reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brzuch i pępek ciążowy

W obu ciążach miałam od 3 trymestru wypukły pępek. I mój pępek akurat bardzo mi przypomina o ostatniej ciąży bo już nie wrócił do normalności po porodzie.Nie jest wypukły ale jest obwisły. Ale miałam w obu ciążach gigantyczny brzuch.
 
reklama
Jestem 19+5 i mam raczej duzy brzuch. Rano mniejszy, wieczorem większy, ale generalnie o żadnej porze dnia i nocy już ciąży nie ukryję. Pępek mam normalny.
 
W poprzedniej ciąży brzuszek ciążowy zaczęło być widać jakoś pod koniec pierwszego trymestru. Przed ciążą byłam dosyć upasiona, więc przez ciążę niewiele mi przybyło w obwodzie, tylko brzuch wyszedł do przodu, a wciągnęły się boczki i pomimo ciąży zrobiła mi się talia😅
Pępek do końca wyglądał normalnie.
 
U mnie brzuch dopiero pod koniec 7 miesiąca wystrzelił a i tak był nieduży do samego końca. Pępek do końca miałam normalny :)
 
reklama
Okej, więc wiem, że nie ma określonego momentu na to kiedy pojawi się brzuch ciążowy, jak będzie wyglądał itd. wiem, że każda ciąża jest inna, każde ciało jest inne, ale mam 2 pytania i nie mam nic do roboty, więc się spytam. Jestem teraz w 20 tygodniu i wydaje mi się, że ten prawdziwy brzuch ciążowy zaczął się uwidaczniać w 16 tygodniu wcześniej był po prostu wzdęty. Pępek ciążowy dalej się nie pojawił, więc nie wiem może pozostanę do ojca ciąży z moim normalnym. Pytania moje to jaki miałyście brzuch w 20 tygodniu lub chwilę przed lub chwilę po? I czy miałyście pępek ciążowy i jeśli tak to w którym tygodniu się on pojawił?Zobacz załącznik 1621170
Wiem, że słabo widać ten brzuch, ale nie udało mi się zrobić teraz lepszego zdjęcia ;((
Urodzilam w 35. Pępek mialam do końca normalny i nie mialam kresy.
 
Do góry