reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

15 miesięczne dziecko bardzo dużo pije wody w nocy

Dołączył(a)
2 Luty 2017
Postów
3
Witam, mój 15 miesięczny synek wypija w nocy ok 800 ml wody plus pije 2razy po 150 mleka, to chyba trochę za dużo...
W ciągu dnia wypija ok 250 wody, czasem weźmie od babci parę łyków herbaty plus jakaś zupka na obiad. Soków nie chce pić. Więcej mu nie wcisnę w dzień bo odwraca głowę i nie weźmie.
Dzień wygląda tak: ok. 6 pobudka, ok 7 kasza na mleku mm (zjada 120 czasem 150) czasem jeszcze ok 8 zje od nas kawałeczek kanapki, ok 10:30-11owoc ze słoiczka lub kaszka z owocem (tej kaszki to tak z 90). Obiad tak ok 14 ale zje tylko jedno danie zupa lub drugie, później koło 17 jablko albo jakiś serek. Ok 19-19:30 je kaszę i znowu ok 120-150 ml czasem dodatkowo kawałeczek chleba z wedlinka.
Ok 20 kapiel i do łóżka, no i wtedy się zaczyna, nie usnie jak nie wypije min. 300 ml wody. I później budzi się kilka razy i chce wody a jak jest głodny to wody nie weźmie i jest ryk póki nie dostanie mleka, wtedy zasypia ponownie.
Dodam, że w dzień pije z niekapka a w nocy tylko z butli ze smokiem.
Już nie wiem co robić i jak go tego picia oduczyć.
 
reklama
Rozwiązanie
Mam podobny problem. Bruno ma teraz 16 miesięcy i od kilku miesięcy wypija duże ilości wody w nocy z butelki ze smoczkiem. Idąc spać po 20 nie zaśnie bez pierwszej 250ml, o północy uzupełniamy o kolejną butelkę a rano często już butla jest pusta i dostaje następną. Problemem jest nadmierne sikanie które mnie nie dziwi po tych ilościach wody ale budzi się nad ranem lub w nocy i codziennie musze go całego przebierać, czasem już dalej nie zaśnie. Robiłam mu badanie moczu i krwi jest w normie. Świetnie się rozwija chętnie je. W ciągu dnia dostaje tylko wodę z niekapka. Pije chętnie ale nie tak dużo. Dzień wygląda następująco: pobudka w godz 6-7 śniadanie jajko w różnej postaci z chlebem i masłem czasem wędlina lub kanapka z warzywna pastą...
Dziecko w tym wieku powinno Już zacząć odżywiać się tak jak my to znaczy próbować nowych potraw oczywiście niezbyt mocno przyprawione tłustych i smażonych... ale obiady typu ziemniaki gotowane warzywa i sos piersi kurczaka czy indyka kluski śląskie rosółkii zupy domowe itd. Ja już rzadko gotuje małej osobno wszystko chce jeść to co my... jak długo ty byś wytrzymała codziennie jedząc to samo... mi ciężko dwa dni pod rząd to samo jeść na obiad... człowiek dorosły powinien pić kolo dwóch trzech litrów płynów dziennie... proporcjonalnie malutkie dziecko półtora litra to jakiej moim zdaniem ogromne ilości...
 
reklama
Witam, mój 15 miesięczny synek wypija w nocy ok 800 ml wody plus pije 2razy po 150 mleka, to chyba trochę za dużo...
W ciągu dnia wypija ok 250 wody, czasem weźmie od babci parę łyków herbaty plus jakaś zupka na obiad. Soków nie chce pić. Więcej mu nie wcisnę w dzień bo odwraca głowę i nie weźmie.
Dzień wygląda tak: ok. 6 pobudka, ok 7 kasza na mleku mm (zjada 120 czasem 150) czasem jeszcze ok 8 zje od nas kawałeczek kanapki, ok 10:30-11owoc ze słoiczka lub kaszka z owocem (tej kaszki to tak z 90). Obiad tak ok 14 ale zje tylko jedno danie zupa lub drugie, później koło 17 jablko albo jakiś serek. Ok 19-19:30 je kaszę i znowu ok 120-150 ml czasem dodatkowo kawałeczek chleba z wedlinka.
Ok 20 kapiel i do łóżka, no i wtedy się zaczyna, nie usnie jak nie wypije min. 300 ml wody. I później budzi się kilka razy i chce wody a jak jest głodny to wody nie weźmie i jest ryk póki nie dostanie mleka, wtedy zasypia ponownie.
Dodam, że w dzień pije z niekapka a w nocy tylko z butli ze smokiem.
Już nie wiem co robić i jak go tego picia oduczyć.
Droga, moj synek tez pil duzo wiecej niz bylo zalecone. Pije duzo do tej pory. Mozna zrobic oczywiście badania pod katem cukrzycy (bo ponoc objawsm jeat min wzmożone pragnienie) ale w mojej ocenie to poprostu dzidzia jest lakomczuszkiem i tyle. :)

