reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

10 tydzien nisko szyjka macicy

Dołączył(a)
13 Czerwiec 2022
Postów
3
Hej
Byłam dziś na wizycie u lekarza na NFZ ( oczywiście nie ma USG tylko samo badanie) chodzę prywatnie i na NFZ. Pani doktor z NFZ powiedziała mi coś dziwnego, ze mam nisko szyjke macicy i że mam się oszczędzać i dużo odpoczywać. W zeszła środę byłam u lekarza prywatnie i nic takiego nie mówił, według niego wszystko było w porządku. Pani doktor z NFZ jest 'starej daty' i raczej nie pracuje nigdzie w szpitalu. Czy któraś z was spotkała się z niska szyjka w 10 tyg? Słyszałam o skracającej się, ale o niskiej nie... nie ma też żadnej informacji na innych forach o takim przypadku:( nie wiem co myśleć sama....jak się w ogóle bada długość szyjki? Przez USG czy ' ręcznie'? Wiecie może dziewczyny?
 
reklama
Długość szyjki można zmierzyć robiąc USG.
Ocenić czy jest nisko czy wysoko można i podczas zwykłego badania wziernikiem. Szyjka nisko oznacza skrócenie szyjki macicy, które nie powinno się pojawić. Na początku ciąży szyjka powinna być wysoko, tzn. powinna być długa.
Masz jakieś bóle, kłucia?
 
Hej
Byłam dziś na wizycie u lekarza na NFZ ( oczywiście nie ma USG tylko samo badanie) chodzę prywatnie i na NFZ. Pani doktor z NFZ powiedziała mi coś dziwnego, ze mam nisko szyjke macicy i że mam się oszczędzać i dużo odpoczywać. W zeszła środę byłam u lekarza prywatnie i nic takiego nie mówił, według niego wszystko było w porządku. Pani doktor z NFZ jest 'starej daty' i raczej nie pracuje nigdzie w szpitalu. Czy któraś z was spotkała się z niska szyjka w 10 tyg? Słyszałam o skracającej się, ale o niskiej nie... nie ma też żadnej informacji na innych forach o takim przypadku:( nie wiem co myśleć sama....jak się w ogóle bada długość szyjki? Przez USG czy ' ręcznie'? Wiecie może dziewczyny?
Lekarz ręcznie może ocenić szyjkę, ale dokładna długość poda robiąc USG( najlepiej transwaginalne) wiem coś o tym, bo w pierwszej ciąży mi się skracała. Teraz mam rękę na pulsie i sama o to się upomniałam u lekarza. Choć ok tak by mi ją zbadał.

Może lekarce chodziło właśnie o skracanie. Zresztą to jedno, najważniejsze żeby szyjka się nie rozwierała, żeby nie robił się lejek.

A może ona wcale się nie skraca, tylko taki Twój urok. Koniecznie dopytaj o to na kolejnej wizycie. Niech lekarz ja zmierzy.
Ja na ostatnim badaniu ( 21+5) miałam 35 mm, wiem że dziewczyny mają dłuższe, ale są i przypadki krótszych.
 
Tam nawet usg nie ma więc nie wiem jak ona ma ja zmierzyć:( mam nadzieje ze moja druga doktor coś poradzi....ale 10 tydzien to trochę wczesnie na skracanie szyjki nie?
 
Do góry