reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Późna kolka?

reklama
Nie chcę Cie straszyć,bo to wcale nie musi być "to",ale przyjrzyj się dolegliwościom maluszka pod kątem jakiejś nietolerancji pokarmowej albo alergi...oczywiście,mam nadzieję,że nie,ale poobserwować nie zaszkodzi:).
 
To nie moje dziecko koleżanka się pytała,moja mała ma niestety nietolerancje laktozy i objawy były podobne jak u dziecka koleżanki dlatego się zastanawia czy kolka może być tak późno czy może jakaś nietolerancja ;/
 
Kolka to nie tylko dolegliwości od strony układu pokarmowego, ale może to być np. nadmiar wrażeń. Dziecko 3,5mczne jest już bardziej zaciekawione otaczającym światem, więcej zauważa, rozgląda się a nadmiar bodźców może powodować zachowania takie, jak przy kolce. No chyba, że koleżanka ewidentnie widzi, że to np. od strony ukł. pokarmowego, to może wprowadziła coś nowego do jedzonka dziecku? Gabryś np. miał objawy kolkowe właściwie do 4mca :cool: a był tylko na mleku, raz było ok, a na następny dzień sajgon i panama :szok:
 
u mojej starszej córki jak miała 3 miesiące wystąpiła kolka co prawda trwała tylko 2 tygodnie pomagała ciepła kapiel i espumisan dla dzieci, teraz u obecnie niespełna 8 miesięcznej zosi mielismy kolki od urodzenia do prawie 4 miesiaca pomagały krople sab simplex, kąpiele i inne spacyfiki nie zdaly egzaminu .. myślę że jest możliwe wystąpienie kolki u staszego dziecka ... 3mam kciuku za szybkie zażegnanie dolegliwości
 
a ja proponuje sie zastanowic powaznie czy dziecko nie jest po prostu glodne i nie trzeba mu zaczac zageszczac mleka. ja tak mialam wszyscy lekarze caly czas utrzymywali wersje ze to kolka a młody byl po prostu glodny, a samego ml;eka nie chcial juz pic
 
reklama
Do góry