reklama

Jak urzadzić pokój 9-latka

Temat na forum 'Początek szkoły' rozpoczęty przez KaczkaPuchaczka, 13 Marzec 2012.

1. KaczkaPuchaczka

KaczkaPuchaczka Początkująca w BB

Przeprowadzam remont mieskzania. Zastanawiam się nad urzędzeniem pokoju dla mojego dziecka. Chciałabym urządzić go tak, żeby był on aktualny za kilka lat, żeby nie wyrósł z niego zbyt szybko. Chciałabym również żeby czuł się w nim dobrze, żeby był jasny i pogodny. Oglądałam kilka projektów biur projektanckich w Warszawie jednak nie jestem przekonana. Macie jakieś propozycje?

2. lubiczanka

lubiczanka Fanka BB :)

za dwa tygodnie sie przeprowadzamy i mam ten sam dylemat.mój 9-letni synek bardzo lubi dinozaury,więc myślałam nad czyms takim...ale wszystko moze się zmienić z upływem czasu,więc sadzę,że nie ma sensu wydawać dużej kasy na niewiadomo jakie wyposazenie i pomalować pokój np w pasy jaśniejszych i ciemniejszych odcieni zieleni bądź niebieskiego i dodatki typu żyrandol,lampka nocna czy zegar niech nadadzą konkretny charakter pokoikowi:)))

3. reklama
  4. Mozi

Mozi MAMUŚKA BB

Pokoj oprocz biurka i lozka powieniem miec jakos mebloscianke lub szafe i komody na ubrania,zabawki,jak sie jeszcze bawi lub ksiazki czy gry, pozniej mozna asortyment zmieniac,a jest na to miejsc,jakas lampka nocna, meble mozna popatrzec w sklepach meblowych na stronach www,mozna i cos znalesc,a nei wychodzic z domu i jezdzic po miescie
    a kolor ustalic z dzieckiem w miare rozsadku,moga byc sciany jednego koloru lub dwie jednego,a dwie innego w tym samym odcieniu, lub jedna ciemniejsz przy lozku na przyklad

Ostatnia edycja: 14 Marzec 2012
  5. happybeti

happybeti show must go on...

kaczka- w takim razie proponuję pomyslec nad "stylem skandynawskim"- jasne drewno,proste detale- nie "zestarzeje się", będzie dobrze służyć chłopcu kilka lat. Bo za kilka lat albo...będzie mu doskonale obojętne,jaki ma pokój,albo zechce i tak nadać mu swój charakter ;-).A czy chłopiec interesuje się dinozaurami,wyścigami samochodowymi czy piłka nożną, to i tak nie ma większego znaczenia.Od tego są "detale"- ładny plakat, pościel, ewentualnie zasłonki czy półka na wyeksponowanie kolekcji. To łatwo zmienić,gdy z dziecka stanie się nastolatkiem :).(I zapragnie mieć czarne ściany i plakat death-metalowej kapeli na nich ;-):-D).
    Może Ikea?:confused:Tam się rozejrzeć, popatrzeć na ich propozycje?

6. Niuniawwa

Niuniawwa Początkująca w BB

Może powinnaś urządzić pokój razem z nim? Znajdź kilka pomysłów na internecie i pokaż mu co siekawsze propozycje. Myślę, że taki pomysł może mu się spodobać najbardziej. Jeżeli chodzi o pomysły na aranżacje w internecie, to jest ich zatrzęsienie, bardzo fajne znalazłąm niedawno na stronie 81.WAW.PL

7. KaczkaPuchaczka

KaczkaPuchaczka Początkująca w BB

Może faktycznie coś jasnego i słonecznego... oglądałam kilka projektów w internecie razem z moim synkiem i znaleźliśmy kilka ciekawych pomysłów. Dziękuję za pomoc!

8. rabarbar

rabarbar Fanka BB :)

no to jest nie lada wyzwanie, żeby urządzić pokój tak, żeby był aktualny przez klika lat, ale wiesz jak masz z tym problem możesz poszperać trochę w necie, podpatrzeć, fajne aranżacje znajdziesz na stronie firmy n-design. Może to ci w czymś pomoże, bo wiesz ja myślę, że najlepiej byłoby postawić na neutralne meble i kolory, tak żebyś nie musiała zmieniać wszystkiego za rok.

9. olgaq

olgaq Zaciekawiona BB

A może kolorowe kwadraty? Tylko pozostałe ściany sugerowałabym pomalować na jaśniejszy kolor ale motyw tych żywych, kolorowych kwadratów bardzo mi się podoba i myślę, że dość uniwersalny bo dobry zarówno dla małego brzdąca jak i większego dziecka:)

Zresztą jest ciekawy program, w którym często robią pokoje dla dzieci, może coś Was zainspiruje bo są naprawdę ciekawe motywy Weekendowe Malowanie, odcinki są w necie. Kwadraty są wlaśnie stamtąd.

odcinek_1.jpg

10. reklama
  11. Kiulik

Kiulik Fanka BB :)

Ja bym stawiała na takie urządzenie pokoiku które będzie klasyczne i i praktyczne:) tak żeby za 2 lata nie robic znów remontu:) Jest teraz tyle tapet dostepnych w sklepach że napewno można wybrać jakis ciekawy motyw!

12. marekpiotr1984

marekpiotr1984 Początkująca w BB

Mój brat ma np typową tapęte nie z miśkami, ale np dywan ma taki psecjalny edukacyjny dla dzieci w jego wieku, i dużo takich przydatnych rzeczy, które go czegoś nauczą. 8 lat to już wiek gdzie właśnie praktycznie nie typowo dziecięce rzeczy się kupuje. Chyba że się mylę.

Poleć forum