reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polecam/odradzam

reklama
Moja kumpela poleca taką metodę (dla tych, co chcą kupować laktator po porodzie) - wyszukać sobie w Internecie dokładny model i zostawić mężowi linka lub wydrukować. W razie strasznej potrzeby w szpitalu zawsze może kupić i dowieźć biegusiem :-) Ja tak zamierzam zrobić :-)
 
OO widzę że piszecie o laktatorach a ja też mam zamiar zakupić z Aventu ale też w razie potrzeby.. pokazałam męzusiowi i mamie więc jak co to kupią i mi dostarczą.. wkońcu nie wiadomo jak bedzie z cycem.. hehe moje wcale nie urosły obawiam się ..A napiszcie ile mam kupić butelek i jakie?? - Avent na pewno. I też nie wiem jakie smoczki do uspokojenia?? Te z Aventu też kupujecie?? Wiem że ejst wątek wyprawkowy ale moze poleccie etz akie kremy pudry i kosmetyki sa potzrerbne i gdne polecenia? chodzi mi o marki... wiem ze na pewno nie oliwka J&J, odradzam bo mnie uczuliła..
MAMJAKTY ja tez kupiłam pajacyki i body od tego 2 uzytkownika co wkleiłas link i bardzo polecam!!
 
Ostatnia edycja:
Na szkole rodzenia mówili nam, żeby noworodka nie oliwić. Skórka ma się złuszczyć, jakkolwiek by to nie było niepokojące dla rodziców. Ewentualnie do mycia Oilatum.
Co do smoczków to też wszystko zależy od dziecka, znam parę takich maluchów, które w ogóle żadnego smoczka nie chciały i są wychowywane bezsmoczkowo, co ponoć jest całkiem zalecane. O butelkach chyba już było na wyprawkowym.
 
Smoczki - u nas akceptowany był tylko avent, cannopol wpluty od razu, nuk po chwili, potem bez zachwytu tomme cośtam. Ale są dzieci, które moniów nie chcą. I dobrze. Janek teraz używa tylko jak cos z zebami sie dziej i mu przeszkadzają, wole to niż palucha w buzi, bo smoczka wywalę nawet przy ryku, a palca raczej nie.

Z kosmetyków to polecam oilatum do kąpania i bephanten na tyłeczek. No i u nas bardzo sprawdził sie nivea na kazda pogode, nie tylko na buźkę ale też na pupę :-p.
 
Kasiu ja przy Julce miałam kosmetyki z Sanosanu polecane przez szkołę rodzenia przy naszym szpitalu.. teraz kupie albo nivea albo bubchen

-oliatum -płyn do kąpieli i krem do buzi
-oliwka
- mydełko (uzywam do dzis z nivea)
- krem na dwór
- waciki do oczu, uszu (oczy myjemy przegotowaną woda lub soja fizjologiczna nie rumiankiem bo uczula od zewnątrz do wewnatrz, kazde innym wacikiem)
-patyczki cienkie i z gruba koncówką (do uszu)
- sudokrem, tormentiol(najlepiej goił jak cos sie odparzyło)
-szczotka z naturalnego właosia
gaziki do przemywania jezyka
to chyba wsjo..
 
Dziewczyny na podraznione brodawki jest podobno dobry krem Bevita- nie trzeba go zmywac z piersi przed karmieniem dziecka. Drugi krem to Bepanthen- ma podobny sklad, co bevita, ale nie wiem, czy trzeba scierac go przed karmieniem( nie napisali tego w ulotce)
Slyszalam,ze kosmetyki Johnson&Johnson bardzo czesto uczulają dziecko. Raczej nie slyszalam,zeyb ktos je zachwalal.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry