reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak pomóc Naszym milusińskim czyli dolegliwości maluszków

Aleksp

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Listopad 2012
Postów
292
Miasto
Poznań
Hej dziewczyny.
Pomyślałam że możemy sie wymieniac ,,dobrymi radami" bo czasem momenty desperacji sa przerazajace.
KOrnela 2 dni temu była tak marudna,że nie wiedzieliśmy co się dzieję. Słyszałam dziwne świsty w nosie i wydawałomi się ze coś ma w buzi bo ciągle języczek pokazywała, potem przypomniałam sobie o pleśniawce a że nie wiem co to jest to net i poszukiwania. Na głowe dostawaliśmy bo jadła co godzine a ja nie mogłam wyprodukować jej odpowiedniej ilosci mleka...Dziś juz jest spokojniejsza i podejrzewam ze to był katar w nosku. Położna dzis sprawdziła czy jest plesniawka i czyściutko.Mam nadzieję,że przejdzie. Ale czy ktoś wie co robić kiedy pojawi się katar?DOBRE rady mile widziane.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kiedy pojawi się katar psikać wodą morską dla niemowlaczków i odciągać aspiratorem ,można pod noskiem smarować maścią majerankową,można też kłaść na brzuszku tylko w tym momencie pilnować mieć na oku.
 
z naszych "problemow" to bolacy brzuszek i luszczaca sie skórka na stopach.
na brzuszek kupilam herbate koperkowa, ale raczej synek nie chce jej pic
a co do nozek, to oliwkuje je kilka razy dziennie, jak nie przejdzie to moze sprobujemy krochmal?
 
Co do łuszczącej się skórki to polecam emolienty do kąpieli i dobry balsam nawilżający, my mamy http://www.doz.pl/apteka/p52330-La_Roche-Posay_Lipikar_Baume_AP_balsam_do_ciala_200_ml Jest drogi, ale mega wydajny i nawilża.

Oliwka u nas wysuszała skórę.

betina jak karmisz piersią to przeanalizuj listę produktów, które jesz, bo pewnie, któryś z nich jest odpowiedzialny za problemy brzuszkowe. Dodatkowo Ty możesz pić herbatkę koperkową;)
 
Ostatnia edycja:
z naszych "problemow" to bolacy brzuszek i luszczaca sie skórka na stopach.
na brzuszek kupilam herbate koperkowa, ale raczej synek nie chce jej pic
a co do nozek, to oliwkuje je kilka razy dziennie, jak nie przejdzie to moze sprobujemy krochmal?
kąpiel w paru kroplach parafiny i maść DIPROBASE ( z polecenia bratowej u Nas zadziałało w zasadzie w 1 dzien)
 
z naszych "problemow" to bolacy brzuszek i luszczaca sie skórka na stopach.
na brzuszek kupilam herbate koperkowa, ale raczej synek nie chce jej pic
a co do nozek, to oliwkuje je kilka razy dziennie, jak nie przejdzie to moze sprobujemy krochmal?

Podobno balsam z NIVEA intensywne nawilżanie jest super na to. Małemu schodziła skóa dosłownie wszędzie ale wzięłam oliwkę i masowałam mu skórę centymetr po centymetrze i ta skórka odpadała i po 2 godzinach mieliśmy spokój.
 
Deizzi Twoją czy Ignasia?
Niektóre dzieci tak mają, ze w dzień spać nie chcą, ale w nocy ładnie śpią.

Na problemy brzuszkowe polecam wodę koperkową - Gripe water, u Nas trudno dostępna ale w UK można bez problemu kupić. Świetna na kolkę, gazy.
Na katarek stosuje wodę morską i fridę.
Na suchą skórę stosuję zwykłą oliwkę, można też dawać do wody.
Czy Wasze dzieciaczki też tak chrumkają ? Wydaje się jakby miały katar...
 
Deizzi Twoją czy Ignasia?
Niektóre dzieci tak mają, ze w dzień spać nie chcą, ale w nocy ładnie śpią.

Na problemy brzuszkowe polecam wodę koperkową - Gripe water, u Nas trudno dostępna ale w UK można bez problemu kupić. Świetna na kolkę, gazy.
Na katarek stosuje wodę morską i fridę.
Na suchą skórę stosuję zwykłą oliwkę, można też dawać do wody.
Czy Wasze dzieciaczki też tak chrumkają ? Wydaje się jakby miały katar...

Ignasia :)

Mój też chrumka... Czytałam ze to normalne nie należy panikować po prostu krtań nie jest jeszcze w pełni wyksztacona.
 
reklama
Deizzi też o tym czytałam, tyle że właśnie u Nas ostatnio chorobowo było i tak się zastanawiałam czy jakiś katar jej tam nie zalega. A co do bezsenności, to wiesz że u dziecka to się wszystko zmienia co chwilę, dziś jest tak że nie śpi a za tydzień będzie spał, tak że będziesz musiała go budzić ;-)
 
Do góry