reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

położna środowiskowa

go.

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
21 Luty 2011
Postów
130
Miasto
Toruń
Hej dziewczęta!
Czy któraś dziewczyny się orientuje jak to dokładnie we Wrocku jest z położnymi środowiskowymi?
Trzeba się na wizyty zapisać albo zastrzec gdzieś (w szpitalu?), coby nie przychodziła?
Czy można umówić się na wizytę dopiero jak się minie pierwsza potrzeba odpoczynku i intymności? Albo będzie się miało jakieś pytania/problem?
Czy jak to działa
icon_question.gif

Bo co chwilę inne informacje na ten temat znajduję
icon_eek.gif
 
reklama
Ja miałam pierwszą wizyte z położn a w przychodni. Sama do mie zadzwoniła, a tel. miała od lekarza rodzinnego.
Potem chyba to podobnie wygląda, że się można umówić na odpowiadający nam termin, na siłe chyba nie przychodzi.
Ale może jakaś mamusia co ma doświadczenie w tej kwesti powie coś więcej.
 
U mnie było tak, że pierwszy raz spotkałam się z położna na pierwszej wizycie w przychodni, potem przyszła do domu niezapowiedziana, pewnie żeby sprawdzić warunki, następna wizyta była zapowiedziana chyba z godzinę wcześniej
Wiem, ze to zależy od przychodni, gdzieniegdzie jest tak, ze przychodzi położna do domu pierwsza a gdzie indziej, ze to ty idziesz do przychodni, jak u nas to było
 
Rozumiem, że to z przychodni w której jest się zapisanym tak? Tą przychodnię szpital powiadamia czy coś tam odnośnie urodzenia dziecka też trzeba złożyć?
 
Rozumiem, że to z przychodni w której jest się zapisanym tak? Tą przychodnię szpital powiadamia czy coś tam odnośnie urodzenia dziecka też trzeba złożyć?

u mnie szpital zawiadamial przychodnie o urodzeniu dziecka i wtedy dzwonila do domu polozna i umawiala sie na spotkanie w domu.Nigdy nie przychodzila niezapowiedziana.
 
W szpitalu Ciebie pytają do której przychodni będzie zapisane dziecko, ale także proponują aby się samemu zgłosić bo będzie szybciej i umówić się z położną. Ja miałam małego zapisanego w Dolmedzie i położna środowiskowa zgłosiła się po 15 dniach od porodu po licznych upominaniu się, ponieważ położnej popsuł się samochód, a do Siechnic daleko. Była tylko ten jeden raz. U moich znajomych była znacznie szybciej i przynajmniej 2 razy a więc to zależy...
 
A usługi Dolmedu są na NFZ, tak? I tam też jest położna? Bo nie znam aż tak Wrocławia, a chciałabym znaleźć przychodnię z pediatrą i szczepieniami za darmo oraz z ortopedą. A mieszkam w ok. Placu Bema i nie chciałabym jeżdzić na drugi koniec miasta. W mojej studenckiej przychodni (Skrocki) nie mają pediatry itp.
 
Witam mamusie z Wrocławia, nazywam się Agnieszka i mam nadzieję, że już niedługo zostanę szczęśliwą mamusią Michalinki, mieszkam na Ołtaszynie-Partynicach czy możecie mi polecić przychodnię, pediatrę, położną w okolicy? Mieszkam tutaj od 10 miesięcy i nie za bardzo orientuję się co gdzie... Z góry dziękuję za pomoc :)
 
reklama
Witam mamusie z Wrocławia, nazywam się Agnieszka i mam nadzieję, że już niedługo zostanę szczęśliwą mamusią Michalinki, mieszkam na Ołtaszynie-Partynicach czy możecie mi polecić przychodnię, pediatrę, położną w okolicy? Mieszkam tutaj od 10 miesięcy i nie za bardzo orientuję się co gdzie... Z góry dziękuję za pomoc :)
oooooooooo widze mieszkasz w mojej okolicy:)) gdzie dokladnie??na Obroncow Poczty Gdanskiej...co do przychodni nie pomoge bo chodzimy az na Oporow...
 
Do góry