reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Czy twoj dwulatek nie mówi? Wmawiali ci, że z wad wymowy można wyrosnąć? Logopeda to pani od literki R? Rozmawiamy o mitach logopedycznych. Obejrzyj wywiad, nawet jeśli jesteś mamą niemowlaka

A czy wiesz, co jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Kto powinien zgłosić NOP i czy katarek niesie ze sobą ryzyko?Pediatra rozwieje twoje wątpliwości? Zobacz!

reklama

1 Badanie Prenatalne

Tusinka123

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Jestem po pierwszym badaniu prenatalnym.Czy jeżeli na USG wszystko było ok z dzieckiem to czy jest możliwość żeby wyniki wyszły nieprawidłowe - chodzi mi o różne wady w tym genetyczne.Czy może być tak że wynik również z krwi wykazuje jakaś wadę a na USG wygląda jakby dziecko było zdrowe? Dajcie znać ,przede mną 2 tyg czekania za wynikami:/

reklama

monitkaz

Fanka BB :)
Miasto
Ok Wrocław
Rozwiązania
0
Jestem po pierwszym badaniu prenatalnym.Czy jeżeli na USG wszystko było ok z dzieckiem to czy jest możliwość żeby wyniki wyszły nieprawidłowe - chodzi mi o różne wady w tym genetyczne.Czy może być tak że wynik również z krwi wykazuje jakaś wadę a na USG wygląda jakby dziecko było zdrowe? Dajcie znać ,przede mną 2 tyg czekania za wynikami:/
Tak zdarza sie. Usg dobre, badanie z krwi zle - nie wiedziec czemu. Hormony itp. Mi w 20 tc wyszlo, ze mam toxoplasmoze w 1 laboratorium. W 2, ze nie mam.

Olineekg

Rozwiązania
0
Nie myśl o tym teraz, oczywiście, że jest taka możliwość jednak wydaje mi się, że w niewielu przypadkach się to potwierdza jeśli usg jest w porządku u mnie test pappa ocenił ryzyko zespołu downa 1:265 przy prawidłowym usg. Jednak dodatkowe badanie wykluczyło jakiekolwiek choroby.

Fado123

Rozwiązania
2
Jeśli lekarz na usg, nie widział nic złego, to z krwi to ststystyka, myślę że wyjdą dobrze, ja się sugerowałam usg

Patrycja35

Rozwiązania
0
Mi papa 1:353 chyba trisomii 21 a usg wsio ok...jestem juz po 2 prenatalnych..nie martw sie.najwaznieje usg:*

Nulini

Po prostu szczęśliwa!
Miasto
Częstochowa
Rozwiązania
31
Przecież na USG widać tylko te "wady", które są widoczne gołym okiem, jak np. zespół Downa.
Mój Syn z wyglądu jest zdrowym dzieckiem, a ma genetyczną padaczkę, która aktywowała się dopiero w 6 miesiącu życia.

Shaer

Rozwiązania
4
Mi przy prawidłowym USG wyszlo ryzyko trisomii 21 (Zespół Downa) 1:53 lub 1:57.
Córcia jest zdrowa

reklama

Dozamnie88

Rozwiązania
0
Przecież na USG widać tylko te "wady", które są widoczne gołym okiem, jak np. zespół Downa.
Mój Syn z wyglądu jest zdrowym dzieckiem, a ma genetyczną padaczkę, która aktywowała się dopiero w 6 miesiącu życia.
Nie bardzo wiem do czego się odnosisz w tym poście, bo pappa też dotyczy tylko tych najpopularniejszych trisomii, które "widać gołym okiem". Chyba że o czymś nie wiem.

Przykro mi, że Twój maluszek musi żyć z taką wadą genetyczną. Ale chyba nie chcesz powiedzieć, że pappa coś by zmieniła?

Nulini

Po prostu szczęśliwa!
Miasto
Częstochowa
Rozwiązania
31
Nie bardzo wiem do czego się odnosisz w tym poście, bo pappa też dotyczy tylko tych najpopularniejszych trisomii, które "widać gołym okiem". Chyba że o czymś nie wiem.

Przykro mi, że Twój maluszek musi żyć z taką wadą genetyczną. Ale chyba nie chcesz powiedzieć, że pappa coś by zmieniła?
Nie, oczywiście że nic by nie zmieniła, ale autorka pyta, czy na USG dziecko może wyglądać na zdrowe, a może się okazać, że nie jest, więc piszę, że tak być może.

reklama

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry