reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozliczenie z urzędem skarbowym

umi2

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Listopad 2008
Postów
15 034
Nie wiem czy dobry dział wybrała do tego typu pytania.

Chodzi mi o co roczne rozliczenia z US. Wiadome jest mi to, że będąc w związku małżeńskim można rozliczać sie wspólnie i przysługuje ulga na dziecko, samotnym rodzicom również przysługują ulgi. A co dzieje sie z parami żyjącymi w konkubinacie? Czy mogą one rozliczać sie wspólnie i uzyskać ulgę na dziecko czy juz takiego prawa nie mają?
 
reklama
Chodzi mi o co roczne rozliczenia z US. Wiadome jest mi to, że będąc w związku małżeńskim można rozliczać sie wspólnie i przysługuje ulga na dziecko,
By rozliczać się wspólnie z mężem musza być spełnione dwa warunki:
1. trzeba być małżeństwem cały rok podatkowy
2. trzeba pozostawać w ustroju wspólnosci majatkowej.

samotnym rodzicom również przysługują ulgi.?
Tak - ulga na dziecko.

A co dzieje sie z parami żyjącymi w konkubinacie?Czy mogą one rozliczać sie wspólnie i uzyskać ulgę na dziecko czy juz takiego prawa nie mają?
osoby życjące w konkunbinacie nie mają prawa rozliczać się wspólnie. Żadne z nich nie moze tez rozliczać sie jako samotny rodzic. Przysługuje im jednak ulga na dziecko (jedna).
 
Witam serdecznie. By nie poruszac podobnego tematu zadam wiec tutaj pytanie. Skoro nie mieszkam z ojcem dziecka i nigdy nie bylismy małzeństwem, czyli były partner moze na przyklad odliczyć sobie 6mc ulgi na dziecko a ja drugie 6mc? Bądz tak jak ustalimy miedzy soba?
 
Witam serdecznie. By nie poruszac podobnego tematu zadam wiec tutaj pytanie. Skoro nie mieszkam z ojcem dziecka i nigdy nie bylismy małzeństwem, czyli były partner moze na przyklad odliczyć sobie 6mc ulgi na dziecko a ja drugie 6mc? Bądz tak jak ustalimy miedzy soba?

Nie ma takiej możliwości. Temat ten poruszony był w jednym z ostatnich wątków (założonych przez użytkownika mineralnakocica). Prawo do ulgi ma jedynie rodzic faktycznie opiekujący się dzieckiem. Orzeczenie SN nie pozostawia wątpliwości, ze wspólne zamieszkiwanie z dzieckiem jest warunkiem koniecznym do uzyskania ulgi.
 
witam, czy jeśli jestem osoba bezrobotną niezarejestrowana w UP mogę rozliczac się z podatku z mężem a tym samym odliczać ulge na dziecko?
 
witam przebywam obecnie na urlopie wychowawczym
pobieram zasiłek rodzinny wraz z dodatkiem z tytulu opieki nad dzieckiem

jestem w zwiaku małżenskim juz 9 rok i jak co roku rozliczamy sie z mezem razem

moje pytanie dotyczy rozliczenia
w zeszłym roku dostałam rozliczenie całoroczne z ZUS-u
w tym roku nadal czekam - maż dostał na poczatku lutego
ja w poprzednich 2 latach dostałam zawsze 14-15 luty
a teraz cisza niewiem czy Zus wysyla takowe rozliczenie skoro cały rok 2011 dostawalam zasilek rodzinny wraz z dodatkiem
prosze o odpowiedz bo jezeli niepotrzebnie czekam na to rozliczenie to juz dawno złożyłabym dokumenty do US
ps, do Zus-u nie moge sie dodzwonic juz od tygodnia aby sie czegokolwiek dowiedziec w zwiazku z dokumentem rozliczeniowym
 
reklama
Do góry