reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla Maluszka :)

citrus

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Sierpień 2012
Postów
2 817
Pomyślałam sobie właśnie, że warto byłoby założyć temat, w którym poozmawiamy trochę na temat imion dla naszych Fasolek. Macie już jakieś swoje typy? Które imiona podobają Wam się najbardziej, a na które reagujecie alergicznie? :-p
 
reklama
My z małżem mieliśmy już wybrane wstępne jakiś czas temu.. ciekawe tylko czy do porodu się nie zmienią :-D
Dla dziewczynki: Adrianna, Laura, Anita
Dla chłopca: Kuba, Michał, Marek... chociaż tutaj nie jesteśmy do końca przekonani do nich :-p

Jeśli chodzi o te nielubiane to oboje nie lubimy, imion zagranicznych i dziwnie spolszczanych typu Brajan; Wanessa; Denis; Andżelika; Dżesika itd.
 
Ostatnia edycja:
Strasznie wcześnie na taki wątek :-D
Ja typów imion jeszcze nie mam i pewnie długo jeszcze miała nie będę.
Natomiast od lat silne reakcje negatywne wzbudzają we mnie podobnie jak u ALG wszelkiego rodzaju Dżesiki, Brajany, Kewiny, Wanessy, mam sąsiadkę Szahirę:eek:.
Nie przepadam też za imionami Karolina, Małgorzata (mam uaz z dzieciństwa).
 
Strasznie wcześnie na taki wątek :-D
Ja typów imion jeszcze nie mam i pewnie długo jeszcze miała nie będę.
Natomiast od lat silne reakcje negatywne wzbudzają we mnie podobnie jak u ALG wszelkiego rodzaju Dżesiki, Brajany, Kewiny, Wanessy, mam sąsiadkę Szahirę:eek:.
Nie przepadam też za imionami Karolina, Małgorzata (mam uaz z dzieciństwa).
Hihi fajny uraz:-D:-D mi tez sie imie Malgorzata nie podoba Sara ,weronika i pare by sie znalazlo
Co do imiona dziecka bede myslec jak zostanie mi z 4 tygodnie do porodu:-)
 
Temat wczesny, ale pewnie znajdzie się kilka dziewczyn, którym będzie sprawiać frajdę wymyślanie imienia. Ja tam chyba potrzebuję trochę pozytywnego myślenia, żeby nie zastanawiać się nad żylnymi problemami :-p

Na początek więc powiem, na jakie imiona reaguję wysypką. Po pierwsze wszystkie przez Was przytoczone Wanessy, Dżesiki, Brajany, Oliwiery itd. Mam wrażenie, że to strasznie prostackie.
Nie lubię też Julii, Amelii, Leny, Nadii... wszystkich tych, które teraz są popularne. Znam chyba ze 4 Julie w wieku 0-4, ze 3 Amelie w tym samym przedziale wiekowym... Nawet w rodzinie mam. Gdzie się nie obrócić, wszędzie Julki i Amelki. Mam wrażenie, że niektórzy rodzice się zdziwią, gdy ich dzieci pójdą do szkoły i trafią na cztery Julie w grupie lub trzy Leny. Trochę kiepsko :sorry: Rozumiem, że imię może się podobać, ale ech... Coś Wam pokażę :D

Na podstawie danych MSW 20 najpopularniejszych żeńskich i męskich imion 2011 r. :

1. Lena 8074
2. Maja 7664
3. Zuzanna 7569
4. Julia 6332
5. Wiktoria 6092
6. Amelia 5497
7. Aleksandra 5364
8. Oliwia 5195
9. Natalia 5066
10 .Zofia 3914
11. Martyna 3641
12. Anna 3336
13. Alicja 3294
14. Emilia 3151
15. Hanna 3070
16. Nikola 3031 - WTF?! Brrrr.
17. Marta 2576
18. Gabriela 2442
19. Milena 2072 - następne wielkie FUJ.
20. Nadia 2021

Męskie:

1. Szymon 7897
2. Jakub 7096
3. Filip 6768
4. Kacper 6514
5. Michał 5467
6. Mateusz 5272
7. Bartosz 4966
8. Wojciech 4340
9. Adam 4101
10. Jan 4034
11. Piotr 4025
12. Wiktor 3783
13. Dawid 2993
14. Antoni 2870
15. Igor 2829
16. Mikołaj 2721
17. Karol 2536
18. Aleksander 2419
19. Marcel 1532
20. Kamil 1385

Męskie jakieś takie bardziej normalne :-D
 
Citrus twoje komentarza obok listy mnie rozwaliły :-D.

U mnie w mieścinie jest pełno Franków, Antonich, Kubusiów, a dziewczynki to Julki, Zosie, Antosie.
Czyli norma.
Chociaż u Igusia w pkolu nie ma tak, że imiona się powtarzają.
 
Ten Antoni to mnie boli najbardziej, bo marzyłam o tym imieniu już 10 lat temu, a teraz kuźwa wszędzie :hmm: Tak samo Jan i Staś (tutaj wyobraźcie sobie emotkę przedstawiającą skrajną rozpacz)
 
Mnie podobalo się dla chłopca Artur ale u mojego P w rodzinie już pojawił się ostatnio jeden i przez to imię musiało zostać z listy skreslone...:eek:
 
Ja osobiście uwielbiam staropolskie ale nie do przesady imiona dla dzieci. Preferuje dla chłopca: Franciszek, Antoni( niestety macie rację już bardzo częste ale śliczne), Mikołaj i Feliks( po pradziadku) ,
A dziewczynka: Antosia, Łucja, Marysia.

Pewnie nie wierzycie we wróżby i inne ale dla mnie też istotne jest znaczenie imienia. U mnie z rodziny wszystkie imiona się sprawdziły:)

A oczywiście nie lubię imion popularnych do przesady, i imion z mojego dzieciństwa gdzie w klasie miałam po kilka Oli i Michałów:) Ale nie chce tutaj broń boże nikogo urazić:) Także wymysły typu Mrówka, Kermit, Ziemomysł, Bogodar, Bogochwał i inne tez nie wchodzą w grę;)

Popularne imiona nadawane w Warszawie - imię dla chłopca i dla dziewczynki -polecam ta stronę :)
 
reklama
Do góry