reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

3 latek i pieluchy.

  • Starter tematu Deleted member 176021
  • Rozpoczęty
reklama
Założyłam mu majtki. Placze i ściągnął majtki. Pogratulowalam mu nowej umiejętność, tylko stwierdziłam ze super będzie jak nauczy się wkładać majteczki spowrotem. Poinformowalam, ze nocnik jest w łazience i jak będzie czuł że chce siusiu zapraszam do wc.
I brawo!
 
Jeszcze synka nie odpieluchowalam, ale siostry robily właśnie tak jak pisala Ci jedna z dziewczyn. Niech idzie z tatusiem do wc.
Córkę odpieluchowlam jak miala 2 lata i 3 mc. Wczesniej nawet nie chciala siąść na nocniku, az zobaczyla jak rok starsza kuzynka sika na wc i chciala byc taka dorosla jak Łucja. A na noc nie miala juz pampka miesiąc później. I ani raz sie nie zesikala w nocy.
Za rok bede synka oduczac, ale on to charpagan i az sie boję, co to bedzie...
 
No. Tylko martwi mnie fakt, ze jak na dworzu majtki mi ściągnie to chyba padnę. Od kleszczy dosłownie się roi:(:( a doktorka mi.mówiła, ze chlopiec miał kleszcza koło moszny i była tragedia dla tego chłopca. Ból niemilosierny.
A nie szczepisz go? Ja w mieście mieszkam ale jak jeździłam z pierwszym do teściów zaszczepiłam.
 
Założyłam mu majtki. Placze i ściągnął majtki. Pogratulowalam mu nowej umiejętność, tylko stwierdziłam ze super będzie jak nauczy się wkładać majteczki spowrotem. Poinformowalam, ze nocnik jest w łazience i jak będzie czuł że chce siusiu zapraszam do wc.
My daliśmy Jankowi do wyboru kibelek na stojąco albo nocnik jeśli mu wygodniej... powiem, że woli na stojąco... gorzej z trafianiem do celu, bo podglądał tatę i sika sobie kręcąc dupką kółka :p
I nie stresuj się, że przetrzyma, nie przetrzyma, bo samo poleci :) co najwyżej będzie mokry. Zobaczysz, za jakiś czas załapie :)
 
od tygodnia przerabiam akurat temat z moim 2,5 latkiem :) u nas nie sprawdzało się puszczanie do ogrodu bez majtek, bo wtedy sikał gdzie popadnie, a to przecież nie o to chodzi. także po kliku dniach radosnego hasania z gołym tyłkiem założyłam majtki i pilnuję. jak mam go na oku to widzę, kiedy mu się chce siusiu bo nóżkami przebiera i wtedy sadzam na nocnik. zdarza mu się też samemu usiąść, co prawda majtek nie zdąży zdjąć :D, ale zawsze postęp :) raz mu się tylko udało zdjąć majtki i samemu zrobić do nocnika. za każde udane podejście = siku w nocniku są wielkie brawa. czasem nasika do majtek, ale to ma jeszcze prawo. ja się uprałam, że nie odpuszczę, bo za chwile rodzi mi się kolejne dziecko i do tego czasu wolałabym, aby był już bez pieluchy. pogoda sprzyja, to próbujemy :) na noc i na drzemkę zakładam pieluchę, na to przyjdzie czas.
mój też idzie od września do przedszkola.
aha i to, że bez pieluchy sika rzadziej to dobrze, znaczy że zaczyna kontrolować :)
 
reklama
Hahaha
My też mieliśmy system motywacyjny (pierwszy raz wtedy wprowadziliśmy) na nocnikowanie. Zbierał naklejki na kartce za każde siku na nocniku i jak zebrał całą kartkę, to poszliśmy pierwszy raz do kina.
 
Do góry