reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak obliczyć zasiłek chorobowy po urlopie wychowawczym ??

ewa8188

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Marzec 2012
Postów
54
Witam serdecznie . Proszę o pomoc w sprawie obliczenia zasiłku chorobowego po urlopie wychowawczym .
Może najkrócej opiszę swoją sytuację . Od 12 lutego 2010 roku przebywałam na urlopie wychowawczym ( bez zasiłku ) urlop ten skończył się z dniem 11 luty 2012 od tamtej pory przebywam na zwolnieniu lekarskim gdyż jestem w 4 miesiącu ciąży zagrożonej . W ostatniej umowie jaką podpisałam z firmą w której pracowałam w punkcie wynagrodzenie jest zapis " 1126, 00 brutto plus premia uznaniowa " .
W związku z tym moje pytanie , na jakiej zasadzie zakład a potem ZUS będą obliczać mój zasiłek chorobowy jeśli przez ten okres który można by brać pod uwagę nie pobierałam żadnego wynagrodzenia..
 
reklama
Witam serdecznie . Proszę o pomoc w sprawie obliczenia zasiłku chorobowego po urlopie wychowawczym .
Może najkrócej opiszę swoją sytuację . Od 12 lutego 2010 roku przebywałam na urlopie wychowawczym ( bez zasiłku ) urlop ten skończył się z dniem 11 luty 2012 od tamtej pory przebywam na zwolnieniu lekarskim gdyż jestem w 4 miesiącu ciąży zagrożonej . W ostatniej umowie jaką podpisałam z firmą w której pracowałam w punkcie wynagrodzenie jest zapis " 1126, 00 brutto plus premia uznaniowa " .
W związku z tym moje pytanie , na jakiej zasadzie zakład a potem ZUS będą obliczać mój zasiłek chorobowy jeśli przez ten okres który można by brać pod uwagę nie pobierałam żadnego wynagrodzenia..

Podstawą wyznaczenia wymiaru wysokosci zasilku będzie pensja ujęta w umowie.
 
Dziękuję za tak szybką i fachową odpowiedż . Mam jeszcze pytanko , czy premia o której mowa w wynagrodzeniu w tym przypadku nie jest brana pod uwagę i czy na tej samej zasadzie będzie liczony zasiłek macierzyński ??
Pytam bo jak zwykle kiedy otrzymuję jakąkolwiek zapłatę czy to za urlop wypoczynkowy czy za zasiłek chrorobowy tak i tym razem mi się coś nie zgadza . Jak już wspomniałam 11 lutego ( sobota ) kończył mi się urlop wychowawczy , zwolnienie mam od 09 lutego , ale jak przypuszczam zasiłek mogę otrzymać dopiero od 13 lutego ( poniedziałek ) . Z moich wyliczeń wynika ( nie wiem czy dobrze ) , że pieniążki powinnam dostać za 17 dni , dzisiaj otrzymałam zasiłek za luty 850, 00 zł , nie mogę wyliczyć skąd ta kwota nijak mi się to nie zgadza :(


850, 00 : 17 dni = 50 zł za dzień

50 * 30 dni = 1500,00


to z umową nie bardzo mi się zgadza :/
 
Ostatnia edycja:
Nie wiem czy mogę odpowiadać..., ale zaryzykuję ;).
Ewa8188
, Twoja ostatnia umowa zapewne była podpisana najpóźniej w roku 2008. Od 1 stycznia 2008 obowiązywała stawka minimalnego wynagrodzenia właśnie w wysokości 1126,00 zł brutto. Obecnie płaca minimalna wynosi 1500,00 zł i stąd kwota, która Ci wyszła. Jeśli nie masz w ostatniej umowie określenia, że przysługuje Ci wynagrodzenie minimalne, a jedynie konkretną kwotę, to powinnaś mieć co rok podpisywany aneks do umowy z podaniem kwoty wynagrodzenia obowiązującej od 1 stycznia.
 
