reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

5/6 tydzień Pęcherzyk ciążowy i żółtkowy/ brak zarodka

Dołączył(a)
28 Marzec 2021
Postów
8
Cześć dziewczyny,
Zacznę od tego ze mam w miarę regularne 32 dniowe cykle +/- 2 dni.
Ostatnią miesiączkę miałam 09.02.2021.
Współżyłam pomiędzy 25.02-03.03. 2021.
5 marca miałam klocie w jajnikach (myślałam ze to pms, ale chyba była to owulacja która powinna być 27.02).
2 dni przed okresem 10-11 marca miałam delikatne plamienie implantacyjne.
W dniu spodziewanej miesiączki 13 Marca zrobiłam test który wyszedł pozytywny.
26 marca zapisałam się na USG myśląc, ze już coś więcej będzie widać. Według obliczeń od dnia ostatniej miesiączki powinien to być 6 tydzień.
Na USG lekarz nie widział zarodka. Był tylko pęcherzyk ciążowy 1.25cm i pęcherzyk zółtkowy 0.27cm. Lekarz sam nie był w stanie stwierdzić czy to puste jajo płodowe i dojdzie do poronienia czy może zbyt wcześnie by zobaczyć zarodek.
Dał mi skierowanie na Beta HCG w odstępach 2 dniowych, ale jedyny termin który był to odstęp 3 dniowy. 27 marca dzień po wizycie zrobiłam pierwsze badanie Beta HCG które wyniosło 7451,0. Kolejne badanie Beta HCG mam we wtorek 30.03.
Badanie USG mam dopiero na 9 kwietnia. Bardzo się stresuje, ze to pusty pęcherzyk ciążowy.
Czy ktoś był w podobnej sytuacji?
Może to jest wczesna ciąża (owulacja prawdopodobnie była tydzień przesunięta).
 

Załączniki

  • 9BBA8251-3573-4907-8626-96E7D17575CA.jpeg
    9BBA8251-3573-4907-8626-96E7D17575CA.jpeg
    107 KB · Wyświetleń: 2 379
reklama
Często owulacja się przesuwa :) teraz ewentualnym potwierdzeniem, ze ciąża może się rozwijać będzie powtórzenie bety, tylko najlepiej do 72h
 
Ja byłam na wizycie w 5+5. Był tylko pęcherzyk. 4 tygodnie później już było fajnie wszystko widać. Owulacja mogła Ci się przesunąć. Ogólnie przy tak wysokiej becie, obstawiam, że jakbyś poszła już w tym tygodniu do lekarza, to byłoby widać zarodek, jeśli faktycznie ciąża rozwija się prawidłowo. Ale rozumiem lekarza, że woli poczekać parę dni dłużej, żebyś się w razie czego niepotrzebnie nie stresowała 😉
 
No nic będę czekać na kolejne badania Beta HCG. Wiem, ze one są tylko poglądowe i w tej sytuacji nie dają mi gwarancji. Najgorsze jest to czekanie 2 tygodnie na kolejne usg.
 
Cześć dziewczyny,
Zacznę od tego ze mam w miarę regularne 32 dniowe cykle +/- 2 dni.
Ostatnią miesiączkę miałam 09.02.2021.
Współżyłam pomiędzy 25.02-03.03. 2021.
5 marca miałam klocie w jajnikach (myślałam ze to pms, ale chyba była to owulacja która powinna być 27.02).
2 dni przed okresem 10-11 marca miałam delikatne plamienie implantacyjne.
W dniu spodziewanej miesiączki 13 Marca zrobiłam test który wyszedł pozytywny.
26 marca zapisałam się na USG myśląc, ze już coś więcej będzie widać. Według obliczeń od dnia ostatniej miesiączki powinien to być 6 tydzień.
Na USG lekarz nie widział zarodka. Był tylko pęcherzyk ciążowy 1.25cm i pęcherzyk zółtkowy 0.27cm. Lekarz sam nie był w stanie stwierdzić czy to puste jajo płodowe i dojdzie do poronienia czy może zbyt wcześnie by zobaczyć zarodek.
Dał mi skierowanie na Beta HCG w odstępach 2 dniowych, ale jedyny termin który był to odstęp 3 dniowy. 27 marca dzień po wizycie zrobiłam pierwsze badanie Beta HCG które wyniosło 7451,0. Kolejne badanie Beta HCG mam we wtorek 30.03.
Badanie USG mam dopiero na 9 kwietnia. Bardzo się stresuje, ze to pusty pęcherzyk ciążowy.
Czy ktoś był w podobnej sytuacji?
Może to jest wczesna ciąża (owulacja prawdopodobnie była tydzień przesunięta).
Ja przy becie 9 tys miałam tylko pęcherzyk, a przy 13 pojawił się zarys pęcherzyka żółtkowego i dopiero tydzień później pojawił się zarodek w 6+4, dodam, że mam cykle 23 dniowe jakoś, a ty masz o tydzień praktycznie dłuższe, więc może się dopiero zarodek pojawić.
Beta nie musi ci wzrosnąć prawidłowo przy takiej wartości, ja miałam 9 tyś, a za dwa dni 13 , więc o wiele za mały przyrost, więc nie stresuj się jeżeli beta wyjdzie ci zbyt mała.

Na twoim miejscu przyspieszyłabym USG, może u innego lekarza, po tygodniu od poprzedniego USG, ciąża powinna się rozwinąć, a bez sensu czekać, aż do 8 kwietnia, bo nie zawsze organizm sam z siebie usuwa nierozwijajace się ciążę.
 
Przeniosłam badanie USG na ten piątek żeby nie czekać do kolejnego. Bardzo mnie martwi tak niska Beta w 3 dni 9%.
 
reklama
Czasem warto wykonać 3 oznaczenie, bo beta nie zawsze przyrasta miarowo. Moga występować większe i mniejsze skoki. Bądź dobrej myśli! Trzymam kciuki 😊
 
Do góry