reklama

Pasy bezpieczeństwa

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez mineralnakocica, 14 Marzec 2012.

1. Jak ma się zapiąć trzecia osoba na tylnich siedzeniahc skoro sa tylko dwa pasy a samochód jest zarejestrowany an 5 osoó czyli dwie osoby z przodu i 3 z tyłu ale z tyłu sa tylko dwa pasy dla kierowcy z prawej i lewej strony a środkowy nie ma wogóle pasów nawet biodrowego.

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Muszę znać:1. datę pierwszej rejestracji auta2. czy nie ma tylko pasa czy również miejsca kotwiczenia pasów - co na to homologacja?

3. reklama
  4. samochód wyprodukowany w 1995r seryjnie nie posiadał trzeciego pasa na tylnim siedzeniu w polsce zarejestrowany pierwszy raz w 2010r.

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

A moje drugie pytanie?

6. Sa miejsca(te klamry) by wpiac pasy ale pasa nie ma.

7. E. Słotwińska-Rosłanowska

Ponieważ auto rejestrowane jest po 1993 i ma miejsca kotwiczenia pasów to należy posiadać i zapinać pasy. Dziwi mnie, ze samochód przeszedł przegląd techniczny, bo zgodnie z normami nie powinien. Ktoś widocznie tego nie sprawdził, choć miał taki obowiązek.

8. Ale powinen miec pełny pas czy wystarczy miec biodrowy?

Czy w razie kontroli policyjnej jak by sie jechało z tyłu ale tylko napasie biodrowy grozi mandat? czy powinien byc cały pas (znaczy sie biodrowy i ten co przez tułów przechodzi)?
    Rozumie ze nie mozna jednym pasem przypiąć dwóch osób?np(rodzic dziecko?)albo ( 2 osoby dorosłe) czytałam że nie ale chce sie upewnić

Ostatnio edytowane przez moderatora: 15 Marzec 2012
  9. E. Słotwińska-Rosłanowska

Tak jak stanowi homologacja.
    Tak jak napisano w homologacji pojazdu.

Nie można.

10. reklama
  11. Yhm a w sytuacji gdy samochód seryjnie posiada dwa pasy i dwa mocowania? czy i wtedy tez nie mozna jechac po środku bez pasów.? samochód jest na 5 osób. zarejestrowany ze 5 osoó może nim jechać . i tego nie rozumie skoro z przodu sa dwa siedzenia z tyłu kanaa ale sa tylko dwa pasy i dwa mocowania na pasy to jakim cudem moze samochodem jechac 5 osób?

Ostatnio edytowane przez moderatora: 17 Marzec 2012
  12. E. Słotwińska-Rosłanowska

Nie znam modelu/marki itp., więc nie mogę odnieść się do Pani wypowiedzi inaczej jak tylko odesłać Panią do homologacji. Tam ma Pani wiążącą informację o dopuszczalnej liczbie pasażerów. I tyle ma być pasów.

Poleć forum