reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Koniec umowy o prace na urlopie wychowawczym.

Karolki

Podwójna mama:)
Dołączył(a)
4 Październik 2007
Postów
1 438
Witam, prosze o pomoc w nastepujacej sprawie.
Umowe o prace mam do konca 2012 roku. Urlop macierzynski w wymiarze podstawowym konczy mi sie 23 wrzesnia, zamierzam przedluzyc o 4 tyg czyli do konca pazdziernika (okolo). Czyli mam 2 miesiace jeszcze umowy i nie wiem czy pracodawca najpierw kaze mi wykorzystac zalegly urlop za caly 2012 rok plus opieki na dwojke dzieci czy moge pojsc na wychowawczy od razu??? Tak czy siak zaraz po ewentualnym rozpoczeciu wychowawczego konczy mi sie umowa o prace i co dalej??? Jak z ubezpieczeniem? skladkami? ciagloscia pracy? Jestem zielona w tym temacie:-(nie wiem co bedzie dla mnie korzystne w tej sytuacji:-(zalezy mi na ciaglosci skladek.
Druga sprawa wiem ze mozna podjac prace na umowe zlecenie lub dzielo bedac na urlopie wychowawczym, czy to prawda? czy bedac zarejestrowana w UP tez tak mozna zrobic?
Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam.
 
reklama
Umowe o prace mam do konca 2012 roku. Urlop macierzynski w wymiarze podstawowym konczy mi sie 23 wrzesnia, zamierzam przedluzyc o 4 tyg czyli do konca pazdziernika (okolo). Czyli mam 2 miesiace jeszcze umowy i nie wiem czy pracodawca najpierw kaze mi wykorzystac zalegly urlop za caly 2012 rok plus opieki na dwojke dzieci czy moge pojsc na wychowawczy od razu???
Pracodawca nie moze nic Pani tu nakazać. to Pani decyzja.

Tak czy siak zaraz po ewentualnym rozpoczeciu wychowawczego konczy mi sie umowa o prace i co dalej???
urlop moze być udzielony tylko do dnia, do którego trwa umowa. Zatem 31 grudnia to ostatni dzień Pani pracy i ostatni dzień urlopu.
Jak z ubezpieczeniem?
Dwie opcje: przy meżu lub urząd pracy.

nie są opłacane.
ciagloscia pracy?
od 1 stycznia jest pani bezrobotna.
Jestem zielona w tym temacie:-(nie wiem co bedzie dla mnie korzystne w tej sytuacji:-(zalezy mi na ciaglosci skladek.
Koniec zatrudnienia =koniec płacenia skłądek.

Druga sprawa wiem ze mozna podjac prace na umowe zlecenie lub dzielo bedac na urlopie wychowawczym, czy to prawda?
Tak, byle nie kolidowało to z opieką nad dzieckiem.

czy bedac zarejestrowana w UP tez tak mozna zrobic?
Nie. Zarobkowanie=wykreślenie z rejestru bezrobotnych.
 
Witam serdecznie,

Proszę o pomoc w następującej sprawie.
Mam umowę o pracę na czas określony do początku maja 2013 roku i do tego czasu przebywam na urlopie wychowawczym. Czy jeśli w dniu kończenia się umowy i tym samym wychowawczego będę po ukończonym 3 miesiącu ciąży to czy pracodawca musi przedłużyć mi umowę do dnia porodu i czy później przysługuje mi macierzyński?
 
Witam serdecznie,

Proszę o pomoc w następującej sprawie.
Mam umowę o pracę na czas określony do początku maja 2013 roku i do tego czasu przebywam na urlopie wychowawczym. Czy jeśli w dniu kończenia się umowy i tym samym wychowawczego będę po ukończonym 3 miesiącu ciąży to czy pracodawca musi przedłużyć mi umowę do dnia porodu i czy później przysługuje mi macierzyński?
Prosze zapoznać sie z regulaminem forum - szczególnie pkt 2.
 
Do góry