reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pasy bezpieczeństwa

M

mineralnakocica

Gość
Jak ma się zapiąć trzecia osoba na tylnich siedzeniahc skoro sa tylko dwa pasy a samochód jest zarejestrowany an 5 osoó czyli dwie osoby z przodu i 3 z tyłu ale z tyłu sa tylko dwa pasy dla kierowcy z prawej i lewej strony a środkowy nie ma wogóle pasów nawet biodrowego.
 
reklama
samochód wyprodukowany w 1995r seryjnie nie posiadał trzeciego pasa na tylnim siedzeniu w polsce zarejestrowany pierwszy raz w 2010r.
 
Sa miejsca(te klamry) by wpiac pasy ale pasa nie ma.

Ponieważ auto rejestrowane jest po 1993 i ma miejsca kotwiczenia pasów to należy posiadać i zapinać pasy. Dziwi mnie, ze samochód przeszedł przegląd techniczny, bo zgodnie z normami nie powinien. Ktoś widocznie tego nie sprawdził, choć miał taki obowiązek.
 
Ale powinen miec pełny pas czy wystarczy miec biodrowy?

Czy w razie kontroli policyjnej jak by sie jechało z tyłu ale tylko napasie biodrowy grozi mandat? czy powinien byc cały pas (znaczy sie biodrowy i ten co przez tułów przechodzi)?
Rozumie ze nie mozna jednym pasem przypiąć dwóch osób?np(rodzic dziecko?)albo ( 2 osoby dorosłe) czytałam że nie ale chce sie upewnić
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ale powinen miec pełny pas czy wystarczy miec biodrowy?
Tak jak stanowi homologacja.
Czy w razie kontroli policyjnej jak by sie jechało z tyłu ale tylko napasie biodrowy grozi mandat? czy powinien byc cały pas (znaczy sie biodrowy i ten co przez tułów przechodzi)?
Tak jak napisano w homologacji pojazdu.

Rozumie ze nie mozna jednym pasem przypiąć dwóch osób?np(rodzic dziecko?)albo ( 2 osoby dorosłe) czytałam że nie ale chce sie upewnić
Nie można.
 
Yhm a w sytuacji gdy samochód seryjnie posiada dwa pasy i dwa mocowania? czy i wtedy tez nie mozna jechac po środku bez pasów.? samochód jest na 5 osób. zarejestrowany ze 5 osoó może nim jechać . i tego nie rozumie skoro z przodu sa dwa siedzenia z tyłu kanaa ale sa tylko dwa pasy i dwa mocowania na pasy to jakim cudem moze samochodem jechac 5 osób?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Yhm a w sytuacji gdy samochód seryjnie posiada dwa pasy i dwa mocowania? czy i wtedy tez nie mozna jechac po środku bez pasów.? samochód jest na 5 osób. zarejestrowany ze 5 osoó może nim jechać . i tego nie rozumie skoro z przodu sa dwa siedzenia z tyłu kanaa ale sa tylko dwa pasy i dwa mocowania na pasy to jakim cudem moze samochodem jechac 5 osób?

Nie znam modelu/marki itp., więc nie mogę odnieść się do Pani wypowiedzi inaczej jak tylko odesłać Panią do homologacji. Tam ma Pani wiążącą informację o dopuszczalnej liczbie pasażerów. I tyle ma być pasów.
 
Do góry