reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

swiadczenie urlopowe po macierzynskim

scarletta

Aktywna w BB
Dołączył(a)
29 Marzec 2012
Postów
73
Miasto
zielona góra
Witam, mam pytanie odnośnie świadczenia urlopowego tzw. wczasy pod grusza po urlopie macierzyńskim. Urodziłam w sierpniu i obecnie przebywam na urlopie macierzyńskim, z dodatkowymi 4 tyg. Będzie się on konczyl 17 stycznia 2013 i wtedy tez zaczne wykorzystywać zalegly urlop za 2012, na którym będę przebywać 22 dni.
W wewnętrznym regulaminie ZFŚS mojego pracodawcy nie ma zadnych zapisaow o tym ze urlop wypoczynkowy należy wykorzystać w danym roku kalendarzowym, natomiast wiem ze istanieje taki zapis w ustawie o ZFSS art.3 pkt. 5.
Zatem czy spelniajac wszystkie warunki otrzymania tego świadczenia ustalone w regulaminie wew. i zlozenie dokumentów w wyznaczonym terminie jest okolicznoscia, w ktoej to swiadczenie mi się należy?
Oczywiście ustawa jest dokumentem nadrzędnym do regulaminu, natomiast co do zasady wiem ze jeśli wewnętrzne zapisy dzialaja na korzyść prcownika to sa ważniejsze, czy tak może być i w tym przypadku?
dziekuje za odpowiedz
 
reklama
Witam, mam pytanie odnośnie świadczenia urlopowego tzw. wczasy pod grusza po urlopie macierzyńskim. Urodziłam w sierpniu i obecnie przebywam na urlopie macierzyńskim, z dodatkowymi 4 tyg. Będzie się on konczyl 17 stycznia 2013 i wtedy tez zaczne wykorzystywać zalegly urlop za 2012, na którym będę przebywać 22 dni.
W wewnętrznym regulaminie ZFŚS mojego pracodawcy nie ma zadnych zapisaow o tym ze urlop wypoczynkowy należy wykorzystać w danym roku kalendarzowym, natomiast wiem ze istanieje taki zapis w ustawie o ZFSS art.3 pkt. 5.
Zatem czy spelniajac wszystkie warunki otrzymania tego świadczenia ustalone w regulaminie wew. i zlozenie dokumentów w wyznaczonym terminie jest okolicznoscia, w ktoej to swiadczenie mi się należy?
Oczywiście ustawa jest dokumentem nadrzędnym do regulaminu, natomiast co do zasady wiem ze jeśli wewnętrzne zapisy dzialaja na korzyść prcownika to sa ważniejsze, czy tak może być i w tym przypadku?
dziekuje za odpowiedz

Niestety bez regulaminu niewiele pomogę. Wydaje mi się jednak, że świadczenie się nie nalezy.
 
dziekuje, ale co w kwestii mojego drugiego zapytania? jak wyglada orzecznictwo w przypadku takich zakaldowych regulaminow i ustaw? czy rzeczywiscie rozstrzyga sie na korzysc pracownikow?
 
Do góry