reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

A jak z zajsciem po laparoskopii?

bogda

Mamusia Lutowo-Marcowa
Dołączył(a)
22 Kwiecień 2005
Postów
818
Witajcie,
A czy sa w srod Was kobitki,ktore mialay problem z zajsciem w ciaze i udalo sie po laparoskopii?
My z mezem staramy sie juz rok, ja mam podejzenie PCO moj maz ma slabe nasionka(ma je powtorzyc za 2 tyg-malo jest ich i malo ruchliwe)a ja sie mam szykowac na laparo po nowym roku!
Juz bym tak chciala dzieciolka-wiem,ze najlepiej sie zrelaksowac i nie myslec,ale...same wiecie jak to jest...
 
reklama
bogda a miałaś robione HSG? jesli badanie nasienia dobre to w kolejności:
hormony, monitoring owulacji- czy jest owu- czy nie trzeba stymulować Clo i podać Pregnyl ,potemHSG
Najpierw chyba HSG a na końcu laparoskopia- to najbardziej inwazyjne badanie.
 
clo mialam a potem duphaston-2 cykle/raz bylo jajeczko ale nic nie wysszlo,za drugim razem nie bylo jajeczka i nici...
hsg?czyli co?badanie hormonow?tez robilam i testosteron niby wszystko w normie(prolaktyna,itp)ale na gornej granicy normy
 
odpisalam Tobie na prywatnej skrzynce...

dzieki

piszcie dziewczyny...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
bogda , tak na początek fajnie ze wróciłas do nas :) :) :)
ja laparoskopie miałam w zeszłym roku a marcu i jak widac nie udało sie zafasolkowac. z tym ze moja laparoskopia nie była robiona w celu pomocy przy zafasolkowaniu, ale usuwano mi torbiele.
ja tez mam podejrzenie pco. ostatnio jak rozmawialm z moim ginem, to powiedział ze jak cos to robimy laparoskopie , od razu sprawdzi sie drożnośc jajaowodów i anatomie moich narzadów rozrodczych ::).
fakt, laparoskopia jest dośc inwazyjna, ale ja na nastepny dzień po wyszłam do domu (co prawda na włąsne rządanie)i nawet byłam w stanie jakos funkcjonowac, bo wiadomo, brzuch boli ::)
jak bys chciała dowiedziec sie czegos "z praktyki" na temat laparoskopi, to pisz na priva.
 
Elżbietko nie mogłabym tego ująć lepiej. Bogna ja miałam laparoskopię w tym roku w styczniu na skierowaniu miałam wtórną niepłodność w czasie zabiegu sprawdzili mi również drożność jajowodów i okazało się, że prawy był niedrożny. Poza tym zlikwidowali skorupę pęcherzyków wokół jajowodu tak, aby mogło w przyszłości dojść do owulacji. Przed laparo stosunek hormonów LH/FSH był w okolicach 3 a teraz po laparo jest 1,5 (norma do 1 chyba - Elżbietka jakby co skoryguje :) Właśnie porównanie wyników tych hormonów daje obraz tego czy jest podejrzenie o PCO. Ale się rozpisałam, Bogna musisz wierzyć że się uda. Trzymam kciuki :)
 
Ja na razie jestem po hcg i nawet nie chcę myśleć o kolejnych torturach. Może się uda i nie będą potrzebne? Na zdjęciach kontrast w jajowodach wyszedł pięknie i nawet nie wstrzykiwanie nie bolało zbytnio więc jest nadzieja, że to nie ich wina, że fasolki nie ma ale nie tracę nadziei i ruszam w tym miesiącu znowu ostro do boju! ;)
 
reklama
dla mnie po laparoskopi najgorszy był ból ramion ::) ::) ::). no i źle zniosłam narkoze, wymiotowalam cały dzień ::)
a wogóle to mialam dwa podejscia do tego zabiegu, za perwszym razem juz wyszykowana (ogolan gdzie trzeba i przeczyszczona ;D ) czekalam na swoje kolejka na sali, az przychodzi doktor i mówi ze nie bedzie laparo, bo poprzednia pacjentka zrobiła kupke na stół operacyjny i musza sale oczyscic ::). poryczałam sie, bo juz byłam nastawiona na krojenie. a ze to był piatek, to na wekend do domu i w pon od poczatku (te przeczyszczanie dolnego odcinka przewodu pokarmoweg .... ::)::) ::) ::) ). i we wtorek z samego rana zrobili mi w koncu. a w srode do domku. teraz zostało mi tylko 4 male blizny na brzuchu, najwieksza kolo pępka ::)
 
Do góry