reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

1,5 roczne dziecko i problemy

Rybka89

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Hej. Mam córke, która ma 1,5 roku. Od dwóch miesięcy chodzimy często na spacery bez wózka, lecz ostatnio w ogóle nie chce iść za rękę. Nie mówię o tym, że w parku, bo tam ja puszczam, ale gdy już jesteśmy przy ulicy to wyrywa się, kładzie, histeryzuje. Mało tego zawsze kiedy się budzi to płacze, tylko mam wrażenie, że to raczej wycie wyuczone i do tego w ciągu dnia też często wyje jak jej czegoś nie dam. Np.dzis rysowalysmy i ja nie mogłam mieć nawet jednej kredki, bo mi zabierała, a jak już się uparłam i tłumaczyłam, że trzeba się dzielić, że mama też rysuję, to wycie , bieganie po domu, histeria. Często tłumaczę, spokojnie, przytulam, nawet próbuje dać jej się wypłakać, ale to nie zdaje rezultatu, gdyż nie uspokaja się wcale. Już nie wiem co mam robić, płacze w ciągu dnia w ukryciu z bezradności. A dodam, że też jak coś jest nie po jej myśli, to i potrafi mnie uderzyć, oczywiście zatrzymuje rękę i mówię, że to boli i tak nie można. Nie wiem co robię źle. Żyje już w ciągłym strachu przed tym jej wyciem i całym zachowaniem.

reklama

witch84

Fanka BB :)
Rozwiązania
65
@Rybka89 Podejrzewam, że nic nie robisz źle. A córeczka "bada" świat - w tym Twoją reakcję. Podejrzewam, że nadeszła pora na stawianie granic. Nie dasz mi kredki - to nie będę się z Tobą bawiła (i jak nie da, to odchodzisz od stolika). Nie chce chodzić za rękę - to jej wytłumacz, że w tym miejscu jest niebezpiecznie i jak nie będzie chodzić za rękę, to nie będziecie chodzić na spacery itp.
Dziecko musi wiedzieć co mu wolno, a czego nie - i Twoja córeczka właśnie teraz się tego uczy. A ty masz za zadanie wyznaczać granice tak, by czuła się bezpiecznie.

Rozwiązania
0
Mi to wygląda na bunt, każde dziecko ma je w swoim okresie sprawdza swoją drogą na ile może sobie pozwolić.

Mamaminionka

Rozwiązania
0
Oj też to przerabialiśmy... A córcia już mówi? Idzie się z nią dogadać na tyle żeby powiedziała czego konkretnie potrzebuje? U nas skończył się problem jak syn zaczął mówić w miarę skladnie, ewentualnie rozumiał co do niego mówimy i pokazywał. Czasem jeszcze zdarzają się histerie, wymuszanie itp... ale jak się mu wytłumaczy (czasem i po 10x...) To na ogół dociera 🤪😜😉

Rybka89

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Oj też to przerabialiśmy... A córcia już mówi? Idzie się z nią dogadać na tyle żeby powiedziała czego konkretnie potrzebuje? U nas skończył się problem jak syn zaczął mówić w miarę skladnie, ewentualnie rozumiał co do niego mówimy i pokazywał. Czasem jeszcze zdarzają się histerie, wymuszanie itp... ale jak się mu wytłumaczy (czasem i po 10x...) To na ogół dociera 🤪😜😉
Pojedyncze słowa jakieś tam mówi, ale potrafi mniej więcej pokazać co chce.

Katerina1985

Rozwiązania
3
Tak małe dziecko nie wymusza, nie manipuluje ani nie histeryzuje. Poznaje siebie, świat, otoczenie. Chce samostanowić o sobie, być samodzielne, na tyle na ile potrafi. Polecam książkę "Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały" oraz książki Jespera Juula.

lidia.aaa1

Rozwiązania
0
A co myślicie mamy o żłobku? Czy dziecko pod wpływem grupy rówieśników nie zmieniło by swojego zachowania? Zrozumiało, że nie wszystko wokoło jest jego, dla niego, kręcić się wokół niego i musi się hamować?
Jakie macie doświadczenia w tym temacie?

Katerina1985

Rozwiązania
3
A co myślicie mamy o żłobku? Czy dziecko pod wpływem grupy rówieśników nie zmieniło by swojego zachowania? Zrozumiało, że nie wszystko wokoło jest jego, dla niego, kręcić się wokół niego i musi się hamować?
Nie. Tak małe dziecko powinno być przy mamie. Chyba, że konieczność zmusza.
Zresztą, w dobie koronawirusa posłanie dziecka do żłobka, to średnio udany pomysł...

Katerina1985

Rozwiązania
3
Wokół tak małego dziecka powinien kręcić się świat. To, że myśli egocentrycznie, to normalne i rozwojowe. Podrośnie, minie.

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Judyta86 Jak odstawic roczne dziecko od piersi?? Potrzebuję porady 5
R Rozwód a roczne dziecko;(;( Potrzebuję porady 8
J Roczne dziecko nie chce jeść Potrzebuję porady 5
M Roczne dziecko zachłysnęło się wodą w wannie. Potrzebuję porady 3
dagama Odchudzanie roczniaka BB psychodietetyczka radzi mamom 25
Roza1111 Roczne dziecko glowka Potrzebuję porady 0
Kinga@aaa Roczne dziecko je tylko mleko Potrzebuję porady 3
Fyrcia Prosaki na nosie roczne dziecko Potrzebuję porady 1
R Czy 1.5 roczne dziecko mogą boleć nogi? Potrzebuję porady 6
N Roczne dziecko nie robi siku w nocy Potrzebuję porady 2
M Tempo wzrostu, wzrost roczniaka, czy to nie za mało? Ile cm ma roczne dziecko Potrzebuję porady 14
R Roczne dziecko bardzo źle śpi w nocy. Potrzebuję porady 5
P 1,5 roczne dziecko,jak skutecznie tłumaczyć że czegoś nie wolno. Roczniaki i dwulatki 9
G poltora roczne dziecko a piers! pomocy?!!! Potrzebuję porady 6
Tyśkaa jak zachęcić roczne dziecko do picia mleka modyfikowanego? Potrzebuję porady 12
J nudzace sie 1,5 roczne dziecko Potrzebuję porady 6
J Smażone klopsiki a 1,5 roczne dziecko Potrzebuję porady 3
N Moje pół roczne dziecko nie chce nic jeść!! Potrzebuję porady 7
J roczne dziecko nie chce mleka Potrzebuję porady 6
A Roczne dziecko budzi sie w nocy Potrzebuję porady 0
A Roczne dziecko budzi sie w nocy Potrzebuję porady 5
Pysia29d 2 latek w zachowaniu jak roczne dziecko Dzieci kochane bardzo 34
_Olga_ 1,5 roczne dziecko nie przybiera na wadze Forum pediatryczne 4
E 1,5 roczne dziecko i jedzenie w biegu Roczniaki i dwulatki 11
E Roczne dziecko budzi sie często w nocy !! Spanie 22
Maruśka 1,5 roczne dziecko je tylko mleko Żywienie dzieci - porady 8
H roczne dziecko JUŻ nie chce samo zasypiac :( Spanie 8
Sisi89 Roczne dziecko krztusi sie kazdym łykiem gdy daje mu wode, sok itd. POMOCY! Żywienie dzieci - porady 11
pchelka10.05 pomocy roczne dziecko przestalo pic mleko !!! Dzieci urodzone w grudniu 2009 23
pchelka10.05 pomocy roczne dziecko przestało pic mleko !!! Żywienie dzieci - porady 3
M POMOC...Roczne dziecko chce jeść tylko pierś... POMOCY Karmienie piersią 18
M Jak przekonać roczne dziecko do picia mleka? Żywienie 8
S dlaczego roczne dziecko nie włosów ??? Roczniaki i dwulatki 7
D Czy roczne dziecko musi spać w dzień? Roczniaki i dwulatki 18
NikaMD Co jedzą Wasze roczne dzieci? Żywienie 10
E Czy roczne bobo moze jesc ciemny chlebek? Jedzeniowe ABC 1
W Za małe dziecko? Ciąża, poród, połóg 15
N Koronawirus, ciąża i starsze dziecko Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 26
D 3 miesieczne dziecko, a soczki Potrzebuję porady 17
M Opieka nad dzieckiem po rozwodzie Potrzebuję porady 4
R Dziecko nie je nabiału.. jakaś alternatywa ? Potrzebuję porady 4
N ile powinno przybrac dziecko w 6tyg ? Kp Potrzebuję porady 12
N Karmienie mm - 3mies dziecko Potrzebuję porady 8
kasiaagrabowska Czy widać tu płeć dziecka? Ciąża, poród, połóg 1
Julka96 4 miesieczne dziecko nie chce jesc Potrzebuję porady 76
K Niespokojne dziecko BB położna radzi mamom 3
aniaslu Postanowiła mieć dziecko z byłym, żeby córeczka miała towarzystwo Pytanie tygodnia 11
M Dziecko i rodzice bez aktu małżeństwa Potrzebuję porady 5
N Dziecko nie moze zrobic kupki? Czy jednak tylko gazy? Potrzebuję porady 8
R Dieta u 9 mięsiecznego dziecka Potrzebuję porady 4