reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

3 latek i pieluchy.

  • Starter tematu Deleted member 176021
  • Rozpoczęty
D

Deleted member 176021

Gość
Boże jedyny popełniłam największy błąd z pieluchami jaki jest możliwy.
Dosłownie zaczynam się załamywać z tego powodu.
Mój 3 latek i pieluchy wstyd nad wstydami:(zwłaszcza na placach zabaw:(

Kubuś dwa lata wstecz pięknie robił siku i kupę na nocnik. Nie było problemu, dopóki zaczął wychodzić na dwór bez. Często pytałam się czy nie chce siusiu.
, non stop odpowiadał nie.
Co się zsikal w majtki, szłam go przebrać; zwłaszcza jak było zimno.
I kilka dni tak minęły i koniec z majtkami. Usłyszałam od znajomej. Wyluzuj do 3 lat masz czas; no ok to posluchalam.
Całkowicie się poddalam, bo do cierpliwych nie należę.
Jeszcze druga ciąża, brak chęci i siły na walkę.

Teraz zmartwienie, bo już od dziś nawet by mógł iść do przedszkola ale pieluchy. Do wrzesnia musze ogarnąć ten temat tylko jak ????????

Pomocy;(
 
reklama
Nakup tanich majtek i po prostu uprzyj się, że mu nie zakładasz pieluch. Zobaczysz, czy jak się posika to reaguje ze wstrętem, czy bawi się dalej. Nie masz też co pytać 3-latka, czy chce mu się siku, zarządzaj wyjścia na nocnik. Musisz też wyczuć, czy woli sikać na stojąco czy na siedząco (mój syn nie akceptował na stojąco, dopiero od kolegów w przedszkolu się nauczył). Podobno młodsze pieluchowane rodzeństwo działa demotywująco. Książeczkę możesz też kupić. My mieliśmy "Kamyczek na nocniczku" i "Tupcio Chrupcio Żegnaj pieluszko", są też inne tytuły, na pewno znajdziesz recenzje na blogach dziecięcych.
 
Mi te treningowe też się nie sprawdzały. Nakupiłam jakieś tanie w hipermarkecie oraz w Pepco.
 
Po co majtki treningowe? Tylko więcej kombinowania.

Ja do nauki sikania z moim dzieckiem podchodziłam 2 razy. Za 1 razem, nie szło. Nie wolała siku, sikała wszędzie. Jak widziała nocnik to płakała. Odpuściłam. Podobno każde dziecko ma swój czas.

Drugie podejście, aż sama się zdziwiłam jak łatwo poszło. Tylko 1 dnia nauki zsikała się do majtek, a tak pięknie woła. Bez płaczu i naciskania.

Kupiłam pełno bawełnianych majtek.

Kiedyś musisz zacząć, może załapie szybko. Na pewno tutaj potrzebne jest dużo cierpliwości.
 
Podobny problem z Jankiem przerabiałam. W końcu się wkurzyłam i nakupowałam najtańszych gaci w sklepie i przestałam nakładać pieluchy. Teraz jest ciepło, to jak Ci się syn zleje w majty, to się nie przeziębi. I jak dziewczyny wyżej piszą, nie pytać czy chce siku, po prostu pilnujesz kiedy mniej więcej robi i wtedy marsz do kibelka :) Myślę, że z miesiąc minie, jak nie mniej i z powrotem będzie pięknie do toalety chodził.
 
A moze nie bedzie?
Predzej z kupa moze byc etap zaparc, ale to mozesz probowac opanowac odpowiednim jedzeniem.
 
Nie rozumiem, co sie zmienia? Puszczasz go bez pieluchy, a po kilku godzinach jednak zakladasz pieluche i wtedy sika? Pisalam juz, ze powinnas sie uprzec, czyli jasno zakomunikowac, ze pieluchy juz mu nie zalozysz i trzymac sie tego.
 
A na stojąco uczyłaś? ;) Jak ma pieluchę to ma świadomość, ze może sikać do woli. Jak się zasiusia kilka razy w majty i poczuje, że to nieprzyjemne zacznie się pilnować.

Mój ma 4 lata a sto razy pytam czy chce siku. Odpowiada, że nie, a po 5 min od wyjścia leci w krzaki

U nas jest problem z pielucha na noc. 4 lata i ciągle jest. A jest, dlatego że mu nie przeszkadza że jest zasikany. Śpi jak suseł. Ani nie wstanie siku, ani na spinki nie zrobi, ani nie obudzi się aby go przebrać ;)
 
Kiedyś na pewno zaskoczy. Teraz jest ciepło to po 1 można robić siku w krzaki, po 2 zasikane majtki nie są aż tak nieprzyjemne, po 3 pranie szybko schnie [emoji14] zobaczysz. Zalapie. Moim zdaniem powinnaś pilnować aby co jakiś czas robił siku do muszli lub na nocnik. Może będzie po nim widać, że już pora? Np. będzie tupał nogami. Dasz rade. Tylko spokojnie ;) ja się musze zabrać za pieluchę na noc...
 
reklama
Boże jedyny popełniłam największy błąd z pieluchami jaki jest możliwy.
Dosłownie zaczynam się załamywać z tego powodu.
Mój 3 latek i pieluchy wstyd nad wstydami:(zwłaszcza na placach zabaw:(

Kubuś dwa lata wstecz pięknie robił siku i kupę na nocnik. Nie było problemu, dopóki zaczął wychodzić na dwór bez. Często pytałam się czy nie chce siusiu.
, non stop odpowiadał nie.
Co się zsikal w majtki, szłam go przebrać; zwłaszcza jak było zimno.
I kilka dni tak minęły i koniec z majtkami. Usłyszałam od znajomej. Wyluzuj do 3 lat masz czas; no ok to posluchalam.
Całkowicie się poddalam, bo do cierpliwych nie należę.
Jeszcze druga ciąża, brak chęci i siły na walkę.

Teraz zmartwienie, bo już od dziś nawet by mógł iść do przedszkola ale pieluchy. Do wrzesnia musze ogarnąć ten temat tylko jak ????????

Pomocy;(
Jest ciepło. Jak masz możliwość niech lata z gołym siśkiem lub w majtach. Nie zmieniaj zaraz jak ma mokro niech mu ta wilgoć zavznie przeszkadzać. Pozwól mu podglądać jak korzysta mąż z toalety. No i obserwuj kiedy zazwyczaj się załatwia i wysadzaj go. Szybko ogarniecie. A wypadki mogą się przytrafiać do 5rż ale WYPADKI żeby nie było.
 
Do góry