Napisane na F3211 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Refluks, suche powietrze, zaraz ktos Ci powie ze ma cukrzyce etc...... a Twoje dziecko normalnie potrzebuje sie napic i tyle. To jest jego sposob na zasniecie. Z czasem w nocy pił bedzie mniej. Jedynym minusem to mokre pieluchy a czasem moze i łóżeczko. Nie przejmuj sie bo ono z tego wyrosnie. Znam to z wlasnego doswiadczenia. Badania dziecku robilam bo kazdy zdziwiony ze tyle pije. A mi cóż.... trafilo sie takie "wodne" dziecie.
Jest różnica w wypiciu znacznej ilości płynów przez cały dzień a wypiciu dużej ilości praktycznie na raz i ja bym tego nie lekceważyła. Ty zrobiłaś badania i dlatego się teraz nie przejmujesz a to wcale nie musi być reguła, że każdemu nic nie będzie.
Wypicie dużej ilości wody w krótkim czasie wypłukuje z organizmu składniki mineralne a to na dłuższą metę jest niebezpieczne i uwaga! grozi odwodnieniem. Nie bez powodu przy biegunkach lekarze nie zalecają podawania samej wody lecz wodę lekko osoloną lub elektrolity i też każą podawać łyżeczką.
Zrobiłabym badania i nawet jakby były dobre co jakiś czas powtarzała.
ps. Cukrzycę u małych dzieci diagnozuje się w większości przypadków właśnie po zauważeniu nadmiernego pragnienia, warto więc czasami pobać się na zapas bo dalsze symptomy mogą już być nieodwracalnymi powikłaniami zaawansowanej cukrzycy.

W przypadku obcych dzieci łatwo udzielać optymistycznych rad "nie przejmuj się" a ze swoimi "badania dziecku robiłam"
 
Mam podobny problem. Bruno ma teraz 16 miesięcy i od kilku miesięcy wypija duże ilości wody w nocy z butelki ze smoczkiem. Idąc spać po 20 nie zaśnie bez pierwszej 250ml, o północy uzupełniamy o kolejną butelkę a rano często już butla jest pusta i dostaje następną. Problemem jest nadmierne sikanie które mnie nie dziwi po tych ilościach wody ale budzi się nad ranem lub w nocy i codziennie musze go całego przebierać, czasem już dalej nie zaśnie. Robiłam mu badanie moczu i krwi jest w normie. Świetnie się rozwija chętnie je. W ciągu dnia dostaje tylko wodę z niekapka. Pije chętnie ale nie tak dużo. Dzień wygląda następująco: pobudka w godz 6-7 śniadanie jajko w różnej postaci z chlebem i masłem czasem wędlina lub kanapka z warzywna pastą. Ok 10 owoce. 12-13 obiad gęsta zupa lub drugie gotowane mięso ziemniak warzywo. 16 owoce i jogurt naturalny. 19 kaszka z Bananem. Cukier dostaje tylko w owocach. Żadnych słodyczy czy soków. Jestem prawie pewna że problemem jest przyzwyczajenie do butli ze smoczkiem bo jest to jego uspokajacz i nie umiem go tego oduczyć. Zaznaczę że ze smoczka sam zrezygnował w wieku 4 miesięcy i nie chciałabym tworzyć teraz nowego nawyku. Jeśli autorka tego posta poradziła sobie z tym problemem chętnie przeczytam jak ;)
 
Rozwiązanie
Do góry