reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaza,porod,, w DE

Ja wlasciwie mam juz wybrany szpital.Przy okazji operacji wyrostka zwedzilam cale pieterko poloznicze :-D I bylam,oczywiscie,pod wrazeniem.Ale nie ma sie co dziwic skoro wczesniej zdazylam urodzic w Polsce.Dzien przed wigilia to naprawde kiepski termin-bardzo malo personelu.I 4 godziny trzymana na wznak glowa w dol na skurczach partych bo nie mial kto odebrac porodu....Takie rzeczy tylko w Polsce :-D I pierwszy dzien w oczekiwaniu na miejsce w pokoju lezalam na korytarzu w drodze do kuchni.I jezdzili wozkami z talerzami i jeszcze patrzyli zlym wzrokiem,ze trudnosci w przejezdzie robie...:-) Wiec tutaj jestem nieustraszona.Szpital po remoncie,cywilizowany i rekomendowany przez kolezanke :tak:

Nia mam pytanie do Ciebie-jesli sie orientujesz.Moj szef dzisiaj zaczal sie zastanawiac czy ja mam wybrac caly urlop przed macierzynskim?Bo pozniej wiadomo,ze zostane z malenstwem na kilke miesiecy wiec od polowy marca maja mnie" z glowy" do konca roku.Tylko on sie zastanawia czy urlop musze wziac przed macierzynskim czy moge wlasnie po a przed Elternzeit? Ja nie wiem i nie wiem gdzie moge sie wypytac o takie szczegoly....

Aquaaerobik tez mi na razie odpada.Nie wiem czy jestem w stanie chodzic 2 razy w tygodniu na basen.Jak mnie zmoze,jak wczoraj,to moge zapomniec.Wiec czekam az chociaz troche ulzy...
 
reklama
ja jestem zameldowana juz, okolo 4-6 tygodni przed przewidywanym terminem dzwonisz robisz termin i sie meldujesz, ale jak sie nie zameldujesz i po prostu pojedziesz to tez nic sie nie stanie, bo sa zobowiazani cie przyjac, na tym zameldowaniu poznaja cie historie twojej ciazy, ewentualnych chorob dziedzicznych uczulen itp. i to ulatwia im bo gdy sie zacznie dzwonisz ze wyjezdzasz do szpitala biora kartke z wywiadem i wiedza na kogo czekaja
 
Ja dostalam tez skierowanie na ten Vorstellung do szpitala.I jestem bardzo zadowolona,ze sie wybralam.Bo spokojniejsza jestem.Wszystko ustalilismy na miejscu,zrobili usg i ktg,spisali wszystkie dane.Ja mam uczulenie na penicyline i przy dzisiejszym gbs moze miec to decydujace znaczenie bo normalnie ampicyline podaja do porodu :sorry: Wynik przesla tez od razu do szpitala dzieki temu,ze sie zamldowalam.Jak dla mnie ta opcja nie ma wad :-D Poza tym,ze niestety trzeba poswiecic troche czasu.
Dostalam tez do uzupelnienia do domu "wywiad" anestezjologiczny w razie pda zeby juz tego nie przerabiac na miejscu.Jezeli bedziemy zdecydowani to wystarczy wpisac date i podpisac.
 
A ja poszlam do naszego z 2 tygodnie temu i uslyszalam ze mam miec ze soba Mutterpass i krankenversicherung to szybko sprawnie idzie :szok: (mysle) ok ,,,i to wszystko :-Dwiec sobie poszlam .Rozmawiam z kolezanka a ona mi na to ze musze sie zameldowac i gupieje .Dzieki dziewczyny musze pogadac z moja gin bo oszaleje ,a dzis te bolesci mnie rozwalaja na makxa oby sie nic nie dzialo :tak:
 
Kinga nie musisz tylko mozesz.Nie masz obowiazku!
Ja dla spokojnosci ducha bardziej...Teraz dzwonie i oni wiedza jaki mialam przebieg ciazy i czego moga sie spodziewac.Dla mnie to bylo wazne bo ja z ta penicylina cholerna mam problem-to najczesciej podawany antybiotyk.I moglam dopilnowac zeby pozakreslali na kolorowo na kazdej mojej karcie ze mam alergie :-D I dla spokojnosci.Dla mnie to super wynalazek,ze wszystkie formalnosci mam zalatwione,choroby w rodzinie i nawet ankiete zdrowia dla anestezjologa mam wypelniona w razie znieczulenia.I nie musze sie tym wszystkim martwic.Ale jak sie nie zameldujesz to pewnie tez wszystko sprawnie pojdzie!To Twoj wybor!
 
Mdla no wlasnie dla spokojnej duszy tez poszlam ,a tu :szok: eh pozniej bede jak ta dupa siedziec az mi karty wypelnia ....albo moze wezma pod uwage ze bylam 2 razy w tym szpitalu ...A u ciebie widze ze wszystko zapiete na ostatni guzik :tak:super to teraz tylko czekac az na brzucholce znikna :-D
 
reklama
cześć dziewczyny,
mam małe pytanie, jestem w 35 tyg ciąży i właśnie ustaliłam termin z położna w klinice aby wszystko obgadać,ale strasznie się już denerwuje, bo to moja pierwsza ciąża i nie wiem jak to wszystko będzie wyglądało.
byłam już w tym szpitalu, ogólnie bardzo miły personel i sale też fajne ;)
chciałam tylko zapytać, czy dostaje się znieczulenie? czy za cesarkę się płaci, czy można ustalić w szpitalu już że chce się tą cesarkę a nie naturalny poród. u mnie wszystko jest oki, i pewnie będą kazali rodzić naturalnie, ale ostatnio jak posłuchałam jak babki rodziły i krzyczały to aż uszy zatkałam :/
w ogóle mieszkam już tu 8 miesięcy, mąż pracuje, ja siedzę w domku i czekam, bo mam termin na 4 sierpnia. najgorsze,że język znam minimalnie, ale są dwie położne polki w klinice którą wybrałam.

odpiszcie proszę, będę spokojniejsza
widzę, że tu już dużo poporodzie, to pewnie macie co opowiadać. :happy:
 
Do góry