reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

3 latek i pieluchy.

  • Starter tematu Deleted member 176021
  • Rozpoczęty
Obsikal sie i bawil dalej niewzruszonh, czy zaczal zdejmowac, kręcić sie, ukrywać, brzydzic?
 
reklama
@mamakubusia87
1. A może nie czekaj aż sam poprosi, tylko np. co godzinę sadzaj na nocnik? Możliwe, że na początku będzie się buntował, jednak rutyna może sprawić, że zrozumie "jak to działa".
2. No i obserwuj - w pewnym momencie widać, kiedy dziecku chce się siku (łapie się np. między nogami, zaczyna być nerwowe lub gdzieś się chowa) i wówczas szybko sadzasz na nocnik.
3. Dodatkowo możesz mu spróbować tłumaczyć, że teraz dzidziuś będzie potrzebował pieluszek, a on jest dużym chłopcem (jak tata), a wszyscy duzi chłopcy noszą majtki (no bo czy widział tatę w pieluszce?). Zaproponuj wspólne wyjście do sklepu, by sam sobie mógł wybrać majteczki (a potem mu przypominaj jaki jest duży i dorosły - i przecież sam je wybierał, bo pieluszki są dla dzidziusiów).
 
Ku pocieszeniu: Czy znasz jakiegoś zdrowego 18latka chodzącego w pieluszce? ;-)
Na wszystko przyjdzie czas. Nie spinaj się za mocno, bo to też może stresować synka. I faktycznie nie ulegaj, bo to najgorsze co w tym momencie możesz zrobić.
A jak u Was jest z pieluszką po nocy? Bo jak jest rano mokra, to jeszcze bym do czasu aż stanie się sucha za szybko z niej nie rezygnowała.
 
Ku pocieszeniu: Czy znasz jakiegoś zdrowego 18latka chodzącego w pieluszce? ;-)
Na wszystko przyjdzie czas. Nie spinaj się za mocno, bo to też może stresować synka. I faktycznie nie ulegaj, bo to najgorsze co w tym momencie możesz zrobić.
A jak u Was jest z pieluszką po nocy? Bo jak jest rano mokra, to jeszcze bym do czasu aż stanie się sucha za szybko z niej nie rezygnowała.
A mi się wydaje, że mój sika w pieluchę na wieczór i nad ranem bo wie że może sobie na to pozwolić. Jakbym mu nie ubierała pieluchy w końcu zacząłby się pewnie pilnować
 
Ja tez robiłam tak nie zakładam pieluchy i koniec nasikala na podłogę trudno nauczyła się na nocnik siadać 2.5roku miała
 
Witaj, moja corka sie nauczyla na nocnik robic kiedy miala nie wiele ponad 2 latka, przede wszystkim nocnika nie chowalam do wc tylko byl w miejscu gdzie mogla go widziec zeby mogla sama do niego pobiec, kiedy sie juz wysikala bilam brawo i kiedy siku z nocnika ladowalo w wc pozwalalam jej spukac wode tak bardzo sie jej to podobalo ze robila do nocnika bez problemu :) teraz zaczynam oduczac mlodsza od pieluchy ma 1,5 roku, wola ze chce siku ale kiedy juz ma w majtkach :D z czasem sie nauczy.
 
Nie poddawaj się! Wymyśl może jakiś system nagród??
Np. Jak zbierze 10 naklejek (każda naklejka za sukces), to np. pójdziecie na lody.
Jak uzbiera 30, to kupisz samochodzik. A jak 50, to jeszcze coś innego.
Najlepiej jak sam wybierze sobie nagrody do których będzie dążył.
Może w ten sposób da się go przekonać?
 
reklama
Tez jest. Stawiam podescik pod muszle tez nie chce.
Mąż się przełamał pokazuje mu jak robić siusiu.
Pokazuje mu że robienie siusiu to fajna zabawa, ale nic. Zastanawiam się co było powodem przerwania u niego nocnikowania.

Dokladnie nie poddawaj sie bo on sie w ten sposob buntuje i wie ze wtedy dostanie pieluche, jemu jest nie wygodnie ale czy wlasnie nie o to chodzi? A moze nocnik z muzyczka? na poczatku dobrze jest przy dziecku siedziec i go czyms zajac, wczesniejsze siusianie na nocnik to on juz zapomnial :)
 
Do góry