Ostatnia edycja:
Nie wiem czy mogę odpowiadać..., ale zaryzykuję ;).
Ewa8188
, Twoja ostatnia umowa zapewne była podpisana najpóźniej w roku 2008. Od 1 stycznia 2008 obowiązywała stawka minimalnego wynagrodzenia właśnie w wysokości 1126,00 zł brutto. Obecnie płaca minimalna wynosi 1500,00 zł i stąd kwota, która Ci wyszła. Jeśli nie masz w ostatniej umowie określenia, że przysługuje Ci wynagrodzenie minimalne, a jedynie konkretną kwotę, to powinnaś mieć co rok podpisywany aneks do umowy z podaniem kwoty wynagrodzenia obowiązującej od 1 stycznia.

To moze być powód, ale to tylko gdybanie. Autorka postu nie podaje wymiaru etatu. Nie mamy podstaw zakąłdać, że pracuje w pełnym wymiarze.

Staram się udzielać jak najdokąłdniejszych odpowiedzi, ale na tak ogólnie postawione pytanie można udzielic tylko bardzo ogólnej odpowiedzi. Nie mam prawa niczego zakładać ani dopowiadać sobie.
 
Mam jeszcze pytanko , czy premia o której mowa w wynagrodzeniu w tym przypadku nie jest brana pod uwagę i czy na tej samej zasadzie będzie liczony zasiłek macierzyński ??
Tak jak pisałam poprzednio premia nie będzie uwzględniana. Nie ma możliwości uwzględnienia skłądnika uznaniowego jeśli nie był wypłacany w ciągu ostyatniego roku.

Pytam bo jak zwykle kiedy otrzymuję jakąkolwiek zapłatę czy to za urlop wypoczynkowy czy za zasiłek chrorobowy tak i tym razem mi się coś nie zgadza . Jak już wspomniałam 11 lutego ( sobota ) kończył mi się urlop wychowawczy , zwolnienie mam od 09 lutego , ale jak przypuszczam zasiłek mogę otrzymać dopiero od 13 lutego ( poniedziałek ) .
Nie od 13 ale od 12 lutego.


 
Ślicznie dziękuję za wszystkie , bardzo cennne dla mnie odpowiedzi :-)
Jeśli chodzi o wymiar czasu pracy owszem był to pełny etat więc pewnie dzag82 masz rację że stąd ta kwota . Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :)
 
Prosze o pomoc:(:(:( mam problem z obliczeniem wysokości zasiłku chorobowego po urlopie wychowawczym. Może pokrótce przedstawię swoją sytuacje: od grudnia 2010 byłam na zwolnieniu lekarskim na pierwsze dziecko, poród 20. 05, potem urlop macierzyński i pól roku urlopu wychowawczego( miałam pierwotnie na rok, ale przerwałam) kilka dni temu wróciłam do pracy.. dodam, jestem w 2 ciąży. Chce popracować jakiś czas.. moje pytanie: w jaki sposób będzie mi wyliczony zasiłek chorobowy, jeśli np. popracuje ze 2-3 miesiące. Przy pierwszej ciązy mialam średnią z 12 miesięcy.. moje wynagrodzenie nie jest jednakowe w każdym miesiącu, bo składa się z podstawy 2500zł+ premii w zależności od wyników pracy.. Bardzo prosze o pomoc!!!!!
 
reklama
Prosze o pomoc:(:(:( mam problem z obliczeniem wysokości zasiłku chorobowego po urlopie wychowawczym. Może pokrótce przedstawię swoją sytuacje: od grudnia 2010 byłam na zwolnieniu lekarskim na pierwsze dziecko, poród 20. 05, potem urlop macierzyński i pól roku urlopu wychowawczego( miałam pierwotnie na rok, ale przerwałam) kilka dni temu wróciłam do pracy.. dodam, jestem w 2 ciąży. Chce popracować jakiś czas.. moje pytanie: w jaki sposób będzie mi wyliczony zasiłek chorobowy, jeśli np. popracuje ze 2-3 miesiące. Przy pierwszej ciązy mialam średnią z 12 miesięcy.. moje wynagrodzenie nie jest jednakowe w każdym miesiącu, bo składa się z podstawy 2500zł+ premii w zależności od wyników pracy.. Bardzo prosze o pomoc!!!!!

W mojej ocenie zasiłek powinien być liczony na podstawie wynagrodzenia z okresu po urlopie.
 
Do góry