.Dla pocieszenia Ci powiem,że mój bratanek miał na nosku,teraz ma 4 lata i po naczyniaku ani sladu.Będzie dobrze :-)
 
Ostatnia edycja:
to pocieszające co piszecie...naczyniak mojej córci jest na prawdę spory i mam nadzieję że zaniknie aczkolwiek lekarze mówią że takie wypukłe naczyniaki znikają ale pozostaje ślad, rodzaj blizny.
 
Ja akurat dziś byłam z synkiem u dermatologa i rozmawiałam z lekarką m.in. o wypukłym naczyniaku, którego ma na ramieniu. Powiedziała, że większość naczyniaków się wchłania, ale jeśli się z czasem nie wchłonie to wyśle nas na laser.
 
reklama
Dzieki dziewczyny za odpowiedzi..
Co każdy to inna opinia..
Położna mówi, ze lepiej czekać do roku czasu i iść na usunięcie laserem, a lekarze każą czekać, bo powinien się sam wchłonąć..
Ale widzę, że dużo naczyniaków się wchlania;-) to mnie cieszy...
No cóż na razie będę się temu przyglądać i zobaczymy co z tego wyniknie:tak:
 
Do góry