reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy siedzące w domach z dziecmi

Ja ogoniaste uwielbiam .
Miałam kiedyś szczurka ,potem hodowlę myszek japońskich ,a do niedawna chomiczki dżungarskie i Rozborowskiego,ale strasznie krótko żyją ,więc dzieci płakały jak padały.Dlatego zrezygnowałam na rzecz królika .Obecnie mamy barana ,ale to królica ,wiec baranica :-D:-D:-D:-D:-D:-D

Za dzieciaka miałam mnóstwo chomików :-D. Dlatego teraz jestem raczej na nie jeśli o chomiki chodzi. Dużego masz barana? Moja szwagierka ma swojego nie całe trzylata i skubany jest ogromny waży prawie 4kg :szok:, i zajmuje prawie całą klatkę półtora metrową, taki spaślaczek :-D. Ale to chyba przez kastrację tak jej się roztył <też ona>. Ciekaw jestem jak wielka urośnie moja miniatura hotot'a :-p, póki co mieści się w klatce ;-).
Atfk, no tak :-D zapomniałam, że od niedawna z nami jesteś.
 
reklama
fanta ja tu od niedawna wiec nie widziałam!!
as no tak mysle że przy tej kamizelce potrzebna jest pomoc specjalisty!
my dopiero zaczynamy leczenie wiec pytam tak na wszelki wypadek,zeby wiedzieć ze w ogóle cos takiego istanieje:sorry:
A co dokładni ma zdiagnozowane Twój Filipek?

Może i mojemy małemu przydała by sie owa kamizelka?
Ma straszne problemy z koncentracją, nie chce się skupiać nad pracami przedszkolnymi :/ jest z tym mega problem heh
Zrób diagnozę SI i będziesz wiedziała.To podstawa wszelkiego działania.
Po za tym można fajnie wyciszać dziecko domowymi sposobami integracji senso i nieraz to wystarczy.
Po prostu trzeba dostarczyć dużo bodźców ,dużo głębokiego czucia ,a potem masaż i tyle.
Po kilku kilkunastu dniach takich ćwiczeń powinna być poprawa chociaż w małym stopniu.
Polecam sama tak z młodym robię.:tak:
 
Oj ja miałam ze szczureczków Pysię kapturek właśnie, czarny, dokupiłam Kajzera, biały WIELKI samiec przylepa straszna! On się pięknie ze mną żegnał jak przyszedł na niego koniec. W życiu bym nie podejrzewała szczura o taki pokład uczuć w stosunku do właściciela! Ryczałam jak bóbr jak zakończył żywot:-(. Z ich połączenia chciałam mieć młode. Niestety. Któreś było bezpłodne.

Potem narysowała się Mysia, szara samica i kapturowy samczyk Skuter! I to z ich połączenia narodziła się 5 młodych, która dożyła przeszło 3 lata!:tak:

Juuuuż przeleciałam ogłoszenia w Bydzi na tablicy. Napisałam zapytania. Zobaczymy.:-)
 
as mój Fifek ma zdiagnozowany Zespół Przewlekłych tików Ruchowych :-( zdarza sie coraz częściej że dochodzą do tego też tiki wokalne!teraz kiedy zaczeła sie 4 klasa i inny niz do tej pory szkolny obowiązek może sie ujawnić cos w rodzaju nadpobudliwości ruchowej
 
Nasz baranek jest z adopcji.Zadzwonił facet do mojego weta i powiedział,że ma na oddanie królika ,ale natychmiast ,bo jak nie to usypia ....
Wet zadzwonił do mnie ,wzięłam na tymczas i się zakochałam :-D:-D:-D
Króliczka ma ok 3 lata i waży ok 1 kg.
Kubuś nazwał ją Stokrotka :-D:-D:-D:-D


"Edit:"
as mój Fifek ma zdiagnozowany Zespół Przewlekłych tików Ruchowych :-( zdarza sie coraz częściej że dochodzą do tego też tiki wokalne!teraz kiedy zaczeła sie 4 klasa i inny niz do tej pory szkolny obowiązek może sie ujawnić cos w rodzaju nadpobudliwości ruchowej
Powiem szczerze,że niewiele wiem na ten temat .Nigdy nie miałam styczności z takim dzieckiem ,a jednak praktyka jest w tym momencie najważniejsza.
ja bym jednak zapytała lekarza czy w Waszym przypadku kamizelka coś da.:tak::tak:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
as superowy zwierz;-),jakie ma ślipia śliczne:-)
masz jakieś strony w necie zeby można było poczytać o tych domowych metodach!bo ja nie wiem nawet gdzie szukać:sorry:
zmykam na troche,podszykować obiadek!jak mi sie uda to zajrzę a jak nie to rano sie melduje:-D
 
Ostatnia edycja:
Oj ja miałam ze szczureczków Pysię kapturek właśnie, czarny, dokupiłam Kajzera, biały WIELKI samiec przylepa straszna! On się pięknie ze mną żegnał jak przyszedł na niego koniec. W życiu bym nie podejrzewała szczura o taki pokład uczuć w stosunku do właściciela! Ryczałam jak bóbr jak zakończył żywot:-(. Z ich połączenia chciałam mieć młode. Niestety. Któreś było bezpłodne.

Potem narysowała się Mysia, szara samica i kapturowy samczyk Skuter! I to z ich połączenia narodziła się 5 młodych, która dożyła przeszło 3 lata!:tak:

Juuuuż przeleciałam ogłoszenia w Bydzi na tablicy. Napisałam zapytania. Zobaczymy.:-)

3mam kciuki, a nóż coś się znajdzie. Poszukaj jeszcze na Darmowe ogłoszenia drobne na Gumtree Mazowieckie / Warszawa tam też są zwierzaki, tylko miasto zmień. Nie wiem czemu na w-awe mi wskakuje :sorry:.

Nasz baranek jest z adopcji.Zadzwonił facet do mojego weta i powiedział,że ma na oddanie królika ,ale natychmiast ,bo jak nie to usypia ....
Wet zadzwonił do mnie ,wzięłam na tymczas i się zakochałam :-D:-D:-D
Króliczka ma ok 3 lata i waży ok 1 kg.
Kubuś nazwał ją Stokrotka :-D:-D:-D:-D
O jaki maciupek :tak:. Uratowałaś mu życie :-). Umaszczenie wszystkie mają chyba takie samo? Bo szwagierki identyczny :-D.

Hej Bodziu! Jak Ci idzie szycie?
 
Wiesz co pojęcia nie mam czy to gdzieś znajdziesz...

U nas po prostu rodzicom terapeuci przekazują co z dzieckiem robić.:sorry:

Ja jeśli nie znam dziecka i jego problemu bezpośrednio mogę od siebie napisać tyle:

Jeśli dziecko jest rozdrażnione,nie wie czego chce,nakręca się poprzez bieganie,kręcenie się czy po prostu marudzenie można zrobić :

- kompensację stawów (2 etap masażu Wilbargera)

- naleśnika (zawinąć bardzo ścisło w gruby koc lub kołdrę i turlać po podłodze)

- walec (położyć dziecko na plecach ,na dziecko piłkę do rehab . i dociskać przesuwając ją od ręki do ręki z powrotem do kręgosłupa i do nóg na kształt krzyża)
- kanapkę - kładziemy dziecko na podłodze i robimy masaż kanapkę poprzez : masowanie dłonią z dociskiem (to nasze smarujemy masło) ,poklepanie otwartą dłonią ( nakładany wędlinkę ),opukiwanie palcami (sypiemy szczypiorek) czy jeżdżenie palami po plecach (polewamy majonezem lub ketchupem):-D:-D

-Można też poprosić dziecko by położyło się na rozłożonym kocu głową na rogu po ukosie i łapiąc dłońmi za koc ,żeby się trzymało.Bierzemy wtedy ten róg od głowy i ciągamy malucha po podłodze w różnych kierunkach .Trzeba uważać ,żeby się nie poobijało o meble :-p:-p
Na noc dobrze jest zrobić masaż głowy i twarzy ,ale to potem.
Na dobodźcowanie (wyciszenie) dobre jest też skakanie na trampolinie domowej ,ale max 5 minut
Chodzenie po różnych fakturach bosą stopą np: groch,piasek,kasza,ryż ...
Dowolność tych podstawowych ćwiczeń jest nieograniczona ,a dzieci je uwielbiają .
:tak::tak::-):-)
polecam
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry