reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak urzadzić pokój 9-latka

Dołączył(a)
21 Wrzesień 2011
Postów
7
Przeprowadzam remont mieskzania. Zastanawiam się nad urzędzeniem pokoju dla mojego dziecka. Chciałabym urządzić go tak, żeby był on aktualny za kilka lat, żeby nie wyrósł z niego zbyt szybko. Chciałabym również żeby czuł się w nim dobrze, żeby był jasny i pogodny. Oglądałam kilka projektów biur projektanckich w Warszawie jednak nie jestem przekonana. Macie jakieś propozycje?
 
reklama
za dwa tygodnie sie przeprowadzamy i mam ten sam dylemat.mój 9-letni synek bardzo lubi dinozaury,więc myślałam nad czyms takim...ale wszystko moze się zmienić z upływem czasu,więc sadzę,że nie ma sensu wydawać dużej kasy na niewiadomo jakie wyposazenie i pomalować pokój np w pasy jaśniejszych i ciemniejszych odcieni zieleni bądź niebieskiego i dodatki typu żyrandol,lampka nocna czy zegar niech nadadzą konkretny charakter pokoikowi:)))
 
Pokoj oprocz biurka i lozka powieniem miec jakos mebloscianke lub szafe i komody na ubrania,zabawki,jak sie jeszcze bawi lub ksiazki czy gry, pozniej mozna asortyment zmieniac,a jest na to miejsc,jakas lampka nocna, meble mozna popatrzec w sklepach meblowych na stronach www,mozna i cos znalesc,a nei wychodzic z domu i jezdzic po miescie
a kolor ustalic z dzieckiem w miare rozsadku,moga byc sciany jednego koloru lub dwie jednego,a dwie innego w tym samym odcieniu, lub jedna ciemniejsz przy lozku na przyklad
 
Ostatnia edycja:
kaczka- w takim razie proponuję pomyslec nad "stylem skandynawskim"- jasne drewno,proste detale- nie "zestarzeje się", będzie dobrze służyć chłopcu kilka lat. Bo za kilka lat albo...będzie mu doskonale obojętne,jaki ma pokój,albo zechce i tak nadać mu swój charakter ;-).A czy chłopiec interesuje się dinozaurami,wyścigami samochodowymi czy piłka nożną, to i tak nie ma większego znaczenia.Od tego są "detale"- ładny plakat, pościel, ewentualnie zasłonki czy półka na wyeksponowanie kolekcji. To łatwo zmienić,gdy z dziecka stanie się nastolatkiem :).(I zapragnie mieć czarne ściany i plakat death-metalowej kapeli na nich ;-):-D).
Może Ikea?:confused:Tam się rozejrzeć, popatrzeć na ich propozycje?
 
Może powinnaś urządzić pokój razem z nim? Znajdź kilka pomysłów na internecie i pokaż mu co siekawsze propozycje. Myślę, że taki pomysł może mu się spodobać najbardziej. Jeżeli chodzi o pomysły na aranżacje w internecie, to jest ich zatrzęsienie, bardzo fajne znalazłąm niedawno na stronie 81.WAW.PL
 
Może faktycznie coś jasnego i słonecznego... oglądałam kilka projektów w internecie razem z moim synkiem i znaleźliśmy kilka ciekawych pomysłów. Dziękuję za pomoc!
 
A może kolorowe kwadraty? Tylko pozostałe ściany sugerowałabym pomalować na jaśniejszy kolor ale motyw tych żywych, kolorowych kwadratów bardzo mi się podoba i myślę, że dość uniwersalny bo dobry zarówno dla małego brzdąca jak i większego dziecka:)


Zresztą jest ciekawy program, w którym często robią pokoje dla dzieci, może coś Was zainspiruje bo są naprawdę ciekawe motywy Weekendowe Malowanie, odcinki są w necie. Kwadraty są wlaśnie stamtąd.

odcinek_1.jpg
 
Ja bym stawiała na takie urządzenie pokoiku które będzie klasyczne i i praktyczne:) tak żeby za 2 lata nie robic znów remontu:) Jest teraz tyle tapet dostepnych w sklepach że napewno można wybrać jakis ciekawy motyw!
 
Mój brat ma np typową tapęte nie z miśkami, ale np dywan ma taki psecjalny edukacyjny dla dzieci w jego wieku, i dużo takich przydatnych rzeczy, które go czegoś nauczą. 8 lat to już wiek gdzie właśnie praktycznie nie typowo dziecięce rzeczy się kupuje. Chyba że się mylę.
 
reklama
dziewięciolatek to już taki młody nastolatek więc pomimo że bawi się samochodami itp. to wydaje mi się że nie ma co tapetować ścian w misie. A raczej klasycznie. A powiedzmy dywan - w kształcie auta, piłki, czy wykładzine z drogami itp.
 
Do góry