reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a brak ubezpieczenia

Dołączył(a)
31 Grudzień 2023
Postów
2
Cześć. Jestem nadal w szoku i niedowierzaniu że zostanę mamą. Chwilowo nie dowierzałam, ale chce wszystko ułożyć. Proszę dziewczyny bez linczu, a o pomoc. Jak to wygląda z ubezpieczeniem? Wiem że każda kobieta w ciąży ma ubezpieczenie. Ale jeśli chcę iść pierwszy raz do ginekologa potwierdzić ciążę, to czy muszę iść prywatnie?
 
reklama
Nie, możesz iść na NFZ. Z tego co kojarzę, jak ja czekałam na wizytę, jak przychodziła ciężarna bez ubezpieczenia to pani w rejestracji prosiła o wypełnienie jakiegoś dokumentu i właściwie tyle.
 
Czyli mogę zapisać się do ginekologa na NFZ, z informacją że chcę potwierdzić ciążę? 3 testy POZYTYWNE, beta hcg ponad 12000
Zadzwoń do rejestracji konkretnego gabinetu i przedstaw sprawę. Do potwierdzenia ciąży powinni Cię umówić na szybszy termin niż zwykła kolejka. Jeśli będą Ci robić problem, to zadzwoń do NFZ Link do: Infolinia dla pacjenta

Pamiętaj żeby mówić, że jesteś nieubezpieczona w ciąży i nie podpisywać fałszywego oświadczenia, że jesteś ubezpieczona w duchu, że Ci się należy ub w ciąży. To są różne przypadki
 
Cześć. Jestem nadal w szoku i niedowierzaniu że zostanę mamą. Chwilowo nie dowierzałam, ale chce wszystko ułożyć. Proszę dziewczyny bez linczu, a o pomoc. Jak to wygląda z ubezpieczeniem? Wiem że każda kobieta w ciąży ma ubezpieczenie. Ale jeśli chcę iść pierwszy raz do ginekologa potwierdzić ciążę, to czy muszę iść prywatnie?
 

Załączniki

  • Screenshot_20231231_175524_Chrome.jpg
    Screenshot_20231231_175524_Chrome.jpg
    245,1 KB · Wyświetleń: 53
Do